Neler Yeni

BENDE HÜNKARİ DİYE BAKIYORUM AMA DEGİLLER SANIRIM

kosavali4545

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
koray rebii geniş
Meslek
işçi
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Bu kuşlar nasıl sizce bakmaya degermi şu anki ekonomik şartlarda alabildiklerim bunlar kümeste tutmaya degermi? yoksa biraz birikim yapıp degiştireyimmi nedersiniz ben daha önce posta kuşuna meraklıydım şimdi bunlar ilgimi çekti 6 yıl aradan sonra bunları aldım. yorumlarınız için şimdiden teşekkürler ve tavsiyelerinize ihtiyaçım var

Ekli dosyalar

koray_miski

Kayıtlı Kullanıcı
kaça aldınızmkoray abi hemde bu arada adşız kuş kuşları tabiki kümesinde tut ayrı bir güzellik veriyo satma istersen [email protected]

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
Koray bey;
Bu hafta sonu kuş pazarındaydım, bende eldeki fazlalık kelebekleri satacaktım, yanımdaki tezgahtaki kişi bu hünkarilerden getirmişti, ben kelebeğin ciftine 20 derken, hünkarilerin cifti 50 ye gitti ,yaklaşık 4 cift kadar sattı.Ta çanakkaleden getirmiş.Sonuc olarak bu kuşlar burada kelebek, sayadan değerli meraklısı çok.Kelebeğin yanında bango, baska gibi dalıcı ırk beslerseniz kelebekleriniz havada fazla dağılmaz ,üstünüzde ucar.

kosavali4545

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
koray rebii geniş
Meslek
işçi
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
yorumlar için teşekkürler bunlarda kümesimdekilerden bir kaçı nede olsa siteyi sevdim ve benim kümesimde olan kuşları arkadaşların yardım ve fikirleri için gönderiyorum tavsiyelere göre çogaltıp güvercin sevdalılarının yardımlarıyla bende bir sevdalı olacagım şuan sadece meraklıyım

Ekli dosyalar

hünkaribaba

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ömür deniz
Meslek
müdür
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Merhaba koray bey bu almış olduğunuz kuşlar yerli hünkari.güzel ve akıllı kuşlardır yediği yeme ihanet etmez hakkını verir.fakat benim size bir tavsiyem olacak lütfen kanat kuyruk işlemeli olanlarla gövde işlemeli olanları eşlemeyin. hem ırkı bozuluyor hemde satarken değer kaybediyor.bu tavsiyede bulunmamın sebebi farklı ırk iki hünkariyi aynı yuvalıkta görmemden dolayı oldu zannediyorum ki eşler.bende gökay kardeşime katılıyorum .kümeslerimin yoğunluğundan dolayı elimden kuş çıkarmam gerekiyordu edremit sayaları 20ytl ye pazarda zorla sattım ki evde bıraktığım iki takım aynı kandan yavrular oyundan uçamıyor.fakat yerli hünkarileri 50ytl takımı çok rahat satabiliyorum.bol yavru alman dileğiyle.saygılar
ÖMÜR DENİZ

brate

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ttttttttttttttttttttt
Meslek
SerbesT
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Merhaba
koray bey beslemiş olduğunuz kuşlar yerli hünkari Bence çok güzeller bende besliyorum hatta size şöyle diye bilirim çok güzel yavru bakıyorlar telden kumes yaptım 24 saat acıklar istedikleri zaman ucuryorlar istedikleri zaman içerdeler yavru bakımlarında cok memnunum öncelikle kuşlarınızı başkalarının begenmesi degil sizin beğenmeniz önemli...

Hüseyin BAŞOĞLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin BAŞOĞLAN
Meslek
Yazılım-Tasarım
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Dönek
YAHOO
[email protected]
Maşallah gerçektende yerlileriniz çok güzeller. Çam kabuğu olan ayrı bir güzellikte. Sağlıklı bol yavrular almanızı dilerim.

feyzikaya

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Feyzi KAYA
Meslek
elektrik teknikeri
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
yerli hünkari maşallah güzel kuşlar. bol yavru almanız dileğiyle.

kosavali4545

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
koray rebii geniş
Meslek
işçi
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
arkadaşlar sagolun biraz olsun rahatladım kuşları begenmenize sevindim yorumlar için teşekkürler hepinize bol yavru almanız dilekleriyle benim kümes şuanda 1 ay falan oldu kuşlarım yumurtlamaya başladı acaba yavru çıkarsammı bu mevsimde nasıl olur yaşarlarmı sizce

Ekli dosyalar

BReZza

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Samet YILDIZ
Meslek
KUŞÇU
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Kümesin Çok soğuk değilse ana babada bakarsa yada baktırabilirsen neden Yaşamasınlar ki.. Bence Yavru almaya başlamalısın :)

Ozdemir59

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bülent ÖZDEMİR
Meslek
Kamu çalışanı
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
koray kuşlar gerçekten hünkari inşallah tüyünce yavrular alırsınız

vetetus

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
alim
Meslek
vt
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Baba güzel hünkari yaw bunlar güle güle bakıverecen gari:)

fatih Eroğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
FATİH EROĞLU
Meslek
ECZ KALFASI
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Merhaba gerçekten güzel hunkariler güle güle besleyin.

nusrt355

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hank moody
Meslek
calışmıyorum
İkametgah
Yurt Dışı
Yetiştirdiğim Irk
Saya
bencede ana baba bakarlarsa ve kümes ortamın müaitse yavru cıkartmaya başla ve kuşlarında güsel kuşlar

Kaan Kaplan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Alperen Kaplan
Meslek
Öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Bunlar hünkari bunlar çok değerli kuşlardır osmanlı zamanında padişahlar bu güvercinleri besliyormuş ama şuan ülkemizde soyu tükenmekte bunları aynı renktekilerle üretmeye bak bir kuşun gözü gri veya siyah olursa kuş 100 TL den başlar kırmızı olursa 30 50 lira olur.Bu kuşlar süs kuşudur sadece göze hitap eder.

HatcaK

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Şükrü A.
Meslek
Siz!
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
En alt resimdeki kahverengimsi kanat ve kuyruk ucu olan çok hoş görünüyor. hepsine Maşallah

saraç

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet kuyucu
Meslek
zirai ilaç bayi
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
bence bu tür kuşların yerlisi yabancısı yok manisada şehzadelerin beslemiş olduğu ve zamanında yabancılara hediye edilmiş ve avrupada üretilmiş kuşlar bunlar kendi değerlerimizi ve kuşları koruyamamışız avrupalıdan geride kalmışız şimdi alman hollanda diye adlandırılıyor ama öz be öz bizim kuşlarımız. bu arada kuşların güzel arkadaşım ama orjinal değiller zamanla kırılmış kuşlar.

playbeck

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
erdogan musabeylioğlu
Meslek
İŞLETMECİ
İkametgah
Gaziantep
Yetiştirdiğim Irk
yerlı hünkarıler bunlar antepte olsa bu kuslar 250tl den assagı satmazlar :)))))

egitmenonder

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Önder Alper
Meslek
Köpek Eğitmeni
İkametgah
Manisa
Yetiştirdiğim Irk
Form
Diğer Irklarım
Şebap
Üstadım bu kuşlar safkan hünkari. Yani osmanlı nın ilk ürettiği hünkariler. Bu kuşlar sonradan yurt dışına çıkarılarak başka kuşlarla çaprazlandılar ve bu günkü iri formlarına kavuştular. Yani elinizdeki kuşlar bizim öz kuşlarımız. Çok değerli ve güzel hayvanlar.

metkor1961

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ZEKERİYA karadeniz
Meslek
memur emeklisi
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
kelebek
Kaan Kaplan' Alıntı:
Bunlar hünkari bunlar çok değerli kuşlardır osmanlı zamanında padişahlar bu güvercinleri besliyormuş ama şuan ülkemizde soyu tükenmekte bunları aynı renktekilerle üretmeye bak bir kuşun gözü gri veya siyah olursa kuş 100 TL den başlar kırmızı olursa 30 50 lira olur.Bu kuşlar süs kuşudur sadece göze hitap eder.
Bilmediğiniz, beslemediğiniz hiçbir ırk için lütfen yorum yapmayınız. Bu kuşlar hem performans hemde kostüm kuşudur. Bu kuşlar fiyat olarak diğer kuşlara nazaran daha değerli olduklarından, bu kuşlara sahip olup besliyen kardeşlerimiz fazla uçurmadıklarından bu kuşlarla hiç iştigal etmeyen kardeşlerimizde süs kuşu olarak bilirler.Fakat bu kuşlar hem yüksek ucucudur, hemde sık uçurmaya gelirler. En önemlisi de bu kuşlar toplu uçmayı severler. Kelebek ve Saya besliyen kardeşlerimiz de saya-kelebeklerin küme halinde dağınık uçmasınlar diye bu mısırilerden, hünkarilerden bir kaç takım uçururlar.Bu kuşları diğer performans kuşlarından ayıran özellikte, diğer kuşlar gibi oynamazlar, oyun yapmazlar, dönmezler.Bu kuşlar Ege ve Marmara bölgesinde beğenilerek beslenen bir ırk tır.