Neler Yeni

BU POSTALARDAN ÜMİTLİYİM

kosavali4545

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
koray rebii geniş
Meslek
işçi
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Ben yarışlara katılmak için bir kaç çift posta edindim. gerçi soylarında yarışmış kuş varmı bilmiyorum deneme yanılma yöteniyle başarıyı yakalamak istiyorum.hedefim 2010 yılı yarışları eger nasip olursa eşliler ve yavrularının resimlerini ekliyorum

Ekli dosyalar

fatih Eroğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
FATİH EROĞLU
Meslek
ECZ KALFASI
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Mrb hemşerim nasılsın iyimisin inşallah sonu ıyı olur.Bende yarış postası işine meraklıyım ama uçurma şansım fazla yok hep heveste kalıyor.İnşallah damarlı bir kuş bulursunda guzel başarılar alırsın iyi gunler. :heyo:

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Başarılı olursunuz inşallah....
kuşlar güzel.........

beyzade

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Engin ÇAVUŞ
Meslek
Öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Emek verince olmaz diye birşey yok.Uçmucak kuşta uçar yarışmıcak kuşta yarışır.Ama kuşları kümese atıp yemini verip kuş bakıyom dersen hiç bişey yapamazsın.

bursalı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emrecan tunca
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
usta ilk resimdeki cift ve yavrular iş yapar alattakilerden falz emin deyilim ama kuşları anltremana sok her gün bi gün 5 dk kamı uctular diyer gün 10 öteki gün 20 diyer gün 30 bu böyle uzasın taki 2-3 saat ucsunlar kümeye girip gözden kaybolsunlar baya uzaklaşsınlar ondan sonra bekle gelirlerse o zman yarış kazanırsın ama kuşlar her zman atremanlı olsunlar bunlar yarışa girecek postalar icin cok önemlidir inşallah bol yavru alırsın bu arada bir cift postayla bir cift hünkariyi takas yaparmısın özel cvp bekliyorum ama dediklerimi önemse olurmu senin ve kuşların icin daha iyi olur !!!

nusrt355

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hank moody
Meslek
calışmıyorum
İkametgah
Yurt Dışı
Yetiştirdiğim Irk
Saya
postanın gagası ve büyüklüğü en öneli şey bence ve sende kuşlarını seçerken bunlara bakarken seçmişsindir umarım ben postaların belgesellerini izledim gagaları yön bulmaları için en önemli şeymiş yani burnu ne kadar büyük olursa yönünü o kadar cabuk bulurmuş çünkü manyetik demir parçaları varmış mikroskobik küçüklükte dünyanın manyetik alanından yararlanarak buluyorlarmış yollarını hadi hayırlı yavrular hayırlı yarışlar sen kuscular.com'daki gururumuzsun XD

YÖRÜK

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ALİ ÖZKAN
Meslek
ŞOFÖR
Yetiştirdiğim Irk
BENCEDE POSTALAR FENA DEYİL İNŞALLAH BEKLENTİLERİN BOŞA CIKMAZ : :tamam:

kuşçu_ali_fb

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
atakan bektaş
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Baska
abi inş birinci olursun :eek:ley:

sencer26

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
yaşar nazlıkol
Meslek
teknik eleman
Yetiştirdiğim Irk
arkadaşım slmlar ilk olarak yavru yetiştirdiğin ve yarışacağın kuş kümeslerini her gün temizlemelisin ben açıkçası kümesini yarışçı kümesi olarak göremedim ikincisi yarışacagın kuşa mutlaka marka tak üçüncüsü yem ve girit olayına dikkat et yemi mutlaka iyi yerden temiz ve tozsuz olarak al ve ihtıyacı olan vitaminleri içeren yemler ver ben senin bu kuşlarla başarılı olacağına inanıyorum ama mutlak temizliğe çok dikkat et nasıl sigara içenle içmeyen bir insan fark ediyorsa tozsuz ve temiz bir kumesten çıkan kuş mutlaka fark edecektir saygılar

furkanxali

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ali aydın
Meslek
pazarlama
Yetiştirdiğim Irk
selam arkadaşım kuşlarının maşallahı var ama 2.sıradaki maviye iyi bak o farklı.iyi yavrular alman temeninisi ile.saygılar.

furkanxali

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ali aydın
Meslek
pazarlama
Yetiştirdiğim Irk
slm.arkadaşım bende posta besliyorum ama yarışmalara girmeye fırsatım yok fakat yarışan arkadaşlara verdiğim yavrular derecelere girdikçikçe bu işi öğrenmeye başladığımı anlıyorum.nacizane fikrim:ilk resimdeki çakmaklı erkek çok güzel ondan faydalanabilirsin fakat diğerleri için aynı şeyi söyleyemem,yarışmalara katılmak için uzun yol ve kısa yol uçabilecek postaların olması lazım ikisi birbirinden çok farklı sakın karıştırma,ve en az 30 adet postayla yarışlara başlaman lazım kaybolanların yerine koyabilmen için.saygılarla..........postacı laz ali.

aygan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
birol aydoğan
Meslek
tofaş
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
arkadaşım postaların yarış kuşuna pek benzemiyor.yanlış anlama kısa mesafe için ok ama uzun mesafeler için pek ümitli olma bence.artı kümesin yarış kuşu için pek iç açıcı değil.yinede ben hevesini kırmayayım azimli sıçan taşı deler derler.inşaallah dereceler yakalarsın başarılar dilerim.