Neler Yeni

aralarındaki fark

beyzade

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Engin ÇAVUŞ
Meslek
Öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Saya
selam arkadaşlar çevremdeki kuş besleyen genç arkadaşlara ziyerete gittiğimde kuşları uçururkenhavada gördükleri her yırtıcı kuşa şahin demeleri dikkatimi çekti ve kendi bilgilerim doğrultusunda bu konuyu açmak istedim.

Ekli dosyalar

silik dumanlı

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kubilay aydın
Meslek
öğrenci
İkametgah
Nevşehir
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
şebab
gerçekten güzel bir konu acmısın ve bencede kerkenez en tehlikeli olanı cok hızlı ve sinsi

vanhelsing

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
can tunçel
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
dağın eteğinde kuş besliyorum atmaca saldırmasına rahmen yakalayamıyor kerkenez çok kuşumu kaptı.en tehlikelisi o.

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
dağın eteğinde kuş besliyorum atmaca saldırmasına rahmen yakalayamıyor kerkenez çok kuşumu kaptı.en tehlikelisi o.
selam kerkenez güvercin almaz ya ben yanlış biliyorum yada sen yanlış tanıyorsun.

vanhelsing

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
can tunçel
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
yavrularımı alıyor .diğer kuşlarımıda ürkütüyor.videosunu çekersem gönderirim size .atmaca bugune kadar kuşumu kapamadı .şahin fazla yok. ama kerkenez yüzünden döneklerim kaçıyor hep baska taraflara götürüyor ürkütüp.

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
olabilir ürkütme olayı güvercin daha yerdeyken bir kilometre uzaktaki yırtıcı kuşu bile görüyor. yaradılışta yırtıcıların hepsinde bizim fark edemediğimiz üstlerine işlenmiş bir nakış vardır ve ona yem konumundaki hayvanlar bunu bilir ve tehdit olmayacak mesafadeyken bile dikkat kesilir. kendisine zarar veremeyecek kerkenez ve benzeri kuşların yanında uçarken diğer tam anlamında tehdit oluşturan kuşları gördüğünde bile kendini yükseğe vurur kaçar yumasına sığınır bunun gibi önceden yapmadıgı hareketler yapar ama kerkenez olması zor ihtimal.

polllat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
sinan öztekin
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Hünkari
valla ne yalan söyliyim kerkenezi bilmiyodum ama öğrendim.Çok teşekkür ederim...

vanhelsing

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
can tunçel
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
bilmem belkide siz haklısınızdır kuyruğundan yanılıyo olabilirim.

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
bilmem belkide siz haklısınızdır kuyruğundan yanılıyo olabilirim.

belkide ben yanılıyordurum burda bu konumda olan kuşlar orda tam avcı konmunda dır.

vanhelsing

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
can tunçel
Meslek
ögrenci
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
beslediğim yerin etrafı 4dağ ile çevrili o yüzden yırtıcı cok belkide kerkenezdir en yakın zamanda fotoğraf koyarım yuvası evimin yanında zaten.

ERDEKLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
E..Aras
Meslek
Kuşçu
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
vanhelsing' Alıntı:
kerkenez tehlikelidir kardeşim kuşu zor taşıdıgı halde kapıp götürüyor uçan kuş için faydası olmaz ama yerdeki kuşları korumak için genelde kerkenezin geldigi yöne dönük olarak bir ayna koy ve bulabilirsen baykuş maketi o zaman yerde pek dalmıyor kuşlara bende çok ugraştım kerkenezlerle ama bu dediklerim yerdeki kuş için geçerli yoksa uçan kuşa çagre yok

M&J__Who_Is_It

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mert semercioğlu
Meslek
kasiyer
Yetiştirdiğim Irk
Saya
şahinin o ince yapısının sebebi av için uçmasıdır şahin av için uçmadığında havada atmacadan ayırt etmeniz biraz zor olur

gokay

Kayıtlı Kullanıcı
Alttaki resmi atmacaya benzetemedim, bizim burdaki atmacaların kanadı o kadar geniş değil, kanatları dar,kuyruk kısmı uzun,tıpkı havada planör ucak gibi duruyor:)

M&J__Who_Is_It

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mert semercioğlu
Meslek
kasiyer
Yetiştirdiğim Irk
Saya
aradaki fark

kerkenez çok aç olmadığı sürece güvercinlere kolay kolay saldırmaz genel avları serçe kırlangıç sığırcık tarzı minik kuşlar ve böceklerdir.
ama aç olduğu zaman güvercinler için tehlikelidirler

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Alttaki resmi atmacaya benzetemedim, bizim burdaki atmacaların kanadı o kadar geniş değil, kanatları dar,kuyruk kısmı uzun,tıpkı havada planör ucak gibi duruyor:)

selam o dediğin kerkenez :=)

TempesTs

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Uğur
Meslek
Serbest Meslek
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Genel olarak bu daha teklikeli, şu daha tehlikeli diye siralamak yanlis olur. Yasadiginiz ortama gore degisir bu. Bazilari bir yerlerde hic yokken, bir yerlerde yuzlerce ve en tehlikeli o gorunebilir. Bizim burada Atmaca meshurdur kus kapma konusunda.

kuşçu 39

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
crm
Meslek
öğrenci
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
slm benim gördüğüm hep kerkenezler alıyo atmacalar daha iri oldokları için bir arkadaşımın oyun kuşlarını alyo kolay olanları onları oynarken yakalıyo yani atmaca çok değilde kerkenez çok alıyo iyi ve firesiz günler. :hayir: