Neler Yeni

Aşı sonrası ölümler

osman0606

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
osman yılmaz
Meslek
özel
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Selam arkadaşlar hersene hastalıkdan kayıplarımız oluyordu bu sene aşı yapdıralım dedik aşı sonrası 3 tane yavrumuz sapa sağlam kuşlar aşı sonrası iki gün içinde öldü bir tanede eke kuşumuzun orta ayak parmağı kaydı aşımı bayatdı anlamadım gitdi daha önce hiç başınıza böyle bir olay geldimi pişman oldum aşı yapdırdığıma

hayalet beyaz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selım komur
Meslek
kamu
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
aşı su aşısımı aşı hakkında bilgi ltf.

osman0606

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
osman yılmaz
Meslek
özel
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Veba aşısı diye yapdırdık enseden

hayalet beyaz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selım komur
Meslek
kamu
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
marka ne ve aşının şişedeki rengi nasıl su gibimi süt rengindemi

osman0606

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
osman yılmaz
Meslek
özel
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Hollandadan ithal dediler şişesinde öyle yazıyordu ismini tam hatırlamıyorum su gibi aşı süt aşısı değil

hayalet beyaz

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
selım komur
Meslek
kamu
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
aşıların bağzıları buzdan çözülüp tekrar donduruyorlar bu nedenle bozuk olabilir yada kuşlara kür yapmadan aşı yaptınız hastalık vardı hortladı iki ihtimal var

umut coşkun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Umut COŞKUN
Meslek
Bankacı
İkametgah
Denizli
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
Diğer Irklarım
Dönücü ırklar
hayalet beyaz' Alıntı:
aşıların bağzıları buzdan çözülüp tekrar donduruyorlar bu nedenle bozuk olabilir yada kuşlara kür yapmadan aşı yaptınız hastalık vardı hortladı iki ihtimal var

:tamam:

osman0606

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
osman yılmaz
Meslek
özel
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Aşı yapdırdığım kuşların hepsi sapa sağlam kuslardı 3 yavrum zaten bu senenin yavrusu hastalıkdan süphelenmiyorum velhasıl bayat olma imkanı dediğin gibi olabilir. Buda bize ders oldu

makturk

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mahmut AKTÜRK
Meslek
Kamu Personeli
İkametgah
Konya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Muhtemelen soğuk zincir kırılmıştır doğal olarak aşı bozulmuş,yukarıdaki arkadaşların dediği gibi aşıdan önce parazit tedavisi ve vitamin takviyesi yapmanız gerekir geçmiş olsun.

Serkan Şen

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Serkan Şen
Meslek
Elektronik
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Selam...Aşılardan önce belli bi süre vitamin takviyesinde bulunmanız lazım eğer aşıdan sonra ölümle yada diğer yan etkilerle karşılasırsanız ya aşının bozuk olmasından kaynaklanır yada vitamin takviyesi yapılmadan vurulmustur bünyeleri kaldırmayıp yan etki yapmış ola bilir.Aşı vurulan kuşların birkaçında yan etki görüldüyse eğer daha önce hastalık geçirmiş ve taşıyıcı olarak kalmış aşı vuruluncada bünyesi kırılarak yan etki gösterip ölümler ola biliyor...Türkiyedeki aşıların kaçak olma sebebiyle ben aşıya yakın bakmıyorum sağlam güvenilir aşı bulmak çok zor onun yerine aşı tarzında bakım kürü uygularsanız daha iyi oluyor bence kolay gelsin...

bayrİ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
bayram toprak
Meslek
kaynakçı
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
slm bende size katılıyorum sadece vitamin takviyesinde bulunuyorum.hiç aşı yaptırmadım.maşallah hepside sağlıklı

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
BEN ŞÖYLE ÇÖZDÜM OLAYI ;

VETERİNERE GİTTİM.AŞILARIMI SİZE YAPTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM.SİZİ ÖNERDİLER.YAPARMISINIZ.?

YAPARIZ TABBİİ.YAPIN FAKAT KUŞLARDAN ÖLEN OLURSA KAPIYA DİKİLİRİM.İYİ DÜŞÜNÜN

BAK PROBLEM OLUYOR MU ? KUŞ ÖNEMLİ DEĞİL ONUN İÇİN CANI ÖNEMLİ ŞİMDİ.. :haha:

VELHASIL KELAM BU AŞILARI SATANLAR ,VURANLAR ..PAZARLAYANLAR MESULİYETE DAHİL OLMALILAR. :slm:

osman0606

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
osman yılmaz
Meslek
özel
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
İlk başdada belirttiğim gibi ilk defa aşı yapdırdım bunlar başıma geldi vitamin takviyesi zaten yapıyorum devamlı kuşlara doğal vitaminleride fazlasıyla alıyorlar kuşlar gözüne bakdımız üç yavrumun ölmesi canımı sıkdı birde uçurduğumuz bir kuşun orta ayak parmağı döndü buda bize ders oldu kime güveniğ aşı yapdıracağız şaşırdım kaldım

osman0606

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
osman yılmaz
Meslek
özel
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Aşıyı yapan şahsiyetlede konuşdukda bünyesi kaldırmamışdır diyor sıyrılıyor için içinden

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
BU VE BENZERİ KİŞİLERİN ''DEŞİFRE '' EDİLMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM..

osman0606

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
osman yılmaz
Meslek
özel
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Allaha havale ediyorum diyecek birşeyim yok

maskeler

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan arslan
Meslek
işsiz
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Serkan Şen' Alıntı:
Selam...Aşılardan önce belli bi süre vitamin takviyesinde bulunmanız lazım eğer aşıdan sonra ölümle yada diğer yan etkilerle karşılasırsanız ya aşının bozuk olmasından kaynaklanır yada vitamin takviyesi yapılmadan vurulmustur bünyeleri kaldırmayıp yan etki yapmış ola bilir.Aşı vurulan kuşların birkaçında yan etki görüldüyse eğer daha önce hastalık geçirmiş ve taşıyıcı olarak kalmış aşı vuruluncada bünyesi kırılarak yan etki gösterip ölümler ola biliyor...Türkiyedeki aşıların kaçak olma sebebiyle ben aşıya yakın bakmıyorum sağlam güvenilir aşı bulmak çok zor onun yerine aşı tarzında bakım kürü uygularsanız daha iyi oluyor bence kolay gelsin...
katılıyorum saygılar

LEVENT MERT

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
LEVENT MERT
Meslek
elektrik teknikeri
İkametgah
Manisa
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Aşı yapılan çocuklara okul tatil edilir çocuk ateşlenir hastalanır istirahat etsin denir. Aşı vücuda hastalık vermektir.
-----Aşı bozuk olsa hiç etki yapmaz kuşları öldürdüğüne göre aşı sağlam.Aşı dondurulunca ölür aşı kesinlikle buzluğa konmaz.dolabın alt gözüne konur. aşı demek safi arındırılmış kontrollü mikrop demek.Yani hayvana mikrop vermek demektir.Kontrollü olarak bu mikrop bünyeye girdiğinde vücudun savunma mekanizması uyarılıp karşı mikroplar üreyecek ve bu zararlı mikropları yok etmek için savaşacak ve hızla çoğalacak.ve o mikroplar öldüğünde vücutta hastalığa karşı çoğalmış şavaşmış ve galip gelmiş bir ordu bulunacak ilerde tekrar vücuda bu mikroplar bulaştığında hemen yok edilecek ve hayvanın savunma mekanizması faal tutulmuş olacaktır.yani aşı budur.
-----senin kuşların ölmesine gelince:
1-kuşlarında zaten o mikrop mevcut muştur fakat ölümcül seviyeye henüz gelmemiştir ve yenileri eklenince yapacak birş ey kalmaz.
2-kuşların savunma mekanizması yani bağışıklık ta dediğimiz yönü gelişmemiş yenilmiştir.
3-aşının dozu fazla gelmiştir.
4-kuşta başka bir hastalık mevcut ve bünye onunla mücadele durumundayken yeni gelen mikroplarla savaş yapamaz.
Ne yapmak lazım
aşıdan önce kuşları güçsüzleştiren iç ve dış parazit tedavisi+başka hastalık varsa önce onun tedavisi +ishal varsa tedavisi+sindirim sistemi enzim takviyesi+vitamin takviyesi
HİÇ BİRŞEY YOKSA BİLE BEN ÖNCE KURT İLACI (NİLVERM) +İSHAL İLAI (COKSİDİN)+ SİNDİRİM SİSTEMİ İÇİN DİAZMİ 250 +SARIMSAKLI LİMONLU ELMA SİRKESİ+bitki çayı : SUYU+BEROVİT+SÜPERVİT Bunlar 1 hafta sürer ) bitince 3 gün bekledikten sora EN SON AŞI
Böyle yap bakalım aşı dokunur mu. :heyo:

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
LEVENT MERT' Alıntı:
Aşı yapılan çocuklara okul tatil edilir çocuk ateşlenir hastalanır istirahat etsin denir. Aşı vücuda hastalık vermektir.
-----Aşı bozuk olsa hiç etki yapmaz kuşları öldürdüğüne göre aşı sağlam.Aşı dondurulunca ölür aşı kesinlikle buzluğa konmaz.dolabın alt gözüne konur. aşı demek safi arındırılmış kontrollü mikrop demek.Yani hayvana mikrop vermek demektir.Kontrollü olarak bu mikrop bünyeye girdiğinde vücudun savunma mekanizması uyarılıp karşı mikroplar üreyecek ve bu zararlı mikropları yok etmek için savaşacak ve hızla çoğalacak.ve o mikroplar öldüğünde vücutta hastalığa karşı çoğalmış şavaşmış ve galip gelmiş bir ordu bulunacak ilerde tekrar vücuda bu mikroplar bulaştığında hemen yok edilecek ve hayvanın savunma mekanizması faal tutulmuş olacaktır.yani aşı budur.
-----senin kuşların ölmesine gelince:
1-kuşlarında zaten o mikrop mevcut muştur fakat ölümcül seviyeye henüz gelmemiştir ve yenileri eklenince yapacak birş ey kalmaz.
2-kuşların savunma mekanizması yani bağışıklık ta dediğimiz yönü gelişmemiş yenilmiştir.
3-aşının dozu fazla gelmiştir.
4-kuşta başka bir hastalık mevcut ve bünye onunla mücadele durumundayken yeni gelen mikroplarla savaş yapamaz.
Ne yapmak lazım
aşıdan önce kuşları güçsüzleştiren iç ve dış parazit tedavisi+başka hastalık varsa önce onun tedavisi +ishal varsa tedavisi+sindirim sistemi enzim takviyesi+vitamin takviyesi
HİÇ BİRŞEY YOKSA BİLE BEN ÖNCE KURT İLACI (NİLVERM) +İSHAL İLAI (COKSİDİN)+ SİNDİRİM SİSTEMİ İÇİN DİAZMİ 250 +SARIMSAKLI LİMONLU ELMA SİRKESİ+bitki çayı : SUYU+BEROVİT+SÜPERVİT Bunlar 1 hafta sürer ) bitince 3 gün bekledikten sora EN SON AŞI
Böyle yap bakalım aşı dokunur mu. :heyo:
işte bukadar agzına saglık levent kardesim :tamam:

osman0606

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
osman yılmaz
Meslek
özel
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Güzel yazmışsın levent bey aşının mikrobu mikropla kırmak olduğunu biliyorum zaten vitamin konusuna gelince kuşlarımıza yeteri kadar vitamini minarali fazlasıyla veriyoruz zaten yeni kuşçuluğa başlamadım hastalık demissinde yeni büyüyen cin gibi yavrularda ben bir hastalık durumu farketsem yada sezsem zaten aşı yapdırmazdım hepsi sapa sağlam bu senenin yavruları idi tek aklıma gelen dozun fazla olması yada aşının bayat olması