Neler Yeni

bıldırcında yardım

ankaya

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
önder ankaya
Meslek
asansör
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
benim kümes 5m ön 2m derinlik we 3m yükseklige sahip altı yarısı toprak yarısıda işaat tozu ince toz yani fazla güneş görmüyo hatta güneş hiç görmüyo sadece atdınlık oluyo 75 watt akkor fleman ampul ile aydınlatıyorum kümes büyük mü acaba alışma kolay olurmu onu merak ettim
zor olarsa kümesi küçülteçegm

ankaya

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
önder ankaya
Meslek
asansör
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
a.s. 2e 5d bıldırcınları alalı 2-3 gün oldu ne zaman kümese alışıp yumurtlamaya başlarlar bide ekmek mısır susam üçlüsünü karıştırıp veriyorum bi sorun olurmu

senolyalcin

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
şenol yalçın
Meslek
kamu
İkametgah
Karabük
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
bıldırcınlar yerlerini yadırgadığı için hemen yumurtlamaya başlamayabilir yumurtlamaları 15-30 günü bulur.(yumurtlayacak yaş ve ortam da olması şart tabi) yem olarak yumurta tavuğu yemi verirsen düzenli bir şekilde yumurtlarlar. tane yemleri pek sevmezler.

ankaya

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
önder ankaya
Meslek
asansör
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
OFFF 30 gün bekleyemem ben çook uzun bi süre daha kolay bi yöntemi yokmu acaba büyük kümes erken alışmalarını engellermi

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
1 mt lik, altı ızgaralı, üstten aydınlatmalı çifthaneler kullanımı daha verimli olacağı kanısındayım.4-5 dişi 1 erkek bu çifthanede huzurla yaşar. büyük oda veya kümeslerde uçmaya çalışıp, çarpar düşerler.gün aşırı yumurtlamaları normal şartlarda normaldir.