Neler Yeni

Araba fiyatına güvercin

ankarakuşçusu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin
Meslek
memur
İkametgah
Adana
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
TEKİRDAĞ’ın Çorlu İlçesi’nde Evcil Kanatlı Hayvanlar Sevenler ve Koruyanlar Derneği’nde üyesi Özgür Satı, 1.5 yaşındaki ’Şebap’ cinsi güvercinini, 15 bin liraya Çanakkaleli bir güvercin severe sattı.

Özgür Satı, üyesi olduğu Çorlu Evcil Kanatlı Hayvanlar Sevenler ve Koruyanlar Derneği’nin lokalinde 1.5 yaşındaki ’Haydut’ adlı güvercini satışa çıkardı. Dernek lokaline gelenlerle sıkı pazarlık yapan Satı, güvercinini Çanakkaleli bir güvercin severe 15 bin lira karşılığında sattı. 30 yıldır kendi imkanlarıyla güvercin beslediğini ve zaman zaman bazı kuşlarını sattığını ifade eden Satı, özelliği olan güvercin fiyatlarının ikinci el otomobil fiyatlarına yaklaştığını söyledi. Güvercinine ’manken’ benzetmesi yapan Satı şunları söyledi:

"Değerlendirmeleri ağzı, gözü, göğüs sarılığı, ayak paçalarının doluluğuna göre yapılıyor. Fazla uçma özelliği yok ancak podyuma koyup izleyebilirsiniz. 30 yıldır, Şebap cinsi güvercin besliyorum. Yaklaşık olarak 50 çift güvercinim bulunuyor. Haydut 1.5 yaşında şu ana kadar 5 ilde yapılan yarışmalarda büyük başarılar elde etti. Güvercin severlerin büyük beğenisi gördü. Lokale Bursa, Antalya, Çanakkale’den almak isteyen güvercin severler geldi. Çanakkale’den gelen bir güvercin severe 15 bin lira karşılığında ’Haydut’u sattım" dedi.

Hürriyet (alıntı)

Ekli dosyalar

FeLix_

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mesut DİNÇER
Meslek
Medikal Kimya
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
Diğer Irklarım
Hünkari, Taklacı, Bango, Form, Saya
alan kişi sağlam gaza gelmiş demek ki :))

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
Re:15.000 TL YE ŞEBAP TAKLACI güvercin

HAYIRLI OLSUN.GÜLE GÜLE BESLESİN .

ZEVKLERE KARIŞAMAYIZ..BEĞENMİŞ,ALMIŞ..YENGE DUYUNCA CEVAP VERİR. İNŞALLAH.. :haha:

HABER OLMUŞ HÜRRİYETTE ÇÜNKÜ..

Ben çok para verirsem eşime söylemiyorum da ..sıkıntı olmuyor.. :evet: :haha:

ankarakuşçusu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin
Meslek
memur
İkametgah
Adana
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
parası olan alıyor, iyi kötü önemli değil bana göre :) yani örneğin aziz yıldırım besliyor biliyoruz...kuş almak istese gidip 10 liraya 20 liraya alacak hali yok yakışmaz :) satana helal olsun iyi para benim için :)

A

Anonymous

:haha: Abi tamam bi kuşa o kadar veriyosunuzda, ona eş olarak kümesteki yozları nasıl eş atıcaklar :D :D

tetikmusty

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
mustafa semizoğlu
Meslek
öğrenci
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Baska
Diğer Irklarım
Mardin
ankarakuşçusu' Alıntı:
parası olan alıyor, iyi kötü önemli değil bana göre :) yani örneğin aziz yıldırım besliyor biliyoruz...kuş almak istese gidip 10 liraya 20 liraya alacak hali yok yakışmaz :) satana helal olsun iyi para benim için :)

Aziz Yıldırım benim çalıştığım bir dükkana yakın oturuyodu (Üsküdar/kandilli) onun kuşlarıda dam dam geziyodu milletin elinde bi kuş pırıltı basıp duruyolardı ama nafile :)

A

Anonymous

Muharrem Şahin' Alıntı:
:haha: Abi tamam bi kuşa o kadar veriyosunuzda, ona eş olarak kümesteki yozları nasıl eş atıcaklar :D :D
o kadar parayi verip kus alan esini de alir kafani takma sen ustadim...