Neler Yeni

aralarındaki fark

EnisTürk

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Enis Türk
Meslek
yönetici asistanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
koskore' Alıntı:
zATEN alamıyorki üstüne kapaklanıyor ben orada olmasam , yada çatıda kapaklanabilse yiyecek..
Biraz araştırma yaptım bir kısmını paylaşıyorum. ''Açık doğal ortamında yaşayan kerkenezlerin temel besini tarla faresi ve köstebekler gibi küçük memelilerdir. Şehirde yaşayan kerkenezlerin küçük ötücü kuşlar ve serçelerle de beslendikleri görülür.Bunun yanı sıra kertenkeleler,solucan ,çekirge ve iri böceklerle de beslenir.Bu türlere, kerkenezler daha çok yavrulama döneminde memeli bulma sıkıntısı çektiklerinde rağbet gösteririler.Kerkenezlerin başka kuşları yuvalarına dalıp bu yuvalardaki yumurta ve yavrulara saldırdıkları görülebilir.Yeni uçmaya başlayan kerkenez yavruları da bu böceklere ve omurgasızlara av tecrübesi kazanana kadar rağbet gösterirler.
Doğanlardan farklı olarak kerkenezlerin güvercinlere saldırıp avladıkları nadirdir.Zira güvercinler av olarak kerkenezler için fazla büyüktürler''

mazidenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
dursun BEKAR
Meslek
tekstil
İkametgah
Samsun
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kerkenez güvercin almaz arkadaşlar saldırabilir ama o küçüktür alamaz bikaç kanat vurup süzülen varya o kerkenez hiç görmedim güvercine saldırdığını

latif yıldız

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
latif yıldız
Meslek
öğrenci
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
posta,hünkari
bencede kerkenez güvercin almaz daha önce serce tarla faresi yılana filan daldığını gördüm ama yaklaşık 6 yıldır kuş besliyorum henüz güvercine daldığını görmedim

ozgur06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
özgürr
Meslek
kahveci
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
bu resimde kim kimi almıs

bu resimde kim kimi almıs 2 side kus ve yumurta dusmanı :)

Ekli dosyalar

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
ikisinede yazık allahın yarattıgı hayvanlar hayatlarını idame ettirmek için beslenmeleri gerek

beslenme seklilleri nasıl olursa olsun gereklidir

doga kanunlarına karsı çıkmamak oluruna bırakmak hayvanlara zarar vermemek gerek diye düşünüyorum
allah verir allah alır neticede onlarada can tasıyor yasama hakları var hayatlarını almak vurmak öldürmek dogru degil diye düşünüyorum

muslumkar05

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
serdar kaya demir
Meslek
serbest
İkametgah
Amasya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
doğanın gözü siyah olur yüzünde siyah maske vardır göz civarında..atmacanın gözü sarı siyahtır farkı ordan anlarsınız desenlerdende anlaşılır

eraann1

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Erhan Özel
Meslek
Ziraat Müh.
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
Kelebek
EnisTürk' Alıntı:
koskore' Alıntı:
zATEN alamıyorki üstüne kapaklanıyor ben orada olmasam , yada çatıda kapaklanabilse yiyecek..
Biraz araştırma yaptım bir kısmını paylaşıyorum. ''Açık doğal ortamında yaşayan kerkenezlerin temel besini tarla faresi ve köstebekler gibi küçük memelilerdir. Şehirde yaşayan kerkenezlerin küçük ötücü kuşlar ve serçelerle de beslendikleri görülür.Bunun yanı sıra kertenkeleler,solucan ,çekirge ve iri böceklerle de beslenir.Bu türlere, kerkenezler daha çok yavrulama döneminde memeli bulma sıkıntısı çektiklerinde rağbet gösteririler.Kerkenezlerin başka kuşları yuvalarına dalıp bu yuvalardaki yumurta ve yavrulara saldırdıkları görülebilir.Yeni uçmaya başlayan kerkenez yavruları da bu böceklere ve omurgasızlara av tecrübesi kazanana kadar rağbet gösterirler.
Doğanlardan farklı olarak kerkenezlerin güvercinlere saldırıp avladıkları nadirdir.Zira güvercinler av olarak kerkenezler için fazla büyüktürler''
kerkenez tarlalık alanda güvercine dalar. zira ben şehir dışında kuş bakıyorum. kerkenez en büyük belalım. havada yakalayıp götüremiyor fakat yere düşürüp orada yiyor. buna şahit oldum. diğer yırtıcı kuşlara göre de daha korkusuz olduğu için kümesin önüne kadar geliyor.

muygun

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet UYGUN
Meslek
Öğretmen
İkametgah
Afyon
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Ödemiş dolapçısı,Düz dönek
kerkenez ve atmaca güvercini taşıyacak boyutta değildir dolayısıyla güvercini alamaz.güvercini yakalayan 2 kuş vardır ÇAKIR ve GÖKDOĞAN en tehlikelisi gökdoğandır.çakır kuşa tepeden dalar 1 kez takışır aldı aldı 2. bir performans sergilemez gökdoğan ise güvercinler için tam bir azraildir.her pozisyonda ve defalarca dalar

Kerim KINIR

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kerim KINIR
Meslek
Operatör
İkametgah
Kocaeli
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
muygun' Alıntı:
kerkenez ve atmaca güvercini taşıyacak boyutta değildir dolayısıyla güvercini alamaz.güvercini yakalayan 2 kuş vardır ÇAKIR ve GÖKDOĞAN en tehlikelisi gökdoğandır.çakır kuşa tepeden dalar 1 kez takışır aldı aldı 2. bir performans sergilemez gökdoğan ise güvercinler için tam bir azraildir.her pozisyonda ve defalarca dalar

:tamam: :tamam: :tamam: Aynen öyle , atmacada çakır gibidir.Özellikle yeni sökülen kuşlara hamle yapar , alırsa hemen bir çatıda yer gider.Alamazsa bir hamle daha yapmaz.Ama gök doğan dakikalarca kovalar %95 de alır gider.Bu sonbaharda uçurduğum kuşlardan 8-9 tane aldı gitti.

Peregrine

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mete Han
Meslek
bil muh
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Belirtilmemiş