Neler Yeni

BİR ÇOK HASTALIK VE TEK İLAÇ İLE ÇÖZÜM ( TÜRKER ÖDEN)

A

Anonymous

Re: BİR ÇOK HASTALIK VE TEK İLAÇ İLE ÇÖZÜM ( TÜRKER ÖDEN

[email protected]' Alıntı:
BU REÇETE ,İLAÇ KARIŞIMI 3O DERECE HAVA ŞARTLARINDA DENENMİŞ VE 24 SAAT KULLANILMIŞTIR.yanetki görülmedi.
HER İLAÇ HAZIRLAMADAN ÖNCE SULUK SÜNGER İLE BOL SU VE ÇAMAŞIR SUYU KULLANARAK TEMİZLENMESİNİ ÖNERİRİM.

lütfen su 2 İKİ litre olsun
Bu karışım 24 saat kuşların önündemi durucak acaba ?

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK

AsaLet' Alıntı:
[email protected]' Alıntı:
BU REÇETE ,İLAÇ KARIŞIMI 3O DERECE HAVA ŞARTLARINDA DENENMİŞ VE 24 SAAT KULLANILMIŞTIR.yanetki görülmedi.
HER İLAÇ HAZIRLAMADAN ÖNCE SULUK SÜNGER İLE BOL SU VE ÇAMAŞIR SUYU KULLANARAK TEMİZLENMESİNİ ÖNERİRİM.

lütfen su 2 İKİ litre olsun
Bu karışım 24 saat kuşların önündemi durucak acaba ?
HER GÜN TAZE HAZIRLANACAK . ÖNLERİNDE (KÜMES İÇİNDE OLACAK ..) O SUYU İÇECEKLER .24 SAAT. :evet:

A

Anonymous

Ben kusumu dolapta tutuyorum su içmesi için kümesteki kuşların içti sudan içiriyorum ağız yoluyla bulaşırmı ? + bugün fark ettim 3 kuşta böyle ama sabuni kadar kötü değil.. :hayir:

scutaro

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Gökhan Yalçın
Meslek
Serbest
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım

AsaLet' Alıntı:
Ben kusumu dolapta tutuyorum su içmesi için kümesteki kuşların içti sudan içiriyorum ağız yoluyla bulaşırmı ? + bugün fark ettim 3 kuşta böyle ama sabuni kadar kötü değil.. :hayir:
E-Coli ve Salmonella korkulacak birşey değil tedavisi kolay, hava şartları da tetikliyor aşı bile yapılmış olsa ilaç kullanımı bu durumlarda şart, en iyisi karışımı kuşların hepsi içsin faydası olur zararı olmaz. Benim kümesde ısı veren lamba var, yaktığımda gayet mutlular ama kapattıktan bir süre sonra follukda tüylerini kabartıyorlar. Yarın kuşların hepsine bende LARGOPEN + Vitamin vereceğim, soğuk havalarda kuşların solunum yollarına iyi gelir.

A

Anonymous

Hmm teşekkürler ben yine garanti olsun diye onun önünede ilaçlı suyu koydum. :tamam:

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım

AsaLet' Alıntı:
Hmm teşekkürler ben yine garanti olsun diye onun önünede ilaçlı suyu koydum. :tamam:
BURAK İLAÇLI SUYU NASIL HAZIRLADIN ANLAT BAKALIM ..SUYU ,DOZAJI HANGİ İLAÇLAR ..KAÇ GÜN ..
KUŞLARIN KAKASINDA DEĞİŞİM ..GÜZEL ,FAYDALI PAYLAŞIMLAR YAPALIM ..

A

Anonymous

Vallahi türker abi ilk önce çamaşır suyuyla iyice yıkadım suluğu, sonrasında ılık şohben suyunu kullanarak 2 litre su ilave ettim LARGOPEN ve Supervit den 1er çay kaşığı olamk üzere koydum çay kaşığı full değil , normal. sonrasında çalkalayıp 5 dk bekletip kuşlara verdim. Bu hasta olan kuşum ayrı dolaptaydı onuda kümese koydum su içti dolabına geri koydum dolapta yemi var yiyiyo zaten. neyse yarın oldu çıktım sabunide iyileşme var tüyleri eskisi kadar kalkık değil belli zaten bugünde küçük suluk vardı onu çamaşır suyuyla yıkıyıp aynı şeyleri yaparak dolaba koydum daha hızlı iyileşecek inşallah 2.3 gün sonra kuşların durumlarını sizlere tam olarak söylicem. Hasta kuşumunda Allah izin verirde iyileşirse fotosunu çekip sizlerle paylaşıcam.. ( Ben akşamdan akşama koyuyorum ilacı yarın akşam sularını değiştirdiğimde 2. gün biticek . Hazır yoğurt suyundan 1 kaşık koyucam sularına yeterli olur dimi bide kaç litreye kaç yoğurt suyu açıklarsanız sevinirim.. Saygılar.

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım

İLAÇLI SUYU * SABAH -AKŞAM * İÇMESİ .GÜNDÜZ DE - VİTAMİNLİ SU - İÇMESİ DAHA FAYDALIDIR.

yoğurt suyunun dozajı önemli değil.

A

Anonymous

Ben dün akşam ilacı aldım ve koydum mecvuren akşamdan akşama değitiriyorum. O zaman bolca yoğurt suyu ilave edeyim içine yoğurtta atsammı karıştırırım ?

A

Anonymous

Bugün kuşum dışkısının nasıl olduğunu tespit ettim dolapta tek başıan olduğu için gayet normal dışkısı düzelmiş kabarıklığı yarıya düştü :tamam:

scutaro

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Gökhan Yalçın
Meslek
Serbest
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım

AsaLet' Alıntı:
Bugün kuşum dışkısının nasıl olduğunu tespit ettim dolapta tek başıan olduğu için gayet normal dışkısı düzelmiş kabarıklığı yarıya düştü :tamam:
Geçmiş olsun, bundan sonra kış aylarında aynı şey tekrarlanırsa yapılacak şey belli. İlaç vermek kuşların ömrünü kısaltıyormuş gibi şeylere inanmıyorum. Ben şimdiye kadar hiçbir yan etkisini görmedim tam aksine, doğru dozaj ve şekilde kullanılırsa elbette, yavru büyütürlerken bile antibiyotik vermiştim. :tamam:

scutaro

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Gökhan Yalçın
Meslek
Serbest
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım

Dün LARGOPEN verdim, bugün kuşları saldım uçmaya daha istekliydiler, düzenli olarak Nifuramycin ile bu ilacı kullanacağım artık.

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım

scutaro' Alıntı:
Dün LARGOPEN verdim, bugün kuşları saldım uçmaya daha istekliydiler, düzenli olarak Nifuramycin ile bu ilacı kullanacağım artık.
:tamam:

02muro02

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat erpolat
Meslek
ciftci
İkametgah
Adıyaman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok

bu önerdiğiniz ilacları kullandm kuşumda hırıltı kalmadı baya iyileşti kuşlarım cin gibi maşallah saol türker abi :heyo:

osman usta

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
osman karagöz
Meslek
mobilyacı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı

slm.güzel bir başlık seçimi...ancak ilaç kombinasyonlarında istenmeyen sijenerik etkiler toksit oluşumlar gözlenebilir..var olan kombinasyonlar zaten bulunmaktadır..bizleri bu denli karmaşık oluşumlara yiten ise .kanatlılar hakkında teşhis bazında yetersiz olanaklar..arkadaşlar teşhis için bir labaratuvar ortamlarına baş vurabilirsiniz.çok cüzzi bir rakamla işlemleriniz yapılabilir...5- midazol türevleri vardır aralarında en etkilisi ise CARNİDAZOLE dur..20mg -kg dozunda verilir.bu dozun misli ile üzerine çıkılabilir toksitesi yoktur.dimetridazole ise aksine çok toksittir.fazla detaya girmek istemiyorum..ancak bilgi ve tecrübeye dayalı olarak özellikle bu mevsimlerde salmanların kapalı nemli havasız ortamlarda bu midazol türlerinden herhangi birisi ile kombineli olarak NİYSTATİN öneriyorum..dahada etkili yeni jenerasyon ilaçlar var ama oldukça pahalı.700 ila 1500 arasından bahsediyorum..bu kombinasyonu kullanın yeter..yaklaşık ben 20 senedir doğal yuğurt kullanıyorum..bir nevi kaybolan yararlı bakteriler tekrar kazanılmış oluyor..üstüne düşmemiz gereken en ünemli nokta kuşların bağışıklık sistemlerini maskelememek doğal yöntemlere baş vurunuz..kısa bir örnek vereyim kullanılan yemlerin güvenirliği ayrı bir tertışma kunusunu oluşturacak kadar önemli ve ciddi.bu gün tarımsal ilaç kullanmayan neredeyse kalmadı..kullandığınız yemlerde ilaç kalıntılarının olmadığını idda edecek olan sadece üretici olsa gerek..kullandığınız yemleri uygun bir dezenlerle yıkamak tertışma konusu olsada yarar sağlamaktadır...şimdi neredeyse yüzde elli oranında bakteri alımı durdurduk bağışıklığı tekrar kazandırdık ve ömürlerini uzattık..ikinci ve önemli konulardan biri ...kuşlarımızı doğal ortamlarında uzaklaştırıyoruz evcil durumlara getiriyoruz sıkıntılardan biriside bu ..burada dikkat etmemiz gereken noktalar yem katkısı maddeler...kısacası pek çoğumuz kanatlı beslemesinden bakımından anlamıyoruz..tahıl tohumlarında bulunmayan oldukça önemli besinleri vermek gerekli bunlar nelerdir..İZ ELEMENTLERİ.çinko bakır mangan vs.olmaz olmazlardan folic acid.b3 vitamini.minarelleride unutmamalı..birçok tohumlu gıda toksitelidir kulanılacak olan minerallar vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır...bu konu oldukça geniş kısaca geçmek istedim..umarım reklam olmaz ELEVİT bu kombinasyonu tavsiye ediyurum...özellikle dişi kuşlarınızda bu değişimi fark edeceksiniz ..yeni ve sağlıklı nesiller için sağlıklı bireyler yüzde oranları yüksek kaliteli yumurtalar için aldıkları besinlere eksik olanları takviye ile kümes olumsuz şartlarının düzeltilmesi yoluyla bir çok istenmeyen hastalıklardan kurtulmuş olursunuz ..saygılarımla...

devir

Yardımcı Admin
Ad Soyad
Devir KorkmaZHan
Meslek
Brand Designer & PR Ads Cons.
İkametgah
KKTC
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Posta, Kokotil ve Yabiciklerimiz (Thm. 2000)
değerli paylaşımınız için teşekkürler Osman bey,
amipli dizanteri ismiyle de anılan trikomoniasis hastalığının bilinen en etkili ilacı Ornidazole'dir. ve bu yüzden diğer nidazollere göre daha pahalıdır. akdeniz ikliminde ise metronidazol uygun kullanılamaz ise ters teper. veteriner ürünü olarak zaten Türkiye'deki ürünler buralarda pek yok. Daha çok yabancı ve orijinal markalar resmi veteriner ürünü olarak mevcut. dediğiniz gibi toksisite için ev yapımı yoğurt ve suyunu veya prebiyotikleri mutlaka kullanıyoruz. faydalıdır :evet: fakat bunu da herkes yapamıyor marketten alıp kullanıyoruz, onun da ev yapımı yoğurt kadar faydası olmuyor malesef. bu yüzden ben yaptığım karışımlara yaz kış ya direkt içine nistatin "mikostatin şurup" birlikte eklemekteyim veya tedavinin peşine 3+ gün vermekteyim. tekrar değerli paylaşımınız için çok teşekkürler, saygılar... :slm:

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım

osman usta' Alıntı:
slm.güzel bir başlık seçimi...ancak ilaç kombinasyonlarında istenmeyen sijenerik etkiler toksit oluşumlar gözlenebilir..var olan kombinasyonlar zaten bulunmaktadır..bizleri bu denli karmaşık oluşumlara yiten ise .kanatlılar hakkında teşhis bazında yetersiz olanaklar..arkadaşlar teşhis için bir labaratuvar ortamlarına baş vurabilirsiniz.çok cüzzi bir rakamla işlemleriniz yapılabilir...5- midazol türevleri vardır aralarında en etkilisi ise CARNİDAZOLE dur..20mg -kg dozunda verilir.bu dozun misli ile üzerine çıkılabilir toksitesi yoktur.dimetridazole ise aksine çok toksittir.fazla detaya girmek istemiyorum..ancak bilgi ve tecrübeye dayalı olarak özellikle bu mevsimlerde salmanların kapalı nemli havasız ortamlarda bu midazol türlerinden herhangi birisi ile kombineli olarak NİYSTATİN öneriyorum..dahada etkili yeni jenerasyon ilaçlar var ama oldukça pahalı.700 ila 1500 arasından bahsediyorum..bu kombinasyonu kullanın yeter..yaklaşık ben 20 senedir doğal yuğurt kullanıyorum..bir nevi kaybolan yararlı bakteriler tekrar kazanılmış oluyor..üstüne düşmemiz gereken en ünemli nokta kuşların bağışıklık sistemlerini maskelememek doğal yöntemlere baş vurunuz..kısa bir örnek vereyim kullanılan yemlerin güvenirliği ayrı bir tertışma kunusunu oluşturacak kadar önemli ve ciddi.bu gün tarımsal ilaç kullanmayan neredeyse kalmadı..kullandığınız yemlerde ilaç kalıntılarının olmadığını idda edecek olan sadece üretici olsa gerek..kullandığınız yemleri uygun bir dezenlerle yıkamak tertışma konusu olsada yarar sağlamaktadır...şimdi neredeyse yüzde elli oranında bakteri alımı durdurduk bağışıklığı tekrar kazandırdık ve ömürlerini uzattık..ikinci ve önemli konulardan biri ...kuşlarımızı doğal ortamlarında uzaklaştırıyoruz evcil durumlara getiriyoruz sıkıntılardan biriside bu ..burada dikkat etmemiz gereken noktalar yem katkısı maddeler...kısacası pek çoğumuz kanatlı beslemesinden bakımından anlamıyoruz..tahıl tohumlarında bulunmayan oldukça önemli besinleri vermek gerekli bunlar nelerdir..İZ ELEMENTLERİ.çinko bakır mangan vs.olmaz olmazlardan folic acid.b3 vitamini.minarelleride unutmamalı..birçok tohumlu gıda toksitelidir kulanılacak olan minerallar vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır...bu konu oldukça geniş kısaca geçmek istedim..umarım reklam olmaz ELEVİT bu kombinasyonu tavsiye ediyurum...özellikle dişi kuşlarınızda bu değişimi fark edeceksiniz ..yeni ve sağlıklı nesiller için sağlıklı bireyler yüzde oranları yüksek kaliteli yumurtalar için aldıkları besinlere eksik olanları takviye ile kümes olumsuz şartlarının düzeltilmesi yoluyla bir çok istenmeyen hastalıklardan kurtulmuş olursunuz ..saygılarımla...
:evet: :tamam:

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım

burakeser' Alıntı:
arkadaşlar pantex ilaçlarına ulaşmak isteyenler bana yazsınlar. uygun fiyatlara ilaçlar mevcut ve orjinaldir. gidip birsürü paralara ilaçlar almanıza gerek yok. saygılarımla.
İLGİLENECEĞİM SENİNLE * ...BİR KEZ DAHA BAŞLIĞIMA GİR DE..

GÖR NE OLACAĞINI ..VARYATECİ ...

burakeser ; benim siteme de hileli yollarla pazarlama teknikleri sergileme ,laf kalabalıkları ile girdin ..senin üyeliğini ve IP ni de yasakladım .!
her siteye ; türlü oyunlarla giriş yapmana müsaade etmiyorum.
DÜRÜST DE DEĞİLSİN ! BİR DAHA DA BANA E-MAİL GİBİ ŞEYLER İLE GELME SAKIN..
DAHA FAZLA '' İLGİLENİRİM SENİNLE.'' BAŞKA KAPIYA..

BU SİTEDE İLAÇ SATIŞI YASAKTIR..
vergi dairesi ,maliye,kaçakçılık şube ..ile uğraşmanı istemem..

muygun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet UYGUN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Ödemiş dolapçısı,Düz dönek

scutaro' Alıntı:
AsaLet' Alıntı:
E-Coli ve Salmonella korkulacak birşey değil tedavisi kolay, hava şartları da tetikliyor aşı bile yapılmış olsa ilaç kullanımı bu durumlarda şart, en iyisi karışımı kuşların hepsi içsin faydası olur zararı olmaz. Benim kümesde ısı veren lamba var, yaktığımda gayet mutlular ama kapattıktan bir süre sonra follukda tüylerini kabartıyorlar. Yarın kuşların hepsine bende LARGOPEN + Vitamin vereceğim, soğuk havalarda kuşların solunum yollarına iyi gelir.
Gökhan bey e-coli ve salmonella tedavisi kolay demişsiniz fakat gerisini yazmamışsınız.nasıl tedavi edildiğini paylaşır mısınız.saygılar
Türker bey karışımınızı bugün koruma amaçlı uygulamaya başladım .teşekkürler

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım

değerli öğretmenim ,
DÜRÜSTÇE ŞUNU YAZMAK İSTERİM !

KUŞLARIMIZ ; VEBA ,ÇİÇEK VE SALMONELLA AŞILI İSE * ASLA ANTİBİYOTIK ÖNERMEM ..*

3 LİTRE SUYA ; PİRİNÇ TANESİ KADAR * GÖZTAŞI * HER AY EN AZ ALTI 6 GÜN

VERİLMESİ .E-COLİ,SALMONELLA ,PAMUCUK (trikomanıasıs ) U UZAK TUTACAKTIR.

tüm doğadaki kanatlılara BELEDİYELER bu oranda hazırlanmış suları içirmesi takdirde

DOĞADAKİ KUŞLAR ESKİ FORMUNA GERİ DÖNECEKTİR..ÇOK BASİT OLAN BU UYGULAMA ( en ucuz yöntem )

yapılmadığı takdirde *kapılarımıza ;KUŞLARINIZI İTLAF EDECEĞİZ *DİYE GELECEKLERDİR..!

BU YAZIM KIŞİ VE KURUMLARCA DİKKATE ALINMADIĞI TAKDİRDE * BENDEN KİMSE İTLAF İÇİN *GÜVERCİNLERİMİ ALMAĞA GELMESİN ..!

SAYGILARIMLA..