Neler Yeni

BU kadarda olmaz yaa

delicem46

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Cem Pakaydın
Meslek
Öğrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
yazık ya görünce uzuldum.. herşeyi maddiyata dökmek için yapıyorlar en sonunda bu da oldu hayırlı olsun.. umarım bu saçma aleti almazlar.. haa oyunlu yavruları alıstırmak için belki olabilir ama diğer kuşlara asla yanı.. hem boyle bir sey olsa haberlere cıkardı bence sonucta onemli bir bulus yalanda olabilir..

ertugondes

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emir öndeş
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
o satılık yazan bilezik senin resmindeki kuşun aynısıda takılı bir bağlantısı varmı yoksa tesadüfmü ?? :anaa:

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
hehehehhehe o zaman döneklerde döner bu bilezikle bursalarda makara yapar iyi iş uyanıgın biri saf bulduguna satar bunları.

ERDEKLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
E..Aras
Meslek
Kuşçu
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Arkadaşlar ilan dogru fakat yanlış anlatım bu tür boncuklar var bendede bir tane var ama bu boncuklar kuşa takla falan attırmıyor tabiki Boncukta bulunan manyetik cip kusun daha yüksege çıkması için tasarlanmış takla atırmak veya çok uçurmak amaçlı degil üretim amacı ve sahasıda kuşçular için degil metoroloji ve doga araştırmaları için hava basıncını ölçme hangi basınç barında canlı yaşayabilme göç yolları takiplerinde etkisel sapma gibi bilimsel deneyler için tasarlanmış bir boncuk kuşa takla attırma döndürme gibi hiçbir fonksiyonu yok birtek manyetik bir titreşim verip kuşu ürküttügü için yükselmesinde işe yarayabilir ve boncukların kenarında şerit gibi bir tırnak vardır orayada kamera yerleştirilip göç kuşları takip edilir belgesellerde şahit olmuşuzdur illaki kısaca bilimsel araştırmalar için üretilen bir üründür kuşa ne takla attırır nede döndürür verdigi manyetik akımla ürküp yükselmesini saglar sadece

Korsalı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hakan TURGUT
Meslek
Elektronik/Bilgisayar
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
ERDEKLİ' Alıntı:
Arkadaşlar ilan dogru fakat yanlış anlatım bu tür boncuklar var bendede bir tane var ama bu boncuklar kuşa takla falan attırmıyor tabiki Boncukta bulunan manyetik cip kusun daha yüksege çıkması için tasarlanmış takla atırmak veya çok uçurmak amaçlı degil üretim amacı ve sahasıda kuşçular için degil metoroloji ve doga araştırmaları için hava basıncını ölçme hangi basınç barında canlı yaşayabilme göç yolları takiplerinde etkisel sapma gibi bilimsel deneyler için tasarlanmış bir boncuk kuşa takla attırma döndürme gibi hiçbir fonksiyonu yok birtek manyetik bir titreşim verip kuşu ürküttügü için yükselmesinde işe yarayabilir ve boncukların kenarında şerit gibi bir tırnak vardır orayada kamera yerleştirilip göç kuşları takip edilir belgesellerde şahit olmuşuzdur illaki kısaca bilimsel araştırmalar için üretilen bir üründür kuşa ne takla attırır nede döndürür verdigi manyetik akımla ürküp yükselmesini saglar sadece

Katılıyorum.. Güzel ve anlamlı bir açıklamasını yapmışsınız
Teşekkürler...

mesut-1907

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mesut sönmez
Meslek
güvenlik
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Kuşları başka yerlere konanlara yardıncı olabilir belki,kuşlar uçurulup kendi yerlerine direk kendi yerlerine konmaya başlayınca da bilezik çıkarılır.Yanlış mı düşünüyorum acaba?

ERDEKLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
E..Aras
Meslek
Kuşçu
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
mesut-1907' Alıntı:
Kuşları başka yerlere konanlara yardıncı olabilir belki,kuşlar uçurulup kendi yerlerine direk kendi yerlerine konmaya başlayınca da bilezik çıkarılır.Yanlış mı düşünüyorum acaba?
Mantıklı buna benzer şeyler için kullanılabilir katılıyorum size

beyzade

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Engin ÇAVUŞ
Meslek
Öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Onu kuşa takmak kendine güvenmeyen kuşçunu yapacağı iştir...

AKSARAYLI_RAMAZAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Aksaray
Meslek
Aksaray68
İkametgah
Aksaray
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
bence bazı kuşçuları kumandalamak gerek fazla sıkmasın yalan söylemesin sussun kuşu havada kendini konuştursun diye..

Fenerbahcem

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet
Meslek
Guvercinci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Yakinda robot kuslar cikartilar ozamanda kus ucurmayi beceremeyenler bahcede uzaktan kumandali robot kuslara takla attirirlar. Cin bu abi yaparmi yapar yeterki istek olsun ki boyle giderse seneler sonra bu da olur , nedeni basit kuscuyum diyen cok ama kus ucurabilen cok az.

kuşlar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
şahin hücum
Meslek
makascı
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
slm arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum hem bilgi almak hemde bildiklerimi paylaş için böyle şeylerle kafanıza takmayın önce kendinize güvenin sonrada kuşunuza. bence bu cihaz hiledir

kuşlar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
şahin hücum
Meslek
makascı
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
sevgili arkadaşlarım bende uzun oynayanda var kısada size yemin ederim kısa daha çok mutlu ediyor. tüm kuşçu arkadaşlara hayırlı sezonlari