Neler Yeni

beş para etmez tartışmalar

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
kuşçuluğun en sevmediğim yönlerinden biri budur aslında.. bişeyler öğrenip kendini geliştirenler diğerlerini yanında istemiyor.. tek olmak istiyor illede bu konuda.. peki tek olsun herkes ee 30-40 sene sonra sen toprak altına girdiğinde bı güzel hobinin, bu güzel zevkin nasıl ilerleyeceğini düşünüyorsun.. Ben bu konuda şanslıyım abimlerden öğrendim birçok şeyi bilgilerin devamıda biraz zamanla biraz bu siteden geldi bana.. Ama herkes böyle değil.. çocuğun abisin,amcası, babası vs. anlamıyor bu işten fakat çocuktan içten gelen bi sevgi var.. o da işte tam bu noktada sitemizden yararlanmaya başlıyo.. bilmediği şeyleri sorup öğrenmeye çalışıyo.. Tamam belki bazıları biraz abartıyo saçma sorular falan soruyo ama buna 2 açıdan bakılabilir.. 1.'si soranlar biraz tembeldir siteyi gezip bu konudaki yazıları okumaz.. 2.'si aslında herkes böyle değil midir.. Yani insan yeni bişeyle tanıştığı, onunla ilgili bişeyler öğrenmeye başladığı zman bazen saçma sorular sormaz mı? Yani siz ilk araba sürmeye başlamadan önce babanıza sormadınız mı (vitesi veya gaz pedalını göstererek) bu tam olarak ne işe yarıyor diye.. İşte bu yüzden bu konuda bence bu kadar katı olmamak lazım.. Bizler site yöneticileri olarak böyle konularda elimizden geleni yapıyoruz.. Biz sürü kardeşimizi uyarıp gerekirse bize özel mesaj yoluyla sorularını sormalarını istiyoruz neden mi; siz rahatsız olmayın diye.. Siz profesyonel konularda mı konuşmak istiyorsunuz buyrun açın zaten fark ettiyseniz öyle konulara küçük konular karışmıyo... hee bu arada böyle konuşuyorum yaşım çok mu büyük?? hayırr.. 17 yaşındayım..

umut coşkun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut COŞKUN
Meslek
Bankacı
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
Diğer Irklarım
Dönücü ırklar
Selamlar
Bu siteye üye olalı 3 ay oldu bilmediğim birçok şeyi öğrendim 29 yaşındayım ve 22 yıldır kuş besliyorum babam 55 yıllık kuşçu.Kuşçuluğa ilk başladığımda yeme düşeli 2 hafta olmuş yavruların kanatlarını çektim,bilgisizlikten kendi başıma iş görmekten babama sorsam çekermiydim bende sizin gibi ona saçma geleceğini düşündüm ve sormadım yavru kuşların uçma özgürlüklerini ellerinden aldım.Bırakında sorsunlar ve öğrensinler siz doğuştan profesyonel olmadınız sizde sorarak öğrendiniz belki başkalarına daha saçma gelen şeyler sordunuz serhan bey.

Ömer ÖZKURT

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ömer ÖZKURT
Meslek
Kamu Personeli
İkametgah
Diyarbakır
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Bakın sinan kardeşim 17 yaşında
Ama konuştuklarına bakın,düşündüklerine bakın bu yaşında
Helal olsun kardeşime.

Bu kardeşimle alay edip dışlasaydık ,dalga geçseydik elinden tutup bildiklerimizi paylaşıp koca adam gibi saygı duymak yerine oda bir deneyecekti,iki deneyecekti sonra basacaktı küfürü çok biilmişsiniz deyip küsecekti hobiyede bizede.

Şimdiden çogumuzdan bilgili ve düşünceleri büyük düşünün 10 sene sonra bu işin öncülerinden olacak.

Ne güzel bir kardeşimizi kazanmışız.
Hep yakındıgım npokta olan usta çırak ilşkisinin bitttigi idi ve genç nesilin bende bu nesile girebilirim bilinçsiz bilgisiz yetişmesi yüzünden kuşculugun gelecegınden ümitsizdim.

Burda ne kadar genç kardeşimizi iyi egitirsek ilerde bayragı onlar alacak bizlerden daha büyük işler yapacak.

Şimdi serhan bey bu eleştirileri yapmak sizin hakkınızmı siz ne yaptınız ki aslında profesyonellik adına çalışmalarınız neler ama yinede görüşlerinize saygı duyuyorum ki sizi anında siteden atıp hakaret etmek gibi sebeplerden konuyu kaldırabilirdim ama iyiki yapmamışım dogruyu yapmısım diyorum.

Şimdi üst düzey gören kendini profesyonel gören yetiştiriciler için şunu yapabiliriz bir bölüm yapabiliriz üst düzey yetiştiriciler diye yada adı ne olursa olsun yaşı küçük,bilgisi az,tecrübesi az kişilerin giremedigi ,kendini kanıtlamış kişilerin girebildigi bir bölüm burda daha buyuk konular tartışmalar konuşulabilir.
Güzel projeler,detaylı konular uzaman yetiştiriciler tarafından tartışılır.
Bu bölüme girecek olanları yaptıkları paylaşımlar güzel çalışmalar gibi kriterlere göre biz belirleriz.
yaş da önemli degıl 30 yaşında da olabilir 15 yaşındada olabilir ki boyle çok kişi var ki 50 yaşında adama ilmini ögrendıgı kuslar konusunda ders verir.

Tabi hüseyin kardeşiminde onayıyla bu bolum giriş yetki olayları teknik olarak bizi sıkıntıya düşürmeyecekse.

k.murat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat ÖZYANAR
Meslek
esnaf
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bence konu sahibi bilgilerini aktarsında illaki bizlerinde kesinlikle eksikleri vardır bizlerde giderelim hem açmış oldugu konuya karşılıkda güzel bi bilgi alış verişi olacagına inanıyorum.

göksal balcı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
göksal balcı
Meslek
depo sevkiyat
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
merhaba,bence paylaşım amaçlı bir sitede hertürlü soru makbuldür zaten olmayanlar kilitleniyor,makaslama örnek verilmiş fazla makaslamanın yada yanlış makaslamanın nelere yol açtığını bilen kaç kuşcu vardır bence % 50 dir genç arkadaşlara yardımcı olmak bizim görevimiz biz yıllarca kırma kuşlarla uğraştık durduk yanlışlar ölümlere yol açtı yada birinin değmez demesiyle kümesin hepsini sattık,paylaşmaya açık değilsen sadece oku bilmiyorsan cevap yazma, SÖZ GÜMÜŞ İSE SÜKUT ALTINDIR .bu site herkese açık zaten ondan 1 NUMARA sağlıcakla kalın :slm:

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
katarsis' Alıntı:
şu siteyi hemen hemen yayınlandığında beri izliyorum, beş para etmez tartışmalar nufus patlaması halinde, bu da takipçilerin sosyal tipini yeterince gösteriyor, kuşun kıçından .... eğri düşse burada manşetten veriyor!..... yaaa
dedim ya beş para etmez....!.... gerçek meraklılar ve gerçek profesyoneller yok....
S A Ben serkan kardeşin konşmalarını sanki birilerine kızmış sinirlenmiş o anki hırsı ile yazılmış gibi düşünüyorum çünkü bütün herkezi terazinin bir gözüne kendini diger gözüne koymuş bizler hepimiz terazinin bir gözünde çogul oldugumuz halde kendisi tek iken bizim çogul oluşumuzu hitap şekli ile kendi bizden agır basmış öyle göstermiş yok böyle degilde düşünülerek yazılmış ise yanlış olmuş ayıp etmiş bunu anlayıp hata yaptıgını fak etmişse eger konuşmasındaki gösterdigi hırsı özür dileyerek te asilligini gösterebilir buda bir asilliktir büyüklüktür bizler düşman degil dost kazanma içinde olmalıyız İNSANLAR DOSTLARINI KAYBEDERDE
ONLARDAN DAHA KIYMETLİ NE BULABİLİR
EN BÜYÜK YALNIZLIK DOST SUZ VE
ARKADAŞSIZ KALMAKTIR BİZLER SERKAN KARDEŞİMİZİDE KAZANMAK İSTERİZ SAYGILAR ///// DOST BULAMIYORSAK BİZ BİR DOST OLALIM ////USTALAR KUŞÇULARA SADECE KAPIYI AÇARLAR
İÇERİ KENDİLERİ GİRMELİDİR

erdem22

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
erdem günay
Meslek
öğretmen
İkametgah
Edirne
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ozaman sen bir site kur 20000 üye kabul et gece gündüz başında otur lüzumsuz konuları insanları küstürmeden filtrele bizde gelip yararlanalım.

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
erdem22' Alıntı:
ozaman sen bir site kur 20000 üye kabul et gece gündüz başında otur lüzumsuz konuları insanları küstürmeden filtrele bizde gelip yararlanalım.
S A ERDEM kardeş bu dediklerin bana ise şunları söylemek isterim bizler her böyle yazanı tavır koyup dışlarsak buda hoş olmaz haklıdır haksızdır çözüm bu olmamalı insan kazanmak dost kazanmak çok daha güzel bütün yazışmalarda bu şekil durumlar ama isteyerek ama farkında olmadan olabiliyor olumlu bakabilmek te önemli bu güzide sitemiz paylaşım dostluk arkadaşlık ilkelerini daha çok düşünen kıymetli üyelere sahipler ilkelerimizi de korumamız gerekmezmi bir farkındalıgımız olmasınmı kazanım daha önemli olmalı birşeyler ögrenip bilgilerimizi paylaşırken bir kenera çekilip seyredenlerden olmamalıyız dostluklarımızı arkadaşlıgımızı çatısı altında bulundugumuz bütün üyelerimiz olarak çıtamızı daha yükseklere çıkarmamız gerekir kıymetli yöneticilerinbu zor agır yüklerinide hafifletmemiz onlarada destek olarak yetişemedikleri sorulara sorunlara katkılarda sunabilmeliyiz açmış oldugum tek bir konu başlıgında bile çok yıpranıp zorlugunu kolay olmadıgını çok iyi anladım allah bu sorumlulara saglık güç kuvvet versin çok zor agır zahmetli bir işe soyunmuşlar herkesle ayrı ayrı iletişimde olmak izahlarda bulunmak seviyeli dürüst ilkeli tarafsız kalabilmek çok zor allah yar ve yardımcıları olsun bizlerde elimizden geldigince yüklerini hafifletme çabasında destek olabilirsek sanırım onlarda mutlu menmun olabilirler çünkü insanların hepsini aynı şekilde mutlu edbilmek çok zor iş mutlaka birilerimiz küsüyor tavır koyabiliyoruz onun için bütün kardeşlerimizi anlayışla karşılayıp yıkıcı küstürücü tavır alıcı dışlayıcı degil KUCAKLAYICIDA OLMALIYIZ SAYGILARIMLA /////ELİNE DİKEN BATMADAN GÜL TOPLAYAMAZSIN

SEREF

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ŞEREF
Meslek
ÖZSOY
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
kuscu_marik' Alıntı:
erdem22' Alıntı:
S A ERDEM kardeş bu dediklerin bana ise şunları söylemek isterim bizler her böyle yazanı tavır koyup dışlarsak buda hoş olmaz haklıdır haksızdır çözüm bu olmamalı insan kazanmak dost kazanmak çok daha güzel bütün yazışmalarda bu şekil durumlar ama isteyerek ama farkında olmadan olabiliyor olumlu bakabilmek te önemli bu güzide sitemiz paylaşım dostluk arkadaşlık ilkelerini daha çok düşünen kıymetli üyelere sahipler ilkelerimizi de korumamız gerekmezmi bir farkındalıgımız olmasınmı kazanım daha önemli olmalı birşeyler ögrenip bilgilerimizi paylaşırken bir kenera çekilip seyredenlerden olmamalıyız dostluklarımızı arkadaşlıgımızı çatısı altında bulundugumuz bütün üyelerimiz olarak çıtamızı daha yükseklere çıkarmamız gerekir kıymetli yöneticilerinbu zor agır yüklerinide hafifletmemiz onlarada destek olarak yetişemedikleri sorulara sorunlara katkılarda sunabilmeliyiz açmış oldugum tek bir konu başlıgında bile çok yıpranıp zorlugunu kolay olmadıgını çok iyi anladım allah bu sorumlulara saglık güç kuvvet versin çok zor agır zahmetli bir işe soyunmuşlar herkesle ayrı ayrı iletişimde olmak izahlarda bulunmak seviyeli dürüst ilkeli tarafsız kalabilmek çok zor allah yar ve yardımcıları olsun bizlerde elimizden geldigince yüklerini hafifletme çabasında destek olabilirsek sanırım onlarda mutlu menmun olabilirler çünkü insanların hepsini aynı şekilde mutlu edbilmek çok zor iş mutlaka birilerimiz küsüyor tavır koyabiliyoruz onun için bütün kardeşlerimizi anlayışla karşılayıp yıkıcı küstürücü tavır alıcı dışlayıcı degil KUCAKLAYICIDA OLMALIYIZ SAYGILARIMLA /////ELİNE DİKEN BATMADAN GÜL TOPLAYAMAZSIN
Sadece tebrik ederim fikirleriniz için .. selamlarŞEREF

erdem22

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
erdem günay
Meslek
öğretmen
İkametgah
Edirne
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kuscu_marik' Alıntı:
erdem22' Alıntı:

ben konuyu açan arkadaşa hitaben yazdım yorumumu.size yazmadım yanlış anlaşılma olmasın. konunun tamamını okumadım ilk mesajı okuyup ona cevabende mesaj yazdım. benim kimseye tavır alıcı veya dışlayıcı davranmamda söz konusu olamaz ben kimim ki bu tartışma platformunda birilerine tavır alayım birilerini dışlayayım. arkadaşımız nasıl fikrini söylediyse bende fikrimi söyledim. aslında aynı fikirdeyiz ama farkında değiliz. bende mesajımda forum idare etmenin nekadar zor olduğunu vurgulamak istemiştim. saygılarımla...

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
erdem22' Alıntı:
kuscu_marik' Alıntı:
erdem22' Alıntı:

ben konuyu açan arkadaşa hitaben yazdım yorumumu.size yazmadım yanlış anlaşılma olmasın. konunun tamamını okumadım ilk mesajı okuyup ona cevabende mesaj yazdım. benim kimseye tavır alıcı veya dışlayıcı davranmamda söz konusu olamaz ben kimim ki bu tartışma platformunda birilerine tavır alayım birilerini dışlayayım. arkadaşımız nasıl fikrini söylediyse bende fikrimi söyledim. aslında aynı fikirdeyiz ama farkında değiliz. bende mesajımda forum idare etmenin nekadar zor olduğunu vurgulamak istemiştim. saygılarımla...
A S Erdem kardeş estagfurullah yanlış anlaşılmalar olabiliyor zaten tartışdıgımız konudaki başlıkta yanlış anlamayla dogru söylenildiginin tartışması sizde bizsiniz bizde siziz hepbir aileyiz saygılar //HER ZAMAN HER KESİ MENMUN EDEMEYEBİLİRİZ///AMA HERKESİ MENMUN EDECEK TARZ DA KONUŞABİLMELİYİZ// BİZLERİN AMACI AİLE CE SADECE BU

Birol Bandırma

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
birol ketenci
Meslek
memur
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Bakıyorum da konu nerelere gitmiş. Konuyu açan arkadaşın eleştirdiği nokta sanırım atlanılıyor. Anladığım kadarıyla eleştirilen açılan acemice konular yada sözü edilen saçma sorular değil, bunların siteye ilk girişte son konular başlığı altında yer buluyor olmaları. Sitenin adı profesyonelkuşçular.org olmadığına göre bu başlık altında yer alan konularında profesyonelce olması şart değil tabii. Yine de ben ki yeni üye olmuş biri düşündüklerini ifade edebilme hakkına sahipsem ki öyle olduğu kanısındayım , beğeniriz beğenmeyiz her fikre, her düşünceye saygı göstermek durumundayız. Kuşçu_marik abinin dediği gibi bir aile olmanın gereğidir birbirini kırmadan tartışabilmek.

kusbaz123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ekrem.
Meslek
işçi/operatör
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
yüksek uçucu
katarsis' Alıntı:
şu siteyi hemen hemen yayınlandığında beri izliyorum, beş para etmez tartışmalar nufus patlaması halinde, bu da takipçilerin sosyal tipini yeterince gösteriyor, kuşun kıçından .... eğri düşse burada manşetten veriyor!..... yaaa
dedim ya beş para etmez....!.... gerçek meraklılar ve gerçek profesyoneller yok....

bildiklerini bizimle paylas bilmedikelrinide biz sana ögretirizz XD USTA. benim bildikelrim isen bilmiyo olabilrisin yada senin bildikelrini ben bilmiyor olabilirim. ama biz burada hobilerimizi bir birimizle paylasmak için varız.burda yoz besliyen arklarımız abilerimiz dahi olsa onalrın kuşlarına saygı duyarız.biz kuşculugu kusu ndeğeriyle ölçüp biçmeyiz.ki ölçüp biçenelr kuşcu degil kuş tüccarıdırlar.biz kuşları yada herhangi bir evcil hayvanı sevdıgımız için besleriz.ve en ufak sevi bilmeyen arklarımıza yardı mederiz kimseyi aşalamayız buda bilinmezmii falan demeyiz.bilmiyorsa bilmiyordur kimse herseyi bilicekdıye kural yok.biliyorsan bilmiyenlerle paylasıcaksın. bilginin zekatını vericeksin yanii.............

SerdarBRS

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Serdar Mustafaoğlu
Meslek
Ozel Sektör
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Burada herkezin kullanabilecegi sosyal bir paylasim ortami kurulmus durumda, oncelik olarak bu acilimi anlamaniz gerekmektedir, daha sonra sitenin neye hizmet verdiğini ve ne amacla kuruldugunu daha iyi anliyacaksiniz,

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
S A BURADA BU TARTIŞMA PLATFORMU OLMASA ÇOK KİŞİ BİLMEK ÖGRENMEK UYGULAYABİLMEK AMACINA ULAŞABİLİRMİYDİ HER KESİN KENDİNCE BİLEBİLDİGİ YETERLİMİDİR HAYIR MUTLAKA HER KESİN MUTLAKA BİR BİLEMEDİGİ VARDIR TARTIŞMALARIMIZI KİŞİLER ÜZERİNDEN DEGİL KUŞLARLA ALAKALI OLMASI GEREKİR BİRBİRİMİZİ KIRMADAN KARŞILIKLI BİRİKİMLERİMİZE AKTARABİLMEK ANLAYIŞLI OLABİLMEK HEPİMİZ İÇİN DAHA KAZANÇLI OLUR GÖRÜŞÜNÜ BENİMSEMEMİZ DAHA YAPICI OLUR DİYOR SAYGILAR SUNUYORUM

Murat Eralp

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Murat Eralp
Meslek
memur
İkametgah
Isparta
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Bence bu kadar kasmaya gerek yok her insan bir değil.Ben 23 yıldır besiciyim.Bu arada hoşuna giden konu hakkında tartışmaya girersin gitmeyen hakkında girmezsin.Bu iş gönül ve merak işi diye düşünüyorum.Adam otunuda merak eder bokunuda.Bu sınıf ayrımı yapılacak anlamına gelmez.Her şey senin o konuya eğiliminde.Bence yanlışssın insanlar her türlü konuyu konuşup paylaşabilir.Sen sadece istersen katılırsın olay bu.Kasma kendini bu kadar.

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Murat Eralp' Alıntı:
Bence bu kadar kasmaya gerek yok her insan bir değil.Ben 23 yıldır besiciyim.Bu arada hoşuna giden konu hakkında tartışmaya girersin gitmeyen hakkında girmezsin.Bu iş gönül ve merak işi diye düşünüyorum.Adam otunuda merak eder bokunuda.Bu sınıf ayrımı yapılacak anlamına gelmez.Her şey senin o konuya eğiliminde.Bence yanlışssın insanlar her türlü konuyu konuşup paylaşabilir.Sen sadece istersen katılırsın olay bu.Kasma kendini bu kadar.
murat kardeşim benim kendimi kasmam söz konusu degil insan agzından çıkana sahip olma yada olamama meselesi kasılacak duruma gelen konular normal konular insan söylediginin mahkum u söylemediginin de hakimi olur tartışmak demek herkese herkes istedigini söyler demek degildir kimse kimseye kötü konuş diye silah çekmiyor ama içimizde normal tartışmaya çıgırından çıkarmaya çalışanlar da haliyle oluyor buradaki sadece bilgi paylaşımı kimse kimseye ortada hiçbir neden yokken istedigini söyleme hakkına sahip degildir diye düşünüyorum siz kendi görüşlerinizi açıklamışsınız bend kendi düşüncelerimi
zaten maruz kalınan olumsuzluklar genelde hoşa giden konuların hoşnutsuzluga dönüşmesinden kaynaklanıyor

tolgahan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
tolgahan cokyasar
Meslek
otomobil sanayi
İkametgah
Yurt Dışı
Yetiştirdiğim Irk
Saya
katarsis' Alıntı:

bu Yasta boyle birseyi apacik bukadar kalabalik bir insan kitlesine dile getireninde profesyonelliginden suphe ederim...aykumuz kac olursa olsun burda yazisanlarda insan kus degil...

filo

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
filocu
Meslek
.
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Filo
Diğer Irklarım
Yok
bence biraz ağır olmuş..özür dilemenin de bir erdemlik olduğunu düşünüp özür dilemelisiniz..