Neler Yeni

ATMACA BALKONUMA YUVA YAPTI!

kashar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mert Aydogdu
Meslek
Serbest
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Yarin ucar gider diye son kalan atmacayi eve aldim... saksida agacin arasina koydum :)

Ekli dosyalar

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
buraya kadar her şey cok güzel ama bence bu yanlış :=(

fatih00

Kayıtlı Kullanıcı
Abi bence kuşa bunu yapma kendi doğal hayatına sal hayvanı hem sen ona evde bakamazsın yazık olur sanada kuşada sal artık hayvanı:)

kashar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mert Aydogdu
Meslek
Serbest
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Kuslar salinik balkonda, basi boslar, diyorum ya 3u ucup gitti, 1i kaldi buda ucup gitti saniyordum ben meger bu alt komsunun balkonuna dusmus... Gittim aldim eve koydum, balkonda , anasi yarin gelir ucurur onuda...

SEREF

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ŞEREF
Meslek
ÖZSOY
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Size çok geçmişolsun diyelim .. Balkonda ki kiracılar artık ayrıldığına göre bu yaz aylarında bolkonunuzu rahatça kullanın artık..::)). ..
Çok da emek harcadınız ve çok değişik bir tecrübe yaşadınız , bizlede buradan takip ettik,, kimi zaman kuşlar adına kaygılnarak .. Neyseki sonu böyle güzel oldu ..
Yavrular uçtu ve doğadaki yerlerini aldı .. Tüm beklenti ve çabalarımız bu yönde idi aslında başından beri.. selamlar .ŞEREF

Ömer ÖZKURT

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ömer ÖZKURT
Meslek
Kamu Personeli
İkametgah
Diyarbakır
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Gerçekten takdire şayan bir davranış sergilediniz ve yavruları kayıpsız ağırladınız.
şimdi sizden son ricamız bize kalan atmacanın son güzel resimlerini güzel bir anı için bol bol çekmeniz.

çapkın

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
tarık karaca
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Evet abi bu son atmaca yavrusu gitmeden bol bol foto çekip siteye koyarsanız çok güzel olur size verilen bu şansı güzek değerlendirdiğiniz için teşekür ederim

gemlik16avci88

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
İbrahim
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Cok cok tesekurler bu kusların yavrulukdan ucusuna kadar bızımle paylastıgınız ve onları doyurdugunuz için.
Resımler cok guzl ozelıkde 4 u bır arada.

Saygılar.

nusrt355

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hank moody
Meslek
calışmıyorum
İkametgah
Yurt Dışı
Yetiştirdiğim Irk
Saya
şu keratalara az kuşumu kaptırmadım ama onlarda ekmeklerinin peşinde helal olsn bütün aldıkları kuşlarm!!

kashar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mert Aydogdu
Meslek
Serbest
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Way be sonuncusuda gecenlerde uctu gitti, bu yirtici kuslar vefasiz oluyormus, birdaha hicbiri geri donmedi, ama hersabah ben balkona cikinca karsiki binanin catisindan bana ciyak ciyak otuyorlar..
Son atmacanin ucunu gormeliydiniz, tek basina otobus bekler gibi balkonun dibinde sabahi bekledi, hava aydinlandi, kuslar hareketlendi, buda kanat acip kapamaya basladi, cesaretde edemedi, ama herkes ucuyor onlari gorup ayni hareketleri tekrar etmeye calisti, sonra dondugumde ucup gitmisti...
Birdahaki yumurtlama donemi gelir bunlar...

A

Anonymous

geleceklerini sanmam ama inşallah gelirler sizde bizle paylaşırsınız ,D

gold_mert

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mert gold
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Bango
Maşşallah.Sen o yavruları eğit sana çok faydası olur bizim köyede vardı atmaca adamın omuzuna konuyo bezin üstüne avlanamya çıkardı buna yakala derdi bu gider yakalar getirirdi.

issiz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
eren dem
Meslek
polis
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selam mert kardeş.. valla senin yerinde olmayı cok isterdım.. atmaca hastasıyım.. eger yavrular duruyosa birini bana gönder sana ücrette veririm.

Ozdemir59

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bülent ÖZDEMİR
Meslek
Kamu çalışanı
Yetiştirdiğim Irk
Makaracı
evet yumurtlamak için tekrar geleceklerdir
kashar' Alıntı:
Way be sonuncusuda gecenlerde uctu gitti, bu yirtici kuslar vefasiz oluyormus, birdaha hicbiri geri donmedi, ama hersabah ben balkona cikinca karsiki binanin catisindan bana ciyak ciyak otuyorlar..
Son atmacanin ucunu gormeliydiniz, tek basina otobus bekler gibi balkonun dibinde sabahi bekledi, hava aydinlandi, kuslar hareketlendi, buda kanat acip kapamaya basladi, cesaretde edemedi, ama herkes ucuyor onlari gorup ayni hareketleri tekrar etmeye calisti, sonra dondugumde ucup gitmisti...
Birdahaki yumurtlama donemi gelir bunlar...

mrtmermer

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mrt mrlmrl
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
kardeşim hayırlısı olsun ne diim. keşke banada öle bir şans gelse.. ama bana kumru yuva yaptı.. şuan yuva yapıyolar.. yumurtaları yakında bırakırlar..
ama atmacanın balkonunda olmasıda bir şans..

chn

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cihan şahin
Meslek
tesisat
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Bastan sona cok quzel resımler bılqıler vede sızı tanımıs bılmıs olduk cok quzel bır paylasım cok quzel bır konu altında kerkenezlerı bıze sevdırdınız elınızı kolunuzu veya et koysanız kerkenezler doner qelır :D aman dıkkat artık delıkanlı oldular :D ellerıde kanlı olur cok quzel paylasım tekrardan kerkenezlerı yakından qormus olduk :D

SEREF

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ŞEREF
Meslek
ÖZSOY
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Başlarına bir iş gelmezse ana ve baba büyük ihtimalle baharda yine size konukolacak , bunun yanında erişkin olan sizin büyüttüğünüz birkaç yavrununda yine yuvalamak için balkonunuza dönme ihtimali var .. selamlar. ŞEREF

djbejoyous

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Senol KABARDEY
Meslek
Puantör
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Oncelikle konunun başından sonuna kadar tum mesajları okudum adeta bir masal gibiydi :) Çok guzel bir konu gerçekten.Beni yıllardır ziyaret eden kumrular oldu sayısını hatırlamadıgım kadar yavru buyuttuler penceremde ama Kerkenez ile hiç bu kadar haşır neşir olmamıştım açıkçası...Zannediyorum ki bir dahaki yavru doneminde tekrar geleceklerdir ki yumurtladıkları sepetin oldugu gibi kalması lazım tehminimce.Herkese boyle bir olay nasip olmaz.Gerçekten çok şanslısınız.

ertugondes

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emir öndeş
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
şeref' Alıntı:
İlave etmek istediğim diğer bir konuda, kerkenezlerin avları arasında ''güvercin '' yoktur belki küçük kuşlar, ama ben bu güne kadar bir kekenezin güvercin yakaladığına hiç şahiy olmadımm ..
Sizden de ayrıca bir rica ve beklentimiz resimlerini '' uzaktan '' farklı zamanlarda çekip bu sevimli dostlarımızın durumlarından bizleri haberdar etmeniz, bizlerde buradan küçüklerin uçup doğada ki yerlerini allacakalrı günü sizinle takip etmek isteriz ..
Ancak lürfen yavrulara ellemeyin ve onları beslemeyin .Anne babaları sizin kokunuzu artamda görüp rahatsız olabilir ve yavrularını terk edebilirler . Bu çok sevimli afacanların tek dostu ve bakıcısı sadece ve sadece ebebeyin leri olmalı .
Herşey çok güzel giderken yaptığınız çok ufak bir müdehale ile işler tam tersine dönebilir, ve sonuçta üzülmemiz içten bile olmaz ..
Lütfen yavrulardan ve ortamların dan olabildiği kadar uzak ta kalın, resimleri dahi uzaktan anne babaları yuvada değilken çekin . Fotoğraf makinesi bile onları rahatsız edebilir ..
BAkın buradan bunları ukalalık olsun diye yada bilmişlik taslamak için yazmadığımı çok iyi bilmenizi isterim , bu yazdıklarımı bizzat ben yaşadım .. saygı ve sevgilerle kalın..selamlar..ŞEREF

abi öle diyorsun ama kerkenezin bile çeşitleri var sivri kanatları olan kerkenezler çok tehlikeli oluyorlar abimin ayda 2 kere güvercinini yiyordu ilk önce geliyor güvercin üstünde dolaşıyor sonra gider gibi yapıyor baya uzaklaşıyor kuşçaların dediği gibi sineğe çıkıyor ve aniden kendini bırakıp lap alıyor güvercini

melihdnr

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Melih Döner
Meslek
Öğrenci[Bilişim Tek.]
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Foruma yeni girdim 1. sayfadan 16. sayfaya kadar tek tek bütün resimlere baktım .Gerçekten muhteşem bir olay bu.Bizim balkona atmaca değil kumrular bile yuva yapmıyor.Çok şanslısınız :)