Neler Yeni

Bu kusun türkce ismi nedir (Almanya´da Tümmler)

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
KuscuYasar' Alıntı:
Du kusun bir özeliyi var mi yani oyun yaparmi ? ve ucurursam geri gelir mi
S A YAŞAR KARDEŞİM TAKLACI KUŞLARIN GELİŞİGÜZEL KIRILARAK YOK EDİLMEYE ÇALIŞILMASINA KATKIDA BULUNMAYINIZ TAKLACILARIN KIRILMASI ARAYIŞLARIN ARANILANIN BULUNAMAYIŞI SİZ GİBİ BİLİNÇSİZCE EŞ YAPILMASINDAN DOLAYI ZATEN SEKTEYE UGRAMIŞTIR PİŞİRİLEN ÇORBADA SİZİN DE TUZUNUZ OLMASIN KUŞUNUZU CİNSİNE YADA YAKIN BİR KUŞLA EŞ EDİNİZ DEMEK İSTEDİGİMİDE YANLIŞ ANLAMAYINIZ SAYGILAR

soloman

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
suleyman coskun
Meslek
selbest meslek
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
merhaba gosterdigin kus buyuk bir ihtimal taklaci,ben almanca anlamiyorum ama cok iyi ingilizcem var [takla] ingilizceyle [tumbler] almancada [tummler] taklaci demek saniyorum

adem123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
adem YAZAR
Meslek
mobilya
Yetiştirdiğim Irk
Saya
SATILIKMI BU KUŞ

metsz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
berk tarlacı
Meslek
işci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
allah allah israil postası yaz googlede araştır bi istersen

erdinç kalyoncu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
erdinç kalyoncu
Meslek
özel sektör
Yetiştirdiğim Irk
Bango
bu kuşu bizlerde bilmiyorduk fakat biz bangoculara çok iyi bir bakıcı olarak tanıttılar ve besledik uçurduk düz uçuyor gitmez rhat ol adınada gökay beyin dediği gibi hamburski diyorlar israil lerin boyunları bunlarınkine nazaran daha uzun israil değil . saygılar

playbeck

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
erdogan musabeylioğlu
Meslek
İŞLETMECİ
İkametgah
Gaziantep
Yetiştirdiğim Irk
ben bunun ne oldugunu solım bunun bulundugu sehırde yasıyorum nasılsa bango ısraıl krıgıdır. bunları daha uzun ve daha yuksek ucmaları ıcın bırbırlerıyle kırıyolar ama orjınallerını bozuyolar ama ıstenılenı alamıyolar bakıcı olarak bulundruyolar. cok ıı bakıcılardır .. :))

ayhancakir

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ayhan Cakir
Meslek
Taksici
İkametgah
Yurt Dışı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Merhaba sitede cinslerle ilgili cok ilginc seyler var .Bu kustan basliyalim Almanyada bu kus bazi bölgelerde var bölgeye göre isimlendirimis olanida var .Köln taklacisi ,bunlarda gaga daha kisa Takla atanlarida var . Danimarkada bu kusun cinsinden var biraz ayakli ,kafa tümsek , asagilara inelim ayni cinsten Italyan olanida Akdeniz karsiya gecin Göz halkalari genis ve kirmizidir , Bizdeki Türkiyedeki Saraylardaki hali bir gözü kara digeri alaca olanidir .Kusun kökeni Hindistan ve Irandan gelir. Efenim Saygilar-