Neler Yeni

Arap ve beyaz...

eflan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
.........
Meslek
...........
Yetiştirdiğim Irk
Diğer

mmeerrtt

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mert calıskan
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Abilerim yumurtalar 10 günlük olmuştu bende baktım dolumu diye yumurtalar boş çıktı.
Kısmetse 2. ağızda ve bu sefer bir çift daha beyaz ve arap çifti deniyicem , en kısa zamanda resimleri atmaya çalışacağım.
Bana biri resimleri atmada yardım edebilirmi?

...SAYGILAR...

max1

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ShooterPredator
Meslek
Diğer
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
mmeerrtt' Alıntı:
Abilerim yumurtalar 10 günlük olmuştu bende baktım dolumu diye yumurtalar boş çıktı.
Kısmetse 2. ağızda ve bu sefer bir çift daha beyaz ve arap çifti deniyicem , en kısa zamanda resimleri atmaya çalışacağım.
Bana biri resimleri atmada yardım edebilirmi?

...SAYGILAR...
forumda hüseyin bey anlatmış.resim ve video ekleme başlığı var oradan bakabilirsin

guvercin07

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
HÜSEYİN ŞAN
Meslek
SİGORTACI
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ÖNCELİKLE ARAP AYNAKUYRUKLAR HAKKINDA İYİ KÖTÜ TECRÜBESİ VE BU RENGE ÖZEL MERAKI OLAN BİRİSİ OLARAK KONUYA YORUM YAZMAK İSTEDİM...
ARAP AYNAKUYRUK ELDE ETMEK İÇİN BEYAZLA ARABI EŞLEŞTİRMEK PEK MANTIKLI BİR ÇABA OLMAYACAKTIR KANIMCA ... ÇÜNKÜ ARAP AYNAKUYRUKLAR "SADECE RENGİ SİYAH OLUP KUYRUĞUNDA BEYAZ TELEK OLAN SIRADAN KUŞLAR DEĞİLDİR" ARAP AYNAKUYRUKLAR HERŞEYİ İLE BİR BÜTÜNSE YANİ GAGA GÖZ UYUMU RENK TONAJININ HATASIZLIĞI GİBİ KRİTERLERİN BİR ARAYA GELMESİYLE BESLENECEK BİR KUŞTUR . YOKSA HİÇ OLMASIN DAHA İYİDİR BENCE! (KOSTÜM YADA RENK ÖZELLİĞİ BAKIMINDAN!)
TABİ SÖZÜM SADECE RENK ISLAHI İÇİN YAPILACAK BİR ARAP BEYAZ EŞLEŞMESİNEDİR.. YOKSA SALT OYUN ÖZELLİĞİ İÇİN EŞLEŞTİRİLECEKSE BEN ŞAHSIMA ONA DA TARAF DEĞİLİM AMA DAHA MAKUL GÖRÜLEBİLİR ELBET O DURUMDA..
ARAPLA BEYAZ EŞLEŞMESİNİ ÇOK UZUN YILLAR EVVEL BENDE DENEMİŞ VE YA BEYAZ YA ARAP YADA DEVETÜYÜ DEDĞİMİZ YANARDÖNER KUŞLAR ALMIŞTIM YAVRU OLARAK AMA HİÇBİR ARAP YAVRU BENİ OLMASI GEREKTİĞİ ORANDA MEMNUN ETMEMİŞTİ...
BU EŞLEŞMEDE KOLAY KOLAY İLK ETAPTA HATASIZ ARAP AYNAKUYRUK YAVRULAR ALAMAZSINIZ, HATTA KAFANIZDA CANLANDIRDIĞINIZ STANDART FORMA UYAN SİYAH BEYAZ ALA YAVRULAR DA ALAMAZSINIZ ÇÜNKÜ O RENK UYUMUNU STABİL KILABİLMEK VE YAVRULARDA SADECE VÜCUDUN BELLİ YERLERİNE RENK DAĞILIMINI YAYABİLMESİNİ SAĞLAMAK BİLE ÇOK AMA ÇOK UZUN ZAMAN GEREKTİRECEK BİR ÇABADIR.. SİZ ANCAK SİYAH -BEYAZ KARMAN ÇORMAN PEK ALBENİSİ OLMAYAN KARIŞIK RENKLİ YAVRULAR ALABİLİRSİNİZ MUHTEMELEN İLK ETAPTA...

AYRICA DİYELİMKİ ÇOK ÇOK KÜÇÜK BİR İHTİMAL OLMASINA RAĞMEN İLK EŞLEMEDE VE İLK AĞIZ YAVRUDA BUNU BAŞARDINIZ MÜKEMMEL ÖZELLİKTE ZİFİR ARAP AYNAKUYRUK YAVRULAR VEYA HAYALİNİZDEKİ RENK UYUMUNA SAHİP MÜKEMMEL ALA YAVRULAR ALDINIZ.. PEKİ ŞİMDİ NE OLACAK?
O YAVRUDAN AYNI KENDİSİ KADAR KALİTELİ ARAP AYNAKUYRUK VE ALA YAVRULAR MI ALACAKSINIZ?
KESİNLİKLE HAYIR... İŞTE ŞUAN YILLARCA SÜRÜP GİDECEK BİR ÇABANIN İÇİNE KENDİNİZİ ATMIŞ BULUNUYORSUNUZ TEBRİKLER :evet:

UNUTMAYINIZ Kİ ELDE EDİLMEK İSTENEN ŞEYLER GENELDE ZOR OLAN ŞEYLERDİR VE ZOR OLANLARDA ASLA BU KADAR KOLAY ELDE EDİLMEZLER... :)

guvercin07

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
HÜSEYİN ŞAN
Meslek
SİGORTACI
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
büyük harf yazı karakteri kullanmışım farkında olmadan .. hoşgörünüz için şimdiden teşekkürler..

pigeon26

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
alper tunga
Meslek
teknik eleman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Daha önce bende eslemistim arapla beyazı sazlı pacalarda beyaz lı fln yavrular attı şimdi ölen bi yavrum vardı babası 3 e 3 ayna kuyruk percimli arap anası percimli beyaz yavru tam akkuyruk attı ama yine pacalarda ve kanatlarda saz attı kücük bi tecrübe ama yüksek ihtimal alaca yavrular alırsın kardesim Allaha emanet olun

Tahir Kemal Bozoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Tahir Kemal BOZOGLU
Meslek
~ Turist ~
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
pigeon26' Alıntı:
Daha önce bende eslemistim arapla beyazı sazlı pacalarda beyaz lı fln yavrular attı şimdi ölen bi yavrum vardı babası 3 e 3 ayna kuyruk percimli arap anası percimli beyaz yavru tam akkuyruk attı ama yine pacalarda ve kanatlarda saz attı kücük bi tecrübe ama yüksek ihtimal alaca yavrular alırsın kardesim Allaha emanet olun

sen bu isi biliyorsun topragim...

pigeon26

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
alper tunga
Meslek
teknik eleman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Saol kardes corbada bizimde tuzumuz olsun istedik okadar işi bilme konusuna gelince tahir kardeş okadar kuşcu degiliz daha ögrenioz yavaş yavaş :) benimde elimde öle damar safkan kuşlar yok hediye v.s düzelticem inşaAllah saygılarla Allaha emanet olun

harun erdoğan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
harun erdoğan
Meslek
tekstil
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bence ala yawru çıkar bana öle oldu ala yavru aldım 1 çift hayırlısı sana da ben hep ala alıyom bıktım artık arkadaşlara datım bir çift kaldı sadece ala

adıyamanhasan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hasan çelik
Meslek
buğday alım satımı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
damar saglmasa damara ceker yok normai kus damarlu degılse kırma ise alacada cıkar bıde sıyah beyaz cıkar

USTA KUŞÇU

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TURANKARADAĞ
Meslek
İŞSİZ
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kuşçu26' Alıntı:
kardeşim eğer arapın ve beyazın damarı sağlamsa başka renk yoksa soylarında eğer anadan daha koyu arap verir...soyu sağlam kuşlara beyaz kan girdiğinde rengi koyulaştırır...ama kanlarında başka renkler var ise her şey gelir...
SLM SİYAH ZATEN KOYU BİR RENK HATTA EN KOYU RENK NEYİNİ KOYULAŞTIRSIN BEYAZ KUŞ ONUN:?SİZİN DEDİĞİNZ DOĞRU ANCAK BEYAZ KUŞ EŞİ AÇIK RENK İSE KOYULAŞTIRIR KOYU RENKTE İSE KARIŞIK OLARAK BEYAZLIK VERİR EĞER ZÜMRÜT SİYAHSA BEYAZIN EŞİ PAÇADA,KANATTA FİLAN BEYAZLIK VERİR YOK EĞER KESTANE RENGİ(MAT) SİYAHSA DUMANLI YADA KOYU NMAVİ VEREBİLİR SAYGILAR TŞK

tolgahan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
tolgahan cokyasar
Meslek
otomobil sanayi
İkametgah
Yurt Dışı
Yetiştirdiğim Irk
Saya
bendede mardin erkek mat arapla kullu es vardi her agiz yavrusu biri baba biride ana verirdi...

mertt

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mert ÇALIŞKAN
Meslek
Öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Abi yavruların biri beyaz biri siyah verdi anne ve babanın aynısını verdiler.

...SAYGILARIMLA...

hünkaribaba

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ömür deniz
Meslek
müdür
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
arkadaşlar arapla beyazın eş olması önemli değildir bence kuşarın hangi renk kuşlardan geldiğidaha önemlidir.çünkü ben bir zamanlar iki beyaz hünkariyi eşledim ve altlarında siyah hünkari yavru çıktı.

sevkan77

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sevkan apak
Meslek
aşçı
Yetiştirdiğim Irk
Saya
SLM GENÇLİK SATILIK KUŞ VARSA ALIOM HADİ PAMUK ELLER KUŞLARIN YUVASINA MSN ADRESİM :[email protected] herkes kaydetsin