Neler Yeni

bir dişinin dört yumurta yapması

elemim

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
barış yoleri
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ya kuşların resimlerini koysana siteye bizde görmüş oluruz :tamam:

monarozza

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
erdal
Meslek
ögrencı
Yetiştirdiğim Irk
Adana
s.a arkadaşlar yazılarınızı okudum en fazla 3 yumurta görmuşsunuz, benım adanalarım var ve ıkı yumurta yaptılar bır hafta sonra ıkıtane daya bır hafta sonra ıkı yumurta daha daha sonra tek yumurta yaptılar bende şaşırdım :? ne oluyor dıye ama böyle ışte yumurtaların hıcbırıne bakmadılar :ne:

Yeni

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Berat Ünal
Meslek
Öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
abi çiftleşiyorlar ama yumurta cık çıkıyor birdaha okuş orada yaşamıyor zaten ama damarlaşmışsa biri erkek biri dişi erkek dişiye çünkü basmış

tahirsadan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Tahir Sadan
Meslek
Emekli
Yetiştirdiğim Irk
35 yılı aşkın süredir güvercin besliyorum ne duydum ne gördüm. Bu doğal bir durum değil. İzahın mantıklısı şöyle olabilir. Altındaki yavrular henüz çok küçükken bir çift yumurta yapmış ve oturmamıştır. Sağlıklı güvercin 5-7 günde kendini hazırlayıp tekrar yumurta yapabilir. Yavruların çıkmasını bekleyin. Büyük ihtimal ilk yumurtalar bayatladığı için çıkmayacaktır. Eğerki çıktılar varsayalım. Lütfen resimlerini çekip bir ilke imza attıkları için bizlerle paylaşın.

Diğer konu ise posta güvercinleri bir çiftten fazla yavru beslermi?
Ever aslanlar gibi besler. Sizde hayranlıkla izlersiniz. Bunun için sıradan alalade işlem olmaz. önce sağlıklı, gürbüz ebeveynler olmalı. Eşhaneleri standarta uygun olmalı. bakım sistemi oturmuş, değişken olmayan ve aradıkları tüm imkanları bakıcı tarafından uygun şekilde sağlanmalı. (Tuz, mineral, karbonhidrat, yağ, protein, vitamin desteği bilinçli olmalı)

Bakım olayına gelince. yavrular aynı ebeveynin altında çıkmıyorlar. İlk çıktıkları ebeveynlerden gerekli ana sütü, mayasını alıp gelişimleri muntazaman ilerlerken, üşümeyecek duruma geldiklerinde yuvadaki yavruların yanına birer birer yavru eklemek suretiyle 5-6 yavru beslediklerine bizzat tanık oldum. İş sadece onların üzerine yıkmakta değil gerekli desteği bizler verip kolaylamak suretiyle onlar sadece aktarıcı oluyorlar. Selamlar.

esk _basri

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Basri Atar
Meslek
Isci,Seyis
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
YAHOO
[email protected]
ilginc bi durum araştırması lazım ark daşımızın acaba 4 yumurtada aynı kuşdan cıkmamı

eflan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
.........
Meslek
...........
Yetiştirdiğim Irk
Diğer

tolgahan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
tolgahan cokyasar
Meslek
otomobil sanayi
İkametgah
Yurt Dışı
Yetiştirdiğim Irk
Saya
ùc yumurta yumurtlayan kusum oldu ama dort yumurta daha olmadi bencede tuhaf bir durum...3 yumurtaya yatti yumurtalar tuttu catladi cikti ama yasayamadi bakamadi bakmaya calisti ama her zaman biri disarda kaliyordu yani besleme isitma acisindan bencede 4 tane yi yasatmasi zor ama yaradanimizin isine akil ermez belki yasar ve bùyùr sonucu bizede haber verirsen cok iyi olur... burda bazi gùvercinler var tavuk gibi ucmuyor sadece yem yiyor onlari yemek icin besliyorlar cidden iri gùvercinler onlar iri olduklari icin 4 yavruyada bakabiliyorlar ama cok nadir...

eflan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
.........
Meslek
...........
Yetiştirdiğim Irk
Diğer

ugur5454

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
uğur üzmez
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
benımde bir sorum olcaktı kuş beslemeye yeni başladım bir tanıdıktan 4 tane kuş aldım arap eş ve onun 1 yavrusu birde enseli gök kendisi adanadan getirmiş oda ankarada bakıyor ordan getirdi eşler sürekli iki kusun yuvalarına girip onları yuvalarından attıktan sonra kendi yuvalarına giriyor sürekli dövüyorlar birde hangisinin dişi olduğunu bilmiyordum öğrenmek içinde bir tane tavuk yumurtası koydum eşlerdenbirtanesi hiç kalkmıyor ymurtanın üstünden yatan dişimidir birde onun yumurtlamasını engellermi alayımmı yumurtayı altından şimdiden tşk.

tahirsadan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Tahir Sadan
Meslek
Emekli
Yetiştirdiğim Irk
merhabalar sanırım son mesajları okumamışsınız sonucu yazmıştım. 2 tanesi çıktı. 1. ve 4. yumuta diğerleri damarlaşmasına rağmen tam oluşmamış.
Sen bilirsin deyince kavga çıkmazmış. Atalarımız böyle diyor. Sen bildiğin gibi inan elbet bir gün olayı çözersin. Selamlar.

ugur5454' Alıntı:
benımde bir sorum olcaktı kuş beslemeye yeni başladım bir tanıdıktan 4 tane kuş aldım arap eş ve onun 1 yavrusu birde enseli gök kendisi adanadan getirmiş oda ankarada bakıyor ordan getirdi eşler sürekli iki kusun yuvalarına girip onları yuvalarından attıktan sonra kendi yuvalarına giriyor sürekli dövüyorlar birde hangisinin dişi olduğunu bilmiyordum öğrenmek içinde bir tane tavuk yumurtası koydum eşlerdenbirtanesi hiç kalkmıyor ymurtanın üstünden yatan dişimidir birde onun yumurtlamasını engellermi alayımmı yumurtayı altından şimdiden tşk.
Sevgili Uğur yeni bir deneyim yaşarken başına gelmiş bu olayı kendi topiğini açıp neden sormuyorsun? Alakasız bir konu ve karmaşaya neden olur. Sorun gayet güzel ve bilgilenmek için yararlı bir olay. Selamlar.

MEHMET TASKIRAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet taskiran
Meslek
kuscu metal
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
MUHTEREM HOBIDAS
eger kumesinde yumurta edecek baska bir eke kusun yoksa olabilir diyecegim bu olay irsi olabiliyor
bende bir disi kus var oda havalarin asiri sicak gittigi donemlerde 3 tane yumurtluyor,ucunude cikartip buyutuyorlar ben bu ise irsiylik diyorum

GÜVERCİN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
CENK
Meslek
İŞÇİ (POSTABAŞI)
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
şansın varsa kuşlarında bakarsa yavruları büyütebilirler ama 4 tane yumurta da fazla hangi cins kuş olursa olsun
başka bakıcı kuşun varsa onların altınada koy 2 tanesini böyle daha iyi bence olur
ama yinede bilemem

zekeriyaatmaca

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
zekeriya atmaca
Meslek
esnaf
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
arkadaş senin dediğini hiç duymadım vede görmedim 15 gün arayla 2 çift yumurta vede 4 üde dolu imkansız kuşlar yumurtadan çıkarsa bakarlar sen yemini ve suyunu bol tutuğun sürece ama bir tek kuş 4 yumurtaya aynı anda yatamaz bu imkansız bence 4 üde boş çıkacak haberin olsun hani desen ki 2 farklı tüleğe 2 şer yumurta bırakmışlar sen de rahatsız etmessen 4 üda çıkabilir dişi vede erkek ayrı ayrı yatar vede 20 veya 30 dakika yumurtaya yatmassada yumurta dolu çıkar ama 4 yumurtaya tek kuş zor hatta imkansız beniim başıma gelseydi ilk yumurtaları atardım büyük ihtimal onlar cılk ve içi boş
ama çıkarlarsa rahatsız etmessen yavru allem eder gallem eder kendine bakıtır

sonucunu bildirirsen seinirim

eflan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
.........
Meslek
...........
Yetiştirdiğim Irk
Diğer

inzibat6565

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
nihat tos
Meslek
kasetçi
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
4 tane veya 3 tane yumurtlayan kuş görmedim ama bi kışun altına bi defa 3 yumurta bıraktım 3 nüde çıkardı ama birine bakmadı kısacası 2 taneden fazla yavruya birden bakamıyorlar (yumurtadan yeni çıkmış yavrular)

ugur5454

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
uğur üzmez
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bende civciv yumurtası koydum kuşun altına civciv cıktı cokta güzel bakıyo civcive

tahirsadan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Tahir Sadan
Meslek
Emekli
Yetiştirdiğim Irk
Doğru söze ne denir? hayırlı olsun. :haha:

Hüseyin BAŞOĞLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin BAŞOĞLAN
Meslek
Yazılım-Tasarım
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Dönek
YAHOO
[email protected]
ugur5454' Alıntı:
bende civciv yumurtası koydum kuşun altına civciv cıktı cokta güzel bakıyo civcive
Bu koyduğunuz civciv bildiğimiz civcivmi? Bir güvercinin altına civciv koydunuz ve civcive çok güzel bakıyor. Gines rekorlar kitabına girebilirsiniz. :haha: :haha: :haha:

ugur5454

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
uğur üzmez
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
köy yumurtasıydı hemde siyah bir civciv cıktı ama aldım kumesten kuşlar rahatsız olmasın diye evde bakıyorum :ckmk:

ahmetaslan16

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ahmet aslan
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bayburtlular gibi fazla ürüyor olmalılar