Neler Yeni

BİR SORUM VAR KUŞÇU ARKADAŞLAR

A

Anonymous

Abi benim bildiğim kadar kuş bütün kanat teleklerini sırayla atıp yenisini çıkarır son iki kanada kaldığında o iki kanat kesilir ve uçurulmaz ve kendi bida onları atıp yenisini getirir ve ver yansın yapılır(yani uçurulur) ,diye biliyorum ve benim bir kuşum vardı son iki teleğe kaldı uçurdum ve kanadını patlattı.

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
35caner35' Alıntı:
Abi benim bildiğim kadar kuş bütün kanat teleklerini sırayla atıp yenisini çıkarır son iki kanada kaldığında o iki kanat kesilir ve uçurulmaz ve kendi bida onları atıp yenisini getirir ve ver yansın yapılır(yani uçurulur) ,diye biliyorum ve benim bir kuşum vardı son iki teleğe kaldı uçurdum ve kanadını patlattı.

bahsedilen anlattıkların degil caner

koray_a

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
koray akpınar
Meslek
pc donanım
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Kelebek,trakya yerlisi
Konu biraz eski ama yazmak istedim, taklacı kuşunda çoğu kişinin yaptığı hata kanat çekmektir bunu birçok büyüğümüz dahi yapmakta. Kanadı çekilen kuş tekrardan filiz verip kanatları geldiğinde uçurulmaya başlar. Kanatları hernekadar tamamlanmış dahi olsa uzun bir süre daha tazeliğini koruyacaktır haliyle uçtuğunda sert bir kuşsa kanat patlatacaktır . Tüy döneminde dikat ettiyseniz kanatlar birden dökülmez 1 2 dökülür tamamlanır başka telek dökülür kimi zaman kanatların dökülmediğinide görürüz bu doğanın dengesi hepsi birden dökülse bu hayvan nasıl hayatta kalacak, biz birden yolup hepsi birden taze geldiğinde hayvanlarda sıkıntı oluyor. Alıştırmak için en güzeli kümes önüne tel salma yapıp yemini dışarıyı görecek şekilde vermek böyle bir imkan yoksa iple bağlamak. Başka sebebleride var tabiki ben özellikle buna dikkat ettim saygılar.