Neler Yeni

Ben Dün Güvercin Tutum

erkanman

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Erkan Gürel
Meslek
Serbest
Yetiştirdiğim Irk
Filo
Ben Güvercin tutum Ayakları Tüylü güzel bir hayvan ben ona bakmak istiyorum bu işin inceliklerini ögretimisiniz :) :evet:

bora83

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
bora özkaya
Meslek
öğretmen
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
önce ona guzel bı es bulacan ve guzl bı kafes yaparak baslamalısın.evın kus beslemeye musaıt mı ?o kus tek durmaz mutlka es almalısın

erkanman

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Erkan Gürel
Meslek
Serbest
Yetiştirdiğim Irk
Filo
alıyoruz ama bana bagrıyo kus napıyım

kelebekci34

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet çelik
Meslek
memur
Yetiştirdiğim Irk
Saya
mümkünse kuşun resmini koyunda ırkını ve cinsiyetinide söyleyelim. önce kuşa bir kümes yapın ama güvercin tek başına yaşamaz mutlaka eş almalısınız. Bir bilene göstererek cinsiyetini öğrenin ona göre eş alın. Buğday,mısır gibi yem alın,önünde hep su olsun. Kümese limon kasası koyun ki eşleşince içine yumurtlasınlar. İsterseniz daha fazlada besleyebilirsiniz ama en az 1 çift olmalı. Yeriniz müsaitse zamanla uçurmayada başlarsınız. Öncelikli olarak bunları yapın, başka sorunuz olursa sorarsınız.

erkanman

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Erkan Gürel
Meslek
Serbest
Yetiştirdiğim Irk
Filo
2-3 gun eşsız dayna bilirmi hayvan suanda koli ye koyudm marangozcuya solemdım kumes de yapıyo bulgurla besliyorum suda hep önünde 1 hafta kolide yasayabilirim

brtysl

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Berat YEŞİL
Meslek
doktor
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
erkanman' Alıntı:
2-3 gun eşsız dayna bilirmi hayvan suanda koli ye koyudm marangozcuya solemdım kumes de yapıyo bulgurla besliyorum suda hep önünde 1 hafta kolide yasayabilirim
eğer uçurmazsan eşsiz dayanır ama ucurursan ne kadar tutsan da eşsiz olduğu için alışmayıp kaçar.kolide beslersin 1 hafta ama o koliyi değiştirmek şartıyla.hayvanın pislikleri birikip nem yapar ve böceklenebilir koli.hayvanın sağlıgı açısından da iyi birşey değildir bu.eğer musatise yerin.kanadını bantla ve bahçede biraz temiz hava almasını sağla.kanat bglamayı da elektrik bantları olur ya siyah renkte.onunla yapabilrsin.ilk 6 telegini bantlıcaksın birleştirip.tek kanadı yapsan yeterli olur.sitede yıgınla kümes örneği var.onlara bakarak senin şartlarına uygun birşey yap.ama mutlaka uygun ortam oluştur.yani yemlik suluk folluk al.ızgara al ki pislikler hayvana yapışmasın temiz kalsın kuşun.son olarak da eğer tam anlamıyla bir ortam oluşturmayacaksan ve sonradan bırakacaksan hiç başlama.bu işi hakkıyla yapan birine ver o baksın.saygılar

gfbilker58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
İlker Ucar
Meslek
Grafik Tasarım
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
resmini koyabilirmisin

Faruk Yapar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Tuncer Çetin
Meslek
Makine Tekniker
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
kuşun kanatlarını kendin bantlama iyi bantlayamzsan kaçar daha çok yenisin yani acemisin kaçırabilirsin o yüzden etrafta dürüst kuş besleyen varsa git onlardan yardım al dürüst dememin sebebi bu benim kaçn kuşum derler ve vermek zorunda kalırsın inaşşalh mutlulukla beslersin!!!!!!!!