Neler Yeni

Aslanbaş kelebekler.

zeybek cüneyt

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
zeybek cuneyt
Meslek
unıversıte ogrencısıyım
Yetiştirdiğim Irk
Saya
hımm ilk defa böle bişi görüyorum bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim bizde yavas yavas öğreniyoruz işte:)

Tolga Bıçakçı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Tolga Bıçakçı
Meslek
serbest meslek
Yetiştirdiğim Irk
Saya
kuşlar gerçekten çok güzel siyah karabaşların kesmeleri kuyrukları ve gözleri mükemmel.umarım kendi damarını devam ettirir ve bol bol yavru alırsın

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
Resimlerin devamı :

Ekli dosyalar

• 622.7 KB Görüntüleme: 1,132
  • 728.1 KB Görüntüleme: 1,104
  • 734.1 KB Görüntüleme: 1,281

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
Yeni yavrular :

Ekli dosyalar

• 1.1 MB Görüntüleme: 1,193

kuscu522

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cihan koyuncu
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Saya
maşallh abi beyazlarcok guzell abi..,bi sorun olucak,bu ıkı beyaz yavruu hangi kuşlardan cıkma abi..?

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
kuscu522' Alıntı:
maşallh abi beyazlarcok guzell abi..,bi sorun olucak,bu ıkı beyaz yavruu hangi kuşlardan cıkma abi..?
Baba karabaş anne beyaz, karabaşa dişi bulunca ayıracağım, yanlız yavruların son hali baya yapılı.

Ekli dosyalar

• 1.2 MB Görüntüleme: 1,184
  • 1.3 MB Görüntüleme: 1,163

Serkan BONCUK

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Serkan BONCUK
Meslek
Otomotiv
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Beyaz Postacı
Maşallah abi kuşlar mükemmeller aslanbaşlar baya bi güzel çaparların la beyazlarının karabaşlardan gelme olduğu belli oluyor zaten tüy yapısından bu aralar bende hoşlanmaya başladım bu karabaşlardan askerlik gidince bi çift almayı düşünüyorum ama karabaş degil çaparla beyaz almayı düşünüyom karabaşlardan gelme baqalım inşallah buluruz aradıgımız gibi bi kuş tüyleri kadr ömürleri olsun diyorum abi saygılarımla "SrKnbNcK

kuscu522

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cihan koyuncu
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Saya
BILGININ ICIN TEŞEKKURLER NİZAM ABİ,inşallah aradıgınız dişiyi bulursunuz.. bir sorum daha olucak hıc karabaş takımınızın alttından şu zamana kadar cift beyaz veya cift çapar yavru cıkan oldumu?

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
Çift karabaştan beyaz geldi, cift beyazdanda karabaş geldi.Çapar genelde arap, karabaş eşleşmesinden cıkar.

gurcay10

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
GÜRCAY ÇAKAN
Meslek
CNC OPERATÖRÜ
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Yok
kuşlarınız gerçekten çok güzeller.arap erkekte aslanbaşlardanmı.bol yavrulu sezonlar dilerim.

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
gurcay10' Alıntı:
kuşlarınız gerçekten çok güzeller.arap erkekte aslanbaşlardanmı.bol yavrulu sezonlar dilerim.
Arap erkekte karabaşlardan gelme, kuyruk altında beyaz damgası mevcut buradanda karabaşlardan geldiğini anlarsınız,,yavrusunu almak kısmet olmadı, dişisi genc ,ikinci yumurtasına yatıyorlar şimdi.

Ekli dosyalar

gurcay10

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
GÜRCAY ÇAKAN
Meslek
CNC OPERATÖRÜ
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Yok
bilginiz için teşekkür ederim.bol yavrulu sezonlar dilerim.

poyrazz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ersun poyrazlı
Meslek
inşaat emlak
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
s.atüyleri kadar yavruları olur inşallah kuşları uçurmuyormusun bende de var zabun hocanın kuşlarından kaafiller var birde aslanbaş erkek var arap var kafa olmaz zayıf uçarlar demişssin yanılmıyorsam bendekiler süper uçuyor oyun var kafada var gerçi aslanbaşı yakalamışdım ama şahin daldı kuşlara benim denizli dolapcları aşagıya dogru kaçarken karanbol de girdi aralarına indibana ben de bir gün yakalamadım gider diye hayvan korkudan kümesden kafayı bile çıkarmadı bende sahiplendim gerçi sabini bilsem hemen veririm ama kimbilir kimin .mahallede varbir kaçkişi onlarınsada haytda vermemde şimdiki evime yeni taşındım 1 ay oldu ilk günlerde oglum var 12 yaşında o kaldırmış kuşları dolapcı yavrular daha hiç uçmamışdı 7 8 tanesi büyüklerle sinege çktılar daha sonra ikisini hemen üstümde biri tutmuş şimdide ben kuş uçurdummu hemen prıltı veriyor altdan kuş kaldırıyor yakalayamazda kuşların dikkati dagılıyor burda bütün mahhelle benim kuşlara kuş kaldırıyor yüzlerce kuşun arasından geliyorlar artık alıştılar ee bende onlardan yakalayıpda geri veririsem çok ayıp olur hemen pazara yada bir arkadaşıma hediye ederim yakalanan kuşların birer kardeşleri bende kuşları büyüklerle geçen 10 km den saldım evi buldu kaçanlar acemiligimize geldi ama bizim oldugunu bile bile getirmiyor dahada yakalamaya çalışıyorsa bunda hayra yormak yanlış olmazmı konu dagıldı ama maksat muhabbet olsun sana bol yavrulu saglıklı kayıpsız bir sezon dilerim virde bu baska ırkı sendede var heralde nerde gelme bu kuşlar bilgin varmı ırkları hakkında.. balıkesirden saygılar..

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim Ersun bey;
Kelebek dediğiniz uçmalı tabi, son zamanlarda kelebeklerin arasına aslanbaş denen, daha iri yapılı ,hantal, kostum kuşlarına ilgi duyuldu.Bende bu pastadan nasibimi aldım.Aslanbaşın haricinde, normal benim beslediğim kelebek ırkı yani kümesimde olan, karabaşlardan gelme, karabaş, beyaz, arap ,renkleri bulunmakta.Burada dikkatini çekeceğim nokta arapların kuyruk altında beyaz muhur dediğimiz işaret bulunur, bu işaret diğer kelebek ırkında bulunan düz araplarda olmaz.Kırlangıclardan gelen duz arapla , karabaşlardan gelme beyaz eşleştirilmez yani.Bu kostümle ilgili bir detaydır.Kuşu kötülemek anlamında değil.Bu günki piyasada kırlangıc kelebekler burada fiyat olarak benim beslediğim kelebeklerden pahalı, dönüşlerini anlatmaya zaten gerek duymuyorum.Ben kelebeklerin damızlıklar hariç bir kısmını ucuruyorum, yeni cıkan yavrular dahil.

Baska kuşu yapma bir kuştur, günümüzde akbaş baska modası vardır, ve bu modayıda tüketmiş durumdayız, bu kuşlar İstanbulda bolca uretildi, kimse ilgi duymuyor artık.İzmir ,Bursa gibi şehirlerde hala meraklısı cok.

Ekli dosyalar

IZ_MIR_LI

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
erdall
Meslek
calisir
Yetiştirdiğim Irk
Saya
selam kusların masallahı var bence ama bı sorun var son resımde kafa kuyrukla edremıttı es vurmussun

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
IZ_MIR_LI' Alıntı:
selam kusların masallahı var bence ama bı sorun var son resımde kafa kuyrukla edremıttı es vurmussun
Çatıdaki kelebekler, karabaşlardan gelme, kuşların yavru halleri bir önceki sayfada var, edremit kelebeği kümesimde yok, taktir sizin yinede.

poyrazz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ersun poyrazlı
Meslek
inşaat emlak
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
maşallah güzel kuşlar bende edremit göremedim benzetti heralde tüyleri kadar çok ömürleri ve yavruları olur inşallah.

kanazon

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
-Taner Aybar-
Meslek
Emekli
İkametgah
İzmir
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Dönek,Mısri
gökay' Alıntı:
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim Ersun bey;
Kelebek dediğiniz uçmalı tabi, son zamanlarda kelebeklerin arasına aslanbaş denen, daha iri yapılı ,hantal, kostum kuşlarına ilgi duyuldu.Bende bu pastadan nasibimi aldım.Aslanbaşın haricinde, normal benim beslediğim kelebek ırkı yani kümesimde olan, karabaşlardan gelme, karabaş, beyaz, arap ,renkleri bulunmakta.Burada dikkatini çekeceğim nokta arapların kuyruk altında beyaz muhur dediğimiz işaret bulunur, bu işaret diğer kelebek ırkında bulunan düz araplarda olmaz.Kırlangıclardan gelen duz arapla , karabaşlardan gelme beyaz eşleştirilmez yani.Bu kostümle ilgili bir detaydır.Kuşu kötülemek anlamında değil.Bu günki piyasada kırlangıc kelebekler burada fiyat olarak benim beslediğim kelebeklerden pahalı, dönüşlerini anlatmaya zaten gerek duymuyorum.Ben kelebeklerin damızlıklar hariç bir kısmını ucuruyorum, yeni cıkan yavrular dahil.

Baska kuşu yapma bir kuştur, günümüzde akbaş baska modası vardır, ve bu modayıda tüketmiş durumdayız, bu kuşlar İstanbulda bolca uretildi, kimse ilgi duymuyor artık.İzmir ,Bursa gibi şehirlerde hala meraklısı cok.
evet Karabaşlardan gelme araplarda kuyruğa doğru mühür bulunmakta.Karanfillerde ise düz renk olarak fakat zorda kalındımı eşlene bilir karanfil ve karabaşlardan gelme kuşlar verdikleri yavru kanının kalitesine göre hem karabaş hemde karanfil çıkabiliyor sırf karalar için değil tabi diğer renkler içinde.İzmirde hala meraklısı var karabaşların bende en iyisi için uğraşıyorum benim kuşlarımın kanında Aslanbaşlık olmamasına rağmen boy ve kuyruk olarak Aslanbaşlar kadar uzunlar.Manisadan yayılan bu kuşların normalde aşağıya oynaması gerekiyor seri ya da geniş açıyla fakat şimdi yeni bir kanla karşıya oynayanlarınıda çıkardım sırtlarında sayılı nokta oluyor fakat her güzelin bir kusuru vardır kısmetse seyri bol bir yaz geçecek. :)

gokay

Kayıtlı Kullanıcı

Arkadaşlar bu bahsi gecen baskalar kelebek değil yanlış anlaşılmasın, İzmirde bazı kelebek kuşlarına baska deniliyor, benim bahsettiğim kısa gagalı paçasız, dalıcı ırk.

kuscu522

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cihan koyuncu
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Saya
çok doğru soyledin nizam abi..2 3 sene önce kırımızı ve sarı baskaları parayla alamıyodun,şimdi ise genellikle herkeste bulunuyoo..