Neler Yeni

balkonda beslenecek güvercin türü

yuşa

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
yuşa burak
Meslek
öğrenci
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
5 SAAT UÇAN BASKA KUŞUNU 15 TL ALIYORUM BU 150 TL YE SATILAN KUŞUN NE FARKLI ÖZELLİĞİ VAR DA 150 TL

58che58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet kaya
Meslek
kaynakçı
Yetiştirdiğim Irk
bi kere baska kuşu 5 saat uçmaz kardeşim bide her kuşta olduğu gibi baska ırkındada aranılan özellikler vardır mesela renginin kapalı olması alt ve üst olarak kesmesinin çok düz bi şekilde olması lazım istersen bu sorularını git nizam abiye sor o daha iyi bilir.

yuşa

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
yuşa burak
Meslek
öğrenci
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
tamam bu konuda haklısın ama yeni besleyecek kişi bu özelliklere dikkat bile etmez ayrıca benim buradaki abilerimizde 4-5 saat uçan baskaları var uçmaz diye bişi yok postalarla uçurunca bayaa uçuyorlar gözlerim ile gördüm saat 3 gibi uçuruyor saat 7-8 kadar uçuyorlar

58che58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet kaya
Meslek
kaynakçı
Yetiştirdiğim Irk

yuşa

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
yuşa burak
Meslek
öğrenci
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
TAMAM TEŞEKKÜRLER

58che58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet kaya
Meslek
kaynakçı
Yetiştirdiğim Irk

misirimesut

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mesut Yılmaz
Meslek
Memur
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Bango
canım bende balkonda besliyorum her türlü kuşu ucurdum mardin kelebek baska bango dönek ama benim balkonum her yeri görüyor birde ben kuşları görebiliyorum sadece arka tarafa gittilermi göremiyorum hatta kacakta yakalya biliyorum gecen sene arap ayna kuyruk yakalamıştım ssatlik ben mardini sevmiyorum saatlerce beklemek hoşuma gitmiyor onun için bango baska tavsiye ederim ğere vaktin varsa mardin besle mardine vaktim yok hele kışın zor oluyor bir yere gidicen gelmek bilmiyor dışardada bırakamıyorsun geldimi her yeri pisletiyor kuş yerini sevdimi herşey beslenebilir saygılar

brtysl

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Berat YEŞİL
Meslek
doktor
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
yuşa' Alıntı:
ben denizli bangosundan söz ediyorum yanı baska kuşu
dostum ben bu forumda aylardır geziniyorum ilk defa senin kadar bilgisi olmayan halde saçmalayan adam gördüm :).söylediklerinin tamamı yanlış.

SnN16

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Sinan...
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Bango,baska ve çeşitli süs kuşlarından alabilirsin....

timsah_brs

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
fatih cicek
Meslek
serbest
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
arkadasım konu tam benlık oldu.sızden mahruzatım yasım 28 daha once guvercını sadece cocuklugumda besledım anlamadan bılmeden sımdı tekrardan baslamak ıcın kumesımı yaptım salmalıklı guzel bısey oldu.fakat evımın ustu komple catı sadece koseden 5.e 5 metre bı acıklık var yan duvarları felan orulu pencereler acık cerceve takılı degıl 7 adet kus hedıye ettıler.bunların ıcınde 1 adet yavru erkek arap mardin banko macur ve selanık tıp kus var 2 de 10 gun oldu kanatlarını actım yavru ve dısısı olan kusum alıstı dıger 2si catıya cıkmıstı kasla goz arasında kacmıslar:(:(cok uzuldum..evın ustunden catıya cıkıp ınmekte zorlanıyorlar sanırım ben burada hangı ırkı beslemelıyım acaba..LUTFEN YARDIM EDIN yoksa kus dayanmıcak bana:(:( ılerıde DAMIZLIKTA YAPMAK ISTIYORUM KALITE KUSLARLA sımdıden cok tsk ederım bı yardımcı olursanız ustu komple catılı ev koselerden 5.e 5 metre acıklık var kumesımın kapısıda acıklıga bakıyor ucan kus catıdan yuvamı dıger kusları goremıyor gıdıyor hangı ırk beslemelıyım ucurmak ıstıyorum:

senol1981

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Şenol CESUR
Meslek
Muhasebeci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
timsah_brs' Alıntı:
arkadasım konu tam benlık oldu.sızden mahruzatım yasım 28 daha once guvercını sadece cocuklugumda besledım anlamadan bılmeden sımdı tekrardan baslamak ıcın kumesımı yaptım salmalıklı guzel bısey oldu.fakat evımın ustu komple catı sadece koseden 5.e 5 metre bı acıklık var yan duvarları felan orulu pencereler acık cerceve takılı degıl 7 adet kus hedıye ettıler.bunların ıcınde 1 adet yavru erkek arap mardin banko macur ve selanık tıp kus var 2 de 10 gun oldu kanatlarını actım yavru ve dısısı olan kusum alıstı dıger 2si catıya cıkmıstı kasla goz arasında kacmıslar:(:(cok uzuldum..evın ustunden catıya cıkıp ınmekte zorlanıyorlar sanırım ben burada hangı ırkı beslemelıyım acaba..LUTFEN YARDIM EDIN yoksa kus dayanmıcak bana:(:( ılerıde DAMIZLIKTA YAPMAK ISTIYORUM KALITE KUSLARLA sımdıden cok tsk ederım bı yardımcı olursanız ustu komple catılı ev koselerden 5.e 5 metre acıklık var kumesımın kapısıda acıklıga bakıyor ucan kus catıdan yuvamı dıger kusları goremıyor gıdıyor hangı ırk beslemelıyım ucurmak ıstıyorum:
bahsettiğin yerde her ırk beslenebilir, ben çatı arasında bakıyorum bende açıklık felan da yok sadece çatının ışık alması için yapılan camlardan var oradan girip çıkıyorlar senin 5e5 açık yerim var diyorsun bana göre her ırk için müsait bir yer taklacı, bango, baska, kelebek, posta her ırk için müsait bir yerin var kuşların kaçmış olabilir yeni olduklarından kaçmışlardır ilerleyen zamanlarda sende yakalarsın kuş üzülecek bir durum yok kuşlarını alıştırmaaya bak çatıya atmak yerine önce 5 5 salmaya alıştır fazla da zorlama ilk başlarda kuşları sonra gerisi gelir zaten 2 3 tanesi alıştı mı diğerleri de onlarla alışır

Soyhan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Soyhan Çoban
Meslek
Öğrenci
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Bizim burda Herkes yeni Kuş aldığında kanatlarında 6 tüy secip bantlıyorlar uçamasın diye bu doğrumu.. ben aldığımda böyle yapmalımıyıım??. Bide Bizim ev 3 Katlı 3. kat çatı katı bahçe full dolu ben 2. katta oturuyom etrafıdma ki evler genellikle 3 kat 2 kat 4 kat lı ön balkonda kuş besliyecegim sokaga bakan taraf hangi tür kuş beslemem gerekir tipi güzel olsun az uçsun bide ucuz olsun :) Bana zevk versin yani. ( Yağcagım Kuş kafesi Küçük olcak :) 2 Kuş için..)

Şimdikten Teşekkürler

simsek123

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut Şimşek
Meslek
Öğrenci
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Baska
Bak balkonda besliyiceksen besle ama şunları dikkate al ;

1. Kuşların çoğaldıkça koku çoğalır bunun için hergün temizlemen lazım .
2.Kuşlarına iyi bakman lazım ..
3. Komşulardan şikayet getirmemen lazım :D

Besliyeceğin Türler ..

Bango
Tip
Baska

Mardin besleme mardin taklacı kuşudur oyundan inemez balkona kaçar gider emeğine yazık olur ..

Saygılar .

texas1963

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Süleyman Özer
Meslek
özel şirket
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Bango muhabbeti dönmüş ilk sayfalarda, 20 tl en iyisi falan denmiş. 1000 tl'e satılan 200 tl'e satılan ve bir sürü örneği var daha,

fethiPaşa

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
fethi çelik
Meslek
tabele
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
hiç bi kuşun fiyatı kesin degildir.

Bilemiyorum

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
What
Meslek
What
İkametgah
Şanlıurfa
Yetiştirdiğim Irk
Başlayacam daha
Bak balkonda besliyiceksen besle ama şunları dikkate al ;

1. Kuşların çoğaldıkça koku çoğalır bunun için hergün temizlemen lazım .
2.Kuşlarına iyi bakman lazım ..
3. Komşulardan şikayet getirmemen lazım :D

Besliyeceğin Türler ..

Bango
Tip
Baska

Mardin besleme mardin taklacı kuşudur oyundan inemez balkona kaçar gider emeğine yazık olur ..

Saygılar .
Posta da olabilir orda