Neler Yeni

Beyaz postalar da performans

Mavi2194

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet Ak
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Çorum
Yetiştirdiğim Irk
Yok
Arkdaşlar ben sadece beyaz posta güvercini besleyecem ama merak ettiğim bişey var beyaz larında performansı mavi veya diğer postalar gibi mi yoksa farklı mı ? Renkleri açık olduğu için daha kolay avlandıklarını biliyorum sorun değil bu .öyle yarış için beslemeyecem sadece şehri dolaşsın en fazla 15 20 km den gelmesi benim için yeterli beyaz postalardan bunu alabilirmiyim ?

selcukdelikara

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selçuk delikara
Meslek
tekne üretim
İkametgah
Çanakkale
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Re: Beyaz postalar da performans ltf cevap ?

benimde merak ettiğim konu açıldığı için açana tesekkürler takipteyim ...

Fatihd

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
fatih dogruca
Meslek
serbest
İkametgah
Yurt Dışı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım

BEYAZ POSTALARINDA PERFORMANSLARI MAVI POSTALAR KADAR IYDIR BENIM 300 KM BIZAT KENDIM BIRAKIPTA EVE GERI DÖNEN GÜVERCINLERIM VAR:GÖNÜL RAHATLIGIYLA BESLEYIP UCURA BILIRSINIZ;MEHMET KARDESIM TÜM TÜRKIYEDEKI KUSCULARA SELAM:

A

Anonymous

posta güvercininde renkten ziyade soyu ve tipi önemlidir. Renk ve diğer unsurlar hiç önemli değildir.Sonuç itibariyle her renkten şampiyon olmuş kuşlar mevcuttur. Esas olan tek şey kuşun görünen (mental) vasıflarından ziyade görünmeyen (zihinsel) vasıflarıdır.Benim şahsi fikrim en büyük uzman dahi kuşu elde değerlendirirken yanılgıya düşebilir. Acık renk kuşların sürüye avcı kuşları daha çabuk çektiği için yarışlarda pek istenmezler. birde 10 yıldır posta güvercini besleyen biri olarak şunu söylemeliyim. posta güvercinlerinde kümesinden uçurduğun kuş sayısı 6-8 adet olursa tura çıkar ve 1-2 saat gelmezler fakat daha fazla sayıda posta güvercinini kümesinden uçurursan filo halinde tura çıkmadan kümesinin etrafında turlarlar.

Mavi2194

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet Ak
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Çorum
Yetiştirdiğim Irk
Yok

çok tşkr ederim cvplar için melihodaman bende tam küme sayısı ile ilgili bi soru soracaktım örneğin 15-20 tane posta güvercini uçurursam filo olarak şehri dolaşmazlar mı ? sizce ideal filo kaç tane postadan oluşmalı ?

A

Anonymous

Ben yaklaşık 60 posta uçuruyorum, bazen tek tek performan izlemek için saldığımda sayı 8'i geçince tura çıkmıyorlar. fakat 7 ve daha az olduklarında tura çıkıyorlar. birde kalabalık olarak sadece dişileri veya erkekleri uçurduğumda azda olsa kısa bir tur yapıyorlar. ama karma olarak uçurduğumda yuvanın yakınından ayrılmıyorlar. ben tura çıkmalarını istediğimde 7şerli guruplar halinde uçuruyorum. yaklaşık 30 dk. arayla. zaten genelde yuvaya döndüklerinde toplanarak gelmiş oluyorlar.

Mavi2194

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet Ak
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Çorum
Yetiştirdiğim Irk
Yok

çok tşkler cvplar için beni aydınlattınız

Fatihd

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
fatih dogruca
Meslek
serbest
İkametgah
Yurt Dışı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım

POSTA GÜVERCINLERI GENELDE YAVRULUK DÖNEMINDE UZUNTURLARA CIKIYORLAR CEVRESINI IYICE ÖGRENDIKTEN SONRA GENELDE EVININ ETRAFINDAN AYRILMAZLAR KOLAYKOLAY ISTERSEN 30 TANE UCUR:KUMESINE COK SADIK GÜVERCINLER HER KÜMESE BENCE LAZIM OLAN GÜVERCIN TÜRÜ-

Mavi2194

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet Ak
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Çorum
Yetiştirdiğim Irk
Yok

ama bende şehri gezdikleri için beslemek istemiştim yani biraz büyüyünce dam üstünde uçarlarsa diğerlerinden ne farkı kalır uçuş olarak ?

Fatihd

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
fatih dogruca
Meslek
serbest
İkametgah
Yurt Dışı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım

MEHMET SEHRI GEZERLERSE HERGÜN KUSLARIN NASIL UCTUGUNU SEN GÖREMEYECEKSIN OZAMANDA TADI OLMAYACAK BENCE SEN UZAK MESAFELERDEN BIRAKTIR KUSLARINI EVE NASIL DÖNDÜGÜNÜ IZLE ONUN ZEVKI AYRIDIR POSTACILAR IYI BILIR

mehmetemin

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet emin şahin
Meslek
öğrenci
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
taklacı

bugün gök takımımı ve beyaz takımımı 126 km. den sabah 7.36 da saldım 9.57 de kümesin önündeydi dördüde yani anlayacağın iş renkte değil soyda yada kuşun kafasında bitiyor bir şey daha söyleyeyim katillik beslerdim eskiden 100 150 km.den gelen kuşlarım olurdu hemde 1 , 2 ay sonra kuşu pazara götürsem 10 lira vermezler ama benim için paha biçilemezdi gelmeleri :)

Mavi2194

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet Ak
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Çorum
Yetiştirdiğim Irk
Yok

mehmedemin çok teşekkürler cevap için peki posta ların uçuşları hakkında ne söyleyeceksiniz Fatih arkadaş yavru döneminde şehri gezip büyüdüğünde çok zor gezerler dedi sizin fikriniz var mı bu konuda ?

Mavi2194

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet Ak
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Çorum
Yetiştirdiğim Irk
Yok

mehmedemin çok teşekkürler cevap için peki posta ların uçuşları hakkında ne söyleyeceksiniz Fatih arkadaş yavru döneminde şehri gezip büyüdüğünde çok zor gezerler dedi sizin fikriniz var mı bu konuda ?

mehmetemin

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet emin şahin
Meslek
öğrenci
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
taklacı
anladığım kadarıyla sen kuşlarının şehri gezmelerini istiyorsun sana şöyle bir tavsiyem var erkek posta doldur 20 25 tane hiç dişi olmasın ama onları uçurduğun zaman otamatikmen dişi kuş aramak amaçlı gidecek ve akşama doğru geleceklerdir yavru alamasanda onlar emin ol yanlarında 2 3 tane kaçak getireceklerdir sende onları satar kümesi büyültürsün benden sana tavsiye :slm:

lone.wolf

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Engin Öztürk
Meslek
Kamu Görevlisi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Çok bilgilendirici bi konu olmuş cevaplardan dolayı... Teşekkürler.

Mavi2194

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet Ak
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Çorum
Yetiştirdiğim Irk
Yok
Konunun başkaları için de yararlı olması için başka arkadaşlardan da görüş almak isterim...

marco

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Tolga Kenan
Meslek
İş Adamı
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Yok
Bahar aylarına kuşlar teleklerini tam yenilemiş ve hazır olarak girecekler. Öncelikle soyu sopu belli kuşların yavrularını uçurmanı tavsiye ederim. Uçuracağın kuşlar eş olmasın ayrı kümeslerde kalan erkek dişileri karıştırıp uçurabilirsin, eş olarak uçurursan terbiyeleri bozulur uzaklardaki binalara konabilirler eşleşmek için. Kuşları zorlama, hergün düzenli kümes uçumunu ve bakımını iyi yaparsan çok zevk alırsın.

scutaro

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Gökhan Yalçın
Meslek
Serbest
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Yarışlarda şampiyon olmuş renkli Postalar da var, bence renkli Postalar daha güzel görünüyorlar koyu mavi olanlar yabani gibi. İlk defa Posta besliyorum, tek kanatları çekik vaziyette alışmalarını bekliyorum ve uçus performanslarını şimdiden merak ediyorum.

Dörtışık

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
İsmail Dörtışık
Meslek
Yönetici
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Baska
Merhabalar bende bir çift posta beslemek istiyorum bir arkadaşta resimdeki kuşlar var Müsevvet diye geçiyor bu kuşlar nasıldır daha yeni yeme düşmüşler bu kuşları alıştırmak kolay olur mu ve de posta kuşları gibi performanslı olurlar mı? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

twetyynet

Yönetici
Yardımcı Admin
Ad Soyad
Hasan Vedat
Meslek
eski kuscu
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok

mehmetemin' Alıntı:
bugün gök takımımı ve beyaz takımımı 126 km. den sabah 7.36 da saldım 9.57 de kümesin önündeydi dördüde yani anlayacağın iş renkte değil soyda yada kuşun kafasında bitiyor bir şey daha söyleyeyim katillik beslerdim eskiden 100 150 km.den gelen kuşlarım olurdu hemde 1 , 2 ay sonra kuşu pazara götürsem 10 lira vermezler ama benim için paha biçilemezdi gelmeleri :)

Arkadaşlar merak ettiğim için soruyorum. yorumda geçen"Katillik güvercin" terimini ilk defa duydum. Acaba tam olarak ne anlama geliyor.