Neler Yeni

BU KUŞLAR BURSA OYNARIMI YOKSA KIRMAMI

erciben

Kayıtlı Kullanıcı
bu kuşlar hakkında pek bilgi sahibi değilim ilhan abi..fakat yavrunun anne ve babasının tırnakları beyaz..

vermid0n

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Semih Arslan
Meslek
Esnaf
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
Kusların güselmis kapalı kandan olmalarına ragmen yavru nasıl akkanat yada süt beyaz çıkmadı şaşırdım ...

halid16

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ahmet demir
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
benimbu kuşlarla ilgili yorum yapan arkadaşlara bir sorum olacak.Bu resimlere bakarak damızlık seviyesinde olduğunu çok güzel olduğunu söyleyen arkadaşlar bu kuşlarda hangi özellikleri görmüşler bizlerle paylaşırlarsa çok sevinirim.Bizlerde karakanat veya akkuyruk diye geçen bu kuşları alacak olursak bu bilgilerden istifade edelim.şimdiden çok teşekkürler

erciben

Kayıtlı Kullanıcı
vermid0n' Alıntı:
Kusların güselmis kapalı kandan olmalarına ragmen yavru nasıl akkanat yada süt beyaz çıkmadı şaşırdım ...
kapalı kan durumu nedir açıklarsananız sevinirim..bence yavrunun bu renk atması doğal anne ve babasıda aynı renk sonuçta..büyük bir ihtimal anne ve babanın annesi ve babasıda bu renk yani karakanat( akkuyruk)denilen cinsten..yoksa karakanat denilen kuşlar farklı kuşların eşlesmesindenmi oluşuyo..kendi cinsleri ile eşleştiginde soya çekip yavrular soy rengimi atıyo..bu konu hakkında daha net bilgi verirseniz sevinirim..şimdiden tskrlr..

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
çok güzeller maşallah. göğüslü , gagalı, kuyrukları da dar, renk tonları da koyu, karakanatta siyah tırnak olabilir. gözleri de hoş. kanatları uzun, boyunlu ve uzun ayaklı da değiller. ESKİ UÇUCU BURSA OYNARI görünümündeler. DAHA NE OLSUN.

burhan _albayrak

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Burhan ALBAYRAK
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Saya
o kadar güzel oynar değil sadece ucurmalıktır sayın abim.lütfen yanlış anlama bazı abilerim damızlık yazmışlar ama alakası bile yok yani ama güzel uçarlar .saygılar

erciben

Kayıtlı Kullanıcı
tum yorum yazanlara tesekurler..bu arada kusları iki ay once verdim yavruyu pırıltıya alıstırdım ama sonraki yavrularla birlikte 5 bursa oynarının hepsini verdim..bi sonraki yavrunun kanat telekleri beyaz verdi..ve gaga altındada hafif bir beyaz akıntısı vardı..formda o tarz bursa oynarı bolca var..tekrar yorum yazan arkadaslara tskrlr..

vermid0n

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Semih Arslan
Meslek
Esnaf
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
kusların melez kardeşim bursa oynarı alınırken pazardan yada parayla alınmaz bu iş meslek gibidir ustadan çıragına geçer geçerkende kuşların adeti önemli deildir kuslar miras kalır yarım kan kuşlar var hep piyasada bunlar herkeste var oynar kusunun mesela gagası. tırnakları . göz yapısı kafa yapısı bel kamburlugu kızıllık tozluk uçusu ahlakı çok önemlidir . bunların harici en önemlisi soy aktarımı soyunu bilmessen en kral oynar bile yarım kandır ..

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
VERMİDON ; AŞAĞIYA BİR KAÇ RESİM YÜKLEYECEĞİM BU KUŞLARIN SOYUNU BİLMİYORUM. ACABA BUNLAR KIRMA MI? BENİ BİLGİLENDİREBİLİRMİSİN ? 5 YILDA EN AZ 50 ADET YAVRU ALDIM .HEPSİNİ DE HER TÜRLÜ DENEDİM . NE DİYORSUN BU YARIM KANLARA. PAZAR KUŞUMU SENCE. BİR BAK BAKALIM.

DEĞERLİ YORUMLARIN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.SEVGİLERİMLE.

Ekli dosyalar

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım

Ekli dosyalar

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
VERMİDON ;

SOYU BİLİNEN, USTANDAN MİRAS ALDIĞIN,DAMIZLIKLARININ BİR KAÇ FOTOSUNU EKLE DE HEPİMİZ BİR GÖRELİM.

BİZDEKİLER YARIM KANMIŞ YA , ŞU SENİN SAF KANLAR NASILMIŞ GÖZÜMÜZ GÖNLÜMÜZ AÇILSIN. MERAK VE SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.

SAFKAN OYNARLAR GÖREBİLMENİN HEYECANIYLA 44 YAŞINA KADAR GÖREMEDİK YA SEN GÖSTER BAKALIM.

Eskilerden

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ozan Özbilgin
Meslek
Yat Kaptanı
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Bursa Oynarı
[email protected]' Alıntı:
VERMİDON ;

SOYU BİLİNEN, USTANDAN MİRAS ALDIĞIN,DAMIZLIKLARININ BİR KAÇ FOTOSUNU EKLE DE HEPİMİZ BİR GÖRELİM.

BİZDEKİLER YARIM KANMIŞ YA , ŞU SENİN SAF KANLAR NASILMIŞ GÖZÜMÜZ GÖNLÜMÜZ AÇILSIN. MERAK VE SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.

SAFKAN OYNARLAR GÖREBİLMENİN HEYECANIYLA 44 YAŞINA KADAR GÖREMEDİK YA SEN GÖSTER BAKALIM.
Türker abi çok doğru söylemiş belki ben oynar konusunda pek bişey bilmiyor olabilirim benim yaşım 18 bana dersen senin kuşların çok kötü kırma bu kuşlar beni oynardan uzaklaştırmış olursunuz. Neden Oynar bakanlar hep 30 veya 40 yaş üstü çünkü biz gençlerin heveslerini köreltiyosunuz. Bence kuşlar Damızlık olabilecek özelliklerin çoğuna sahipler. Ahh Nerde o senin kuşlarında güzel ama bak sana bunlardan veriyim bu kuşlara bak diyen ustalar abiler...

Saygılarımla

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
AFERİN OZAN. SANA DA BU YAKIŞIR.

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
vermid0n' Alıntı:
kusların melez kardeşim bursa oynarı alınırken pazardan yada parayla alınmaz bu iş meslek gibidir ustadan çıragına geçer geçerkende kuşların adeti önemli deildir kuslar miras kalır yarım kan kuşlar var hep piyasada bunlar herkeste var oynar kusunun mesela gagası. tırnakları . göz yapısı kafa yapısı bel kamburlugu kızıllık tozluk uçusu ahlakı çok önemlidir . bunların harici en önemlisi soy aktarımı soyunu bilmessen en kral oynar bile yarım kandır ..
USTANIZ SAYIN BAHRİYELİ MUSTAFA AMCAMIZA ;
SELAMLARIMI LÜTFEN İLETİN.ELLERİNDEN ÖPERİM.

BERBER KEMAL'İN TORUNU . ÇARŞAMBA BANKACI METİN' İN OĞLU TÜRKER ÖDEN

VERMİDON ; BURSA OYNAR GÜVERCİNİNE YENİ HEVESLENMEKTE OLAN ARKADAŞLARIMIZA KUŞLARI HAKKINDA YORUM YAPARKEN MAŞALLAH /BAREKALLAH DİYELİM.DAHA İYİLERİNİ NASİP ETSİN .ALLAH CAN PEKLİĞİ VERSİN...GİBİ
ONLARI ONORE EDİCİ CÜMLELERİ KULLANMAYA ÇALIŞALIM.BURSA OYNAR GÜVERCİNİNİ BESLEYEN OLMASIN İSTEMEYİZ DEĞİL Mİ? ATALARIMIZDAN MİRAS BU KUŞLARIMIZ BİZLERDEN SONRA DA VARLIĞINI SÜRDÜRSÜN İSTEMEZMİYİZ.?

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
çok güzeller maşallah. göğüslü , gagalı, kuyrukları da dar, renk tonları da koyu, karakanatta siyah tırnak olabilir. gözleri de hoş. kanatları uzun, boyunlu ve uzun ayaklı da değiller. ESKİ UÇUCU BURSA OYNARI görünümündeler. DAHA NE OLSUN.

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
aygan' Alıntı:
kuşların çok güzel arkadaşım güle güle besle.telek meselesine gelince aslında oynar kuşunda istenmeyen bir özellik fakat çokta önemsencek birşey değil.hatta bazı eski kuşçu abilerimiz kanın koyulaşmasına bağlı olarak oluştuğunu tanımlarlar.buda bir kusur teşkil etmez onlar için. Kuşların güle güle besle.

VERMİDON ; YORUMLARIMIZ BURSA OYNAR GÜVERCİNİNE YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN BU VE BENZERİ ŞEKİLLERDE OLMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
haltbar' Alıntı:
Karakanatlarınız çok güzeller maşallah...

Saygılar

HALTBAR' IN YORUMUNU VE ÜSLUBUNU TEBRİK EDERİM . SEVGİLERİMLE HALTBAR .

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Eskilerden' Alıntı:
VERMİDON ;

Türker abi çok doğru söylemiş belki ben oynar konusunda pek bişey bilmiyor olabilirim benim yaşım 18 bana dersen senin kuşların çok kötü kırma bu kuşlar beni oynardan uzaklaştırmış olursunuz. Neden Oynar bakanlar hep 30 veya 40 yaş üstü çünkü biz gençlerin heveslerini köreltiyosunuz. Bence kuşlar Damızlık olabilecek özelliklerin çoğuna sahipler. Ahh Nerde o senin kuşlarında güzel ama bak sana bunlardan veriyim bu kuşlara bak diyen ustalar abiler...

Saygılarımla

Ekli dosyalar

make54

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ayhan can
Meslek
santıyecı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
hocam bu kusların tırnakları sıyah yavruların bana kırma gıbı geldı bursalı kusuna benzıyor ama bence bu kuslar kırma bı de bursalı mardın gıbı tek takla kesınlıkle atmamalıdır.

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Göz,ruhun penceresidir;bundan dolayı vücudun en hassas noktasıdır.Kişi , karşısındakine kin ve haset duygularıyla bakarsa ,kötü tesirler meydana gelebilir.Aşırı takdir duygusu da nazar sebeplerindendir.Her şeyi bir sebebe bağlayan Allah, bazı belaları ve hastalıkları da nazar sebebiyle yaratmaktadır.
İnsan, etrafına daima enerji dalgaları yayan bir santral gibidir.Bu hayat enerjisinin ,duyguların hususiyetine göre , iyi ve ya kötü tesirler yapması elbette mümkündür.Elektromanyetik dalgalar yayarak uzak yerlerde nice işlerin yapıldığını gören günümüz insanlarının , nazar olayını anlaması hiç de zor olmasa gerek...
Nazardan korunmak için Felak ve Nas sureleri , şifa için ise; Ayetel Kürsii tavsiye edilmiştir.Bu vadide başka dualar da vardır.
Peygamber Efendimiz ,bir nazar hadisesine şahit olunca'' Sizden biri niçin kardeşini gözle öldürüyor? ''BAREKALLAH''deseydi.!ya. diye buyurmuştur.Memleketimizde aynı gaye için ''MAŞALLAH'' TABİRİ YAYGINDIR.
Nazarı keskin kimselerin ,birşeyi beğendikleri zaman bu sözü esirgememeleri gerekir .