Neler Yeni

BANGO YETİŞTİRMEK SANATTIR

LAZ_53

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LAZ_HÜDO
Meslek
serbest
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Bango
Doğru diyorsunuz maşallah güzel kuş ..

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bango beslemek zor değildir aslında, yeterki yaşadıkları mekan geniş ve sağlıklı olsun.Üretim yapılacaksa da ayrı bir bakıcı kümesi mutlaka olmalıdır.Bango kuşu günümüzde salma kuşu olarak besleniyor aslında ucurulduklarında hem akıllı hemde damarı sağlam bir kuştur.Cok değerli damızlıkları kapalı güneş gören salmalarda mecburen tutuyoruz dışarda hem kaçma ihtimali hemde diğer yabani kuşların saldırısından korumak lazım.

tolgahan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
tolgahan cokyasar
Meslek
otomobil sanayi
İkametgah
Yurt Dışı
Yetiştirdiğim Irk
Saya
nesli bu kadar cok azaldidami salma kusu olarak besleniyor ucurulmuyor ???

ulucinar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ahmet uluçınar
Meslek
kamu
İkametgah
Konya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bu bangoların nasıl yem yiyor çok merak ediyorum neden gagası olmaması makbul ki bide nasıl uçuyor bunlar hakkında hiç bir vidyoya rast gelmedim bango besleyelere duyrulur

mardinci18

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hakkı arslan
Meslek
muhasebe
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
kelebek
s.a ben de bango beslemeye başladım. size bir sorum olacak. bu bangodaki gül olayı nedir? bango güllü mü olmalı, yoksa gül istenilen bir şey değil mi? iyi günler...

LAZ_53

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LAZ_HÜDO
Meslek
serbest
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Bango
güllü olanıda var gülsüz olanıda var o senin tercihin bende gülsüz var mesela .

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
mardinci18' Alıntı:
s.a ben de bango beslemeye başladım. size bir sorum olacak. bu bangodaki gül olayı nedir? bango güllü mü olmalı, yoksa gül istenilen bir şey değil mi? iyi günler...
Bangocu olarak idealimde kanat kuyruk renklerde , mısıri ırkına yakın kuşları üretip coğaltmak, mısıri ırkında gül olmazsa olmazlardan.Bazıları gülsüz sever tarz meselesi.

Ekli dosyalar

• 0 bayt Görüntüleme: 3,042

bukalemun201

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ebubekir GÜMÜŞ
Meslek
Satış Danışmanı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Nizam abi kuşun çok güzelmiş maşallah, allah tüyü kadar hayrını görmeni nasip etsin.

dizlek

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin Dizlek
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
abi güzel kuşmuş sanki ,yumurtlayacak gibi çıkmış :D

bukalemun201

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ebubekir GÜMÜŞ
Meslek
Satış Danışmanı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
hüseyin kardeşime katılıyorum kuş yumurtlamadan önce cekilmiş sanırım :)

alabadem22

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
RAŞİT TERLEMEZ
Meslek
İŞÇİ
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
güzel bir kuş özelliklerini gösteriyor..

misirimesut

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mesut Yılmaz
Meslek
Memur
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Bango
valla ben ucuruyorum bangolarımı kacsın yada kacmasın bangolar cok damarlı oluyor birkere yerine indimi daha kimseye bakmıyorlar yeterki sağlıklı olsunlar yazın cok bangom öldü yanlız yavru almak zor iyi bakıcıların olucak yoksa kendileri bakmıyorlar bango beslemek gercekten bir sanat diğer kuşlar gibi değil diğerleri kendi yavrularını büyütebiliyor hiç ellemeye gerek yok bangonun farkı bundan geliyor güzel görünümlü süs kuşu bence yıllardır bango beslerim hiç vaz gecmedim cok seviyorum bangoyu

gokay

Kayıtlı Kullanıcı

Moderatörün son düzenlenenleri:

gencoahmet

Yönetici
Admin
Ad Soyad
Ahmet Kayabaş
Meslek
Emekli
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Tip(Portakal Renkli) Siyah Macar Sarı Posta
Canım kardeşim bango yetiştirmek sanattır iyi güzel kimse kimsenin sanatına ne göz dikiyor ne de karşısına dikiliyor ondan sonra gençlerin hiç biri bango kuşu beslemek istemiyor her taraf oyun kuşu olunca da millet bas bas bağrıyor be oldu ya bango besliyen kalmadı deniliyor EĞER BİR USTA ÇIRAK YETİŞTİREMİYORSA O SANAT ,SANAT DEĞİLDİR VE ÖLMEYE MAHKUMDUR tarihten bu güne bakıldığın da bu kuşları saray erkanı beslemiş bugünlere bizlere getirmiş Osmanlının Mısır seferinden sonra sarayda beslenmiş tir bizlerde geldik gidiyoruz sorarım size kaçınız bango beslemek isteyen gençlere yardımcı oldu ve olmaya devam ediyor herkes bende olsun kimsede olmasın diye çiftini 25.000 -30.000 TL kuş alıp egosunu tatmin edip bende var diye gezenleri çok iyi biliyor ve tanıyorum kimse bu iyi soylardan değil ama bir iki kuşak alt kategorilerden kuş verebilir ve öğretebilirler SAYGILARIMLA.

twetyynet

Yönetici
Yardımcı Admin
Ad Soyad
Hasan Vedat
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
gencoahmet' Alıntı:
Canım kardeşim bango yetiştirmek sanattır iyi güzel kimse kimsenin sanatına ne göz dikiyor ne de karşısına dikiliyor ondan sonra gençlerin hiç biri bango kuşu beslemek istemiyor her taraf oyun kuşu olunca da millet bas bas bağrıyor be oldu ya bango besliyen kalmadı deniliyor EĞER BİR USTA ÇIRAK YETİŞTİREMİYORSA O SANAT ,SANAT DEĞİLDİR VE ÖLMEYE MAHKUMDUR tarihten bu güne bakıldığın da bu kuşları saray erkanı beslemiş bugünlere bizlere getirmiş Osmanlının Mısır seferinden sonra sarayda beslenmiş tir bizlerde geldik gidiyoruz sorarım size kaçınız bango beslemek isteyen gençlere yardımcı oldu ve olmaya devam ediyor herkes bende olsun kimsede olmasın diye çiftini 25.000 -30.000 TL kuş alıp egosunu tatmin edip bende var diye gezenleri çok iyi biliyor ve tanıyorum kimse bu iyi soylardan değil ama bir iki kuşak alt kategorilerden kuş verebilir ve öğretebilirler SAYGILARIMLA.
:heyo: Aynen katılıyorum. hevesli olan genç kardeşlerimize gereken ilgiyi göstermeliyiz ki güvercin yetiştiriciliği sanatı devam etsin.