Neler Yeni

ATMACA SALDIRILARINDAN KORUNMA YOLLARI

katarsis

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
serhan özdemir
Meslek
iç mimar
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kuşun beline dikenli bir kemer gibi bişi takılsa yararı olur aslında.. atmaca bel altı ve bel üstünden yakalar....alltan dalar o esnada dikenler batarsa alamaz.....hatta atmacanın ayakları bile yaralanır...

ERDEKLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
E..Aras
Meslek
Kuşçu
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
arkadaşlar ayna veya baykuş maketini kuşlarını bahçelik yerde bakanlar yerdeki kuşları şahin veya atmacadan koruma amaçlı kullanılır yoksa havada uçan bir kuş için hiç bir faydası yok atmaca veya şahin zaten kuşu kovalayıp yerinden uzaklaştırıyor onun için uçan kuş için faydalı degildir sadece sese duyarlı oldugu için yüksek sesten kaçtıgını biliyorum

antısılance

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emre küçük
Meslek
doğalgaz tesisat
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
atmacalar güvercinlerin korkulu rüyası atmacanın baykuştan başka kargalardan daha çok korkuyorlar

beyzade

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Engin ÇAVUŞ
Meslek
Öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Saya
verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkürler Benim kuşlarada çok sık şahin dalıyo

kutu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sdafsfs
Meslek
asdsadsd
Yetiştirdiğim Irk
Bango
yaw arkadaşlar bir atmaca güvercinlerinizi yemeye kalkışsa hemen bir ıslık çalın atmaca gider

karataş32

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ali osman karataş
Meslek
sigortacı
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
gökay' Alıntı:
Bizim burda atmaca besleyen var , evcilleştirilmiş ben ne zaman kuşları ucursam adam salıyo atmacayı :D nasıl kurtulacaksın, kuş bitane ile yetinse iyi birine vuruyo, sonra ötekine oynuyo kuşlarla,
kardesim sen kus ucuruyorken adam bilebile atmacayı salıyorsa atmacayı vur kurtul benim basıma öyle bir olay gelse kesin vururum

ustad71

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
oğuz
Meslek
tekniker
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
AKLINIZDA BULUNSUN

aklınızda bulunsun,güvercinlerinizi ikindi zamanı uçurmayın işte o vakitler atmacaların avlanma zamanıdır.eger ikindi vakti kuş uçuracaksanız koyu renk kuşlarınızı uçurun.arap kuşa dalmaz çunku karga zanneder atmacalar kargadan nefret eder.mavi ve dumanlı gibi koyu renk kuşa zır aç kalmadığı sürece yabani diye dalmaz.

şu an atmacalarla mucadele ediyoruz,yeni kuş beslediğim yer beykozda ormanın içinde bir yazlıkta.inanın kuş uçururken tüfeğim her zaman yanımda.1 hafta once tam kuşa dalarken arkadaşım bir tanesini avlamış.dikkat etmek lazım

havacı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mahir ÇAKIR.
Meslek
HAVACI
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Saya
YORUMLAR GÜZEL VE FAYDALI UÇURANLARA İYİ İP UÇLARI.

58che58

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mehmet kaya
Meslek
kaynakçı
Yetiştirdiğim Irk
sadece atmaca deilki arkadaşlar birde martı mereti çıktı başımıza bi tane kuşumu kovaladı baska sarı böle alt üst kapalı jilet kesme kuş kaçtı kovaladı onadan dsonra kuş geri dönmedi ya vurdu kuşa yada kuş korktu başka bi yere indi bilmiorum

arslan64

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
SERDAR ARSLAN
Meslek
HALICI
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Güzel bir araştırma paylaşım için tşkler.Ama atmaca puhu kuşu yani baykuştan neden korksunki istese baykuşuda avlayamaz mı;?

ustad71

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
oğuz
Meslek
tekniker
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
PUHU kuşları atmacanın saldıramayacagı kadar büyüktürler.

laylaycı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selçuk bayrak
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
verdiğin bilgiler icin teşekkürler baya bi işime yarıycaklar

kemalaktas

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kemal aktaş
Meslek
çiftçi
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
Teşekkürler bilginiz için

SEREF

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ŞEREF
Meslek
ÖZSOY
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Tabi güzel tavsiyeler bunlar, mutlaka bellibir tecrübeninsonucu edinilen bilgiler eminim, ancak neyaparsanız yapın kuşunuz haya çıkıyorsa yani kuş uçuruyorsanız hepsi boş. Uçan kuşu atma ca şahin vs o bil gedeki yırtıcı dan koruma şamsımız pek olduğunu düşünmüyorum ben .
Bu yıl ki kadar atmacaya kuş pek vermedim , atmaca çok vede karınları aç , iki yol var ya kuşları kaptacağız yerde seveceğiz, yada uçurup katlanacağız .. benim fikrim bu yönde ...selamlar.ŞEREF

deniz_efe09

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
deniz efe
Meslek
sigortacı
Yetiştirdiğim Irk
slm arkadaşlar bu atmaca saldırılarından korunmak istiyosanız eniyi yol postadır atmaca posta sürüsünün içene giremiyo buna bir örnek vereyim ben bugün ucuruyordum hava bulutlu benim kuşların yanından geçti gitti ilerdeki arkadaşın kuşunu tutdu bubenim başıma hep geliyo gecip gidiyo :):):):) :heyo: :heyo: :ckmk:

ars

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hasanarslan
Meslek
elektronik
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
abıler kardesler yorumları okudum .fakat herkezın gozden kacırdıgı bır olay var genelde ucucu kusların ayagına kunye takılıyo hele hel e pacasız kuslara dılgozlar takılıyo bu da atmacanın ısını dahada kolaylastırıyo bırde atmaca renk ırk tıp secmez abıcım bunlar yanlıs yorumlar .sabah serınlıgı guvercın ucurmak ıcın musayır bı zamandır .ben buyuklerımde boyle gordum .herkezın yorumuna saygı duyuyorum .paylasmayı seven ....ARS....

ÇERKEŞLİ HAKAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
HAKAN DAĞLIOĞLU
Meslek
FIRINCI
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
arkadaslar işte herseyın çözumu yapılır ama bunun çozumu imkansız.ya tavuk gıbı beslıceksin yada ucurup atmacaya hiba edeceksın...benım fazla sorunum yok o konuda ama yınede aç olursa alıyor kargalar var evın yakınında kargalardan nefret ederler...tabiatın kanunu bu yapacak bırsey yok gecmıs olsun demekten baska.....

deniz_efe09

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
deniz efe
Meslek
sigortacı
Yetiştirdiğim Irk
arakadaşım atmacanın tutamadı kuş azman ve postadır hele sürüyse içine zaten girmez ben büyüklerden görmedim dahada soyledim :) ben her ceşit kuş besledim herkezin besledi kuşa saygımvardır atmacada akıllıdır formlu sağlıklı kuşu sağlıksız kuşu havada secer baktı gördü salak salak ucuyo gelir ensesine biner kuşların sağlıklı görünüyo bunu başka bi amacla soyledim ama antrenmen eksikliği varsa kuş istedi manevraları yapamaz bukuş bol bol ucmuş olsa şahin bunu asla yakalıyamaz bende vardi bunların aynısından bitanesi kaplan bitanesi kara bozalı şahinle kafa kafaya geldiler yıldızda tam tutacakken aşaya doğru done done indi normal kuş dalarak iner benimki haraket yapa yapa indi bunu kaçkuş yapar bunun nedenide kuşların antrenmanının fazla olması kanatları nekadar acık olursa okadar hızlı olur buda benden tavsiya arkadaşım

Ozdemir59

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bülent ÖZDEMİR
Meslek
Kamu çalışanı
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
atmacalar genelde tecrübesiz ve deneyimsiz kuşları alırlar atmaca saldırısında güvercinler seri bir yekilde yere atarlar kendilerini bazı kuşlar ise daha çok yükselir işte atmacanın alacağı bu kuştur ama bir kaç atmaca saldırısından sonra kuşlar artık tecrübe kazanır hemen kendilerini yere atarlar

yalovalı_77

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hasan
Meslek
elektrık teknıteri
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
tskler dostum