Neler Yeni

ANKARALI ELEKTRİKCİ ERDOGAN ı tanıyan varmı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ADALI KOSTA

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kosta tukatlı
Meslek
dekoratör
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
selamlar saygılar herkese. ben erdogan beyi tanımıyorum ama bir ara tanışmaya gidicem . tabiki iyi bir insan olması cok önemli .kuşculukta saygı sevgi ve paylaşım önemli unsurlardır. kuşa gelince hala araştırıyoruz ve kuşun istenilen niteliklerde olduguna dayir bilgiler alıyoruz ama biz istanbulda kuş ankarada seyretmeye gidicez bu kuş böle istenilen nitelikte oynuyosa şayet merak etgim konuların en başında ankara videolarını seyretim urfada mardinde olanlarıda nerdeyse turkiye de % 70 videoları seyretim taş catlasın 15 20 takla ile nizami giden kuş görmedim . kuşcular arasında nizami kuşun şekli degişir diyolar ama degişememesi gerek nizami kuşu anlatırsak . en fazla 1 m gelip kafa kaldırdıgı anda yukselmeden taban taklasını vurucak 2 3 m arayla bir ip misali yukarıya cıkıcak araları fazla degiştirmeden yani biri 3 m biri 7m olmucak en azda 7 8 takla ile gidicek sonunda da tavanı vurup bitiricek bunu da 10 sefer yapıcak ve bunblarıda 1.5 saate yapıcak inerkende tabanı vurdugu yere gelip tabanı vurup inesi . bu anlatıgım kuş sanırım butun kuşcuların idali en azından benim idalim . bu en duşuk anlatıgım bunun takla adedi araları acımı burgucıkışlı ve seferi artıkca kalite artıcak bunu kovalarken bir kuş cıkıyo ve bunları 65 takla ile 21 sefer yapıyo deniyo ben kendi şahsım için sölemem gerekirse ben kuş zefkimin kactıgını göruyorumhavanda su dövmeye benzedi ama bu aradadaintarnet ortamında gördugum videolara gelince ya videolar yarım ya tabansız ya oyun sarıyo ya yamuk gidiyo ya tek sefercekilmiş yani anlıcagınız duzgun bir video izliyemedim . bu kuş ankarada var iken bu kuşun nesli 25 takla ile gidiyosa bu kuş nasılda ankarada duyulmadı ve başka arkadaşlar alıp ucurmadılar toaf olan ankara kuşcularında bu kuşun yarısı olmadıgı halde bu kuş bir efsane ve bu efsane duyulmuyo şaşkınlık icindeyim merakım bundan ibaret kimseye kötudur kuş berbatmış lekelemek degil böle bir efsane kuş var ve bu kuş duyulmamış ben gidip kuşu seyretikten sonra kafamdaki tek şey butun kuşlarımı verip bir çift o kuşlardan almak nedenide ben 5 10 takla lı kuş bulmaya çalışırken birilerinde 25 taklalı kuş varken ben bu kuşları ne edim kendime ve zamanıma yazık erdogan beyin elinde 65 taklalı nizami giden kuş var deniyo ondan vaz gectim o bir efsane 25 taklalı nizami giden kuşu olan varmı acaba benim yok ve ben 15 20 taklalı kuş benim icin cok ideal bir kuşken biri cıkıp 65 taklalı kuş var dediginde burukluk hisedersin bu arda kuş şayet oynuyorsa turkiyede daha dogrusu dunyada bir efsane olucak kuşculuk cok yol katediçek ama ben duşunuyorum ve zorlanıyorum seyreden arkadaşlar varsa yardımcı olsunlar diye actım bu konuyu basit bir ida degil ve şuan gunlerdir araştırıyorum söz aldık havalar duzeldikten sonra gidicez ve seyrediçez bunuda benimle birlikte merak eden arkadaşlara bilgi olsun diye söyledim. saygılar.

marketcı cengız

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cengızhan eken
Meslek
parkecılık
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
slm kosta bey bende senın gıbı meraklı ıyısını seven arastıran kusun hakını yemeyen guvercın sever bırıyım ankaraya gıttıgımde bır arkadsa ugradım o arkadasta dedkı senın sevecegın tarzda kus benım bıldıgım yerde var dedı aldı goturdu elektrıkcı erdogan beyle orda tanıstım o gunde kalabalık ızleyıcı vardı baska mısafırlerde davet etmısler 20kısı vardık tahmını gok yavru kızması bır kusunu ızledım benım bır ozelıgım kımın kumesınde kus ızlersem kotu demem fakat kendıme aıt yorumu kendıme saklarım kımseyede soyle boyle dıyede yorum yapmam erdogan bey ıyı bır kısılıge sahıp duzgun bır ınsan gıdıp gormenızı havada ızlemenızı yorumu kendınızın yapması bence en dogru olanıdır sadece ben orda ızlerken soyle bır yorum yaptım sankı bu kusun kanında sıvas damarı var herhalde dedım erdogan beyde ıyı tesbıt ettınız bunların bır damarı sıvas kanı kuslar dıye acıkladı tabıkı bır damarıda ankara kusları kendı damarı oldugunu soyledı sıvaslı o arkadsta benım tanıdıgım olur zaten benım oraya gıttıgı duyunca 1gun sonra kayserıye benı zıyarete geldı oturduk muhabbet yaptık yanlız erdogan beyın baska damar ırklarınında oldugunu beyzların ıyı kus oldugunu soyledı en cok dıkatımı ceken cok sayıda kumes vardı tel orgunun ıcınde hepsınınde kendıne aıt oldugunu anlattı 2.cı sfer gıttıgımde 10tane kadar yavrusu kaybolmus bıraz moralı bozuktu o yuzden ben musade ıstedım tekrar kayserıye dondum yardımcı olabıldıysem sıze sevınırım benım ızlenımlerım bundan ıbaret kayserıden selamlar MARKETCI CENGIZ

ADALI KOSTA

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kosta tukatlı
Meslek
dekoratör
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
marketcı cengız' Alıntı:
slm kosta bey bende senın gıbı meraklı ıyısını seven arastıran kusun hakını yemeyen guvercın sever bırıyım ankaraya gıttıgımde bır arkadsa ugradım o arkadasta dedkı senın sevecegın tarzda kus benım bıldıgım yerde var dedı aldı goturdu elektrıkcı erdogan beyle orda tanıstım o gunde kalabalık ızleyıcı vardı baska mısafırlerde davet etmısler 20kısı vardık tahmını gok yavru kızması bır kusunu ızledım benım bır ozelıgım kımın kumesınde kus ızlersem kotu demem fakat kendıme aıt yorumu kendıme saklarım kımseyede soyle boyle dıyede yorum yapmam erdogan bey ıyı bır kısılıge sahıp duzgun bır ınsan gıdıp gormenızı havada ızlemenızı yorumu kendınızın yapması bence en dogru olanıdır sadece ben orda ızlerken soyle bır yorum yaptım sankı bu kusun kanında sıvas damarı var herhalde dedım erdogan beyde ıyı tesbıt ettınız bunların bır damarı sıvas kanı kuslar dıye acıkladı tabıkı bır damarıda ankara kusları kendı damarı oldugunu soyledı sıvaslı o arkadsta benım tanıdıgım olur zaten benım oraya gıttıgı duyunca 1gun sonra kayserıye benı zıyarete geldı oturduk muhabbet yaptık yanlız erdogan beyın baska damar ırklarınında oldugunu beyzların ıyı kus oldugunu soyledı en cok dıkatımı ceken cok sayıda kumes vardı tel orgunun ıcınde hepsınınde kendıne aıt oldugunu anlattı 2.cı sfer gıttıgımde 10tane kadar yavrusu kaybolmus bıraz moralı bozuktu o yuzden ben musade ıstedım tekrar kayserıye dondum yardımcı olabıldıysem sıze sevınırım benım ızlenımlerım bundan ıbaret kayserıden selamlar MARKETCI CENGIZ

selam CENGİZ bey. evet meraklı olmazsak iyinin peşine gitmezsek bişey göremez ve bulamayız ERDOGAN bey e gelince şu ana kadar kısmet olmadı tanışmak inşallah tanışıcaz . erdogan beyin iyi veya kötu oldugunu asla tartışmadım cunku ben tanıöşamadım beni encıok ilgilendiren erdogan beyin ucurdugu 65 takla ile oyunu yapan kuşu ve istanbuldan bu kuşu seyretmeye gidiçem tabi seyrettirirse kendi kuşu biz misafir olarak gidicez kabul ederse sevinicez ve kuşu seyrediçez.
sizin sölediklerinizden benim cıkardıgım gidin izleyin istanbuldan ankaraya kuş ,zlemeye deger anlamını cıkardım . zaten duşundugum tek şey gidip seyretmek kuş havada misalı saygılar.

marketcı cengız

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cengızhan eken
Meslek
parkecılık
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
slm kosta bey tabıkı bız burda ınsanların kısılıklerını degıl kuslarını arastırıyoruz kusunu merak edıyorsunuz degılmı kardesım ben bu kus işine yıllarımı verdım hıc mantıgına yatıyormu bır kusun 65takla ıle goke gıtmesı bence degıl kımn kusu olursa olsun elektrıkcı erdogan beyın degıl kımın kusu olursa fark etmez 10 takla ıle 25metreyı koruyarak 20---- 30 sefer kımde kus varsa ızleyelım parayla kusu terazıye koysun almassam namertım bos laflar bunlar yok 65takla ıle goke gıdıyor kardesım soylemek ıstemedım fakat ben gıttım gordum yorum yapmak ayıp olur o arkadsta bu işe gonul vermıs emek verıyor o yuzden yorum yapmıyorum bır kus bol adetle oynayabılır bence takla stılı guzel olmalı herseyden once duz oynamamalı mutlaka burgulu oynamalı duz taklalı oynayan kus burgulu oynayan kus kadar duzgun takla cıkaramaz one veya arkaya yatırır burgulu kus her zaman ıp cekmıssın gıbı gıder bence gecerlı takla stılıde boyledır bence gıdın gorun kafanızdan soru ısaretı kalksın saygılar

huklas

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Birol Bakay
Meslek
Elektrik-Elektronik
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0RGIYRM-siQ[/youtube]

biber06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
levent keskin
Meslek
esnaf
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
sayın kosta babamda doğma büyüme etimesgutlu bende 40 yaşımdayım babam ankara kuşu besledi limon sarı ankara bozu bende taklacı kuş besliyorum beslemekteyim syn
elektrikci erdoğan eski bır kuşcu mustafa kemalmahallesinde kuşuçurmuş iyi kuşları varmış satmış çalınmış size nacizane bir ankaralı olarak taklacı kuşsevdalısı olarak istanbulluların taklacı kuşsevdası ne zaman başladı bilmiyorum ama foto paylaştığınız kuşlar hele gökler yerde çok güzel birde 5,6takla attığı yer geldiği nokta tabanı tavan taklalsı standartı varsa birde uzaklardan kapatıp geliyorsa kuşunuz en kral kuş inerken allah canını alıyorsa sen en kral kuşcu sun ben bu yaşıma kadar taklacı kuşun içinde oldum çok kuş uçurdum ama 60 taklayla oynayan kuşum olmadı görmedim babamdanda duymadım ankarada daha uzun daha çok taklalı oynayanlarını söylüyorlar duydum ama görmedim sonlarını gören olmadı makasta güzel ler sen 6 takla oynat standart olsun sana T

biber06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
levent keskin
Meslek
esnaf
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
sana türkiye şapka cıkarır biz ankaralı olarak böyle kuşbesledik böyle gördük aya giden ankara kuşu yok

biber06

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
levent keskin
Meslek
esnaf
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
varsada sonu yook

ADALI KOSTA

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kosta tukatlı
Meslek
dekoratör
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
biber06' Alıntı:
sayın kosta babamda doğma büyüme etimesgutlu bende 40 yaşımdayım babam ankara kuşu besledi limon sarı ankara bozu bende taklacı kuş besliyorum beslemekteyim syn
elektrikci erdoğan eski bır kuşcu mustafa kemalmahallesinde kuşuçurmuş iyi kuşları varmış satmış çalınmış size nacizane bir ankaralı olarak taklacı kuşsevdalısı olarak istanbulluların taklacı kuşsevdası ne zaman başladı bilmiyorum ama foto paylaştığınız kuşlar hele gökler yerde çok güzel birde 5,6takla attığı yer geldiği nokta tabanı tavan taklalsı standartı varsa birde uzaklardan kapatıp geliyorsa kuşunuz en kral kuş inerken allah canını alıyorsa sen en kral kuşcu sun ben bu yaşıma kadar taklacı kuşun içinde oldum çok kuş uçurdum ama 60 taklayla oynayan kuşum olmadı görmedim babamdanda duymadım ankarada daha uzun daha çok taklalı oynayanlarını söylüyorlar duydum ama görmedim sonlarını gören olmadı makasta güzel ler sen 6 takla oynat standart olsun sana T

selam levent bey ben cucuklukten besledim ama ara verdim ve o beslemeye besleme diyemicem 11 12 yaşında beslesem beslesem yem atar beslerdim başka bişey yapamazdım . ama ben 6 senedir oyun kuşu besleme4ye calışıyorum bunun 2 veya 3 senesi ustune tam detaylı duşuyorum.benimde etrafımda usta dedigimiz yaşını almış kuşcular var saygı duyuyorum bagzı şeylerine ses etmiyorum saygıdan dolayı . ben 6 sene ugraştım belki 20 250 kuştan bir iki tane ayıkladım ve idalim kendi yavrularımın dediginiz gibi nizami oynasın yere yakın gelsin 25 30 metreyi 5 6 taklayla gitsin bunuda 10 15 sefer yapsın inişi de duzgun olsun ben kuşlarımda bunu ararken bir yerden 30 taklalı var 25 taklalı var 65 taklalı var denince canım sıkıldı elimdeki kuşlara gözum gibi bakarken kumesin kapısını acmak bile istemiyorum . düşüncen şu oldu ben neyle ugraşıyorum adamlar neyle ugraşıyo adamlar aya gidiyo biz yurumeye calışıyoruz diye canım cok sıkıldı ve karar verdim elimdeki kuşları cıkarıp bir çift alim en azından 25 taklalı gitsin bari zefk yapim boşuna kuş beslemiyelim bir ortama gidince bişeler anlatabilelim yalan sölemeden uydurmadan tabiki böle kuşlar varken ben ne anlatim insanlara vay benim kuşlarım 5 6 gidiyo tabanı var tavanı var inerken perdahlı iniyo adamlar guler bana bak bizde 65 taklalı var 30 taklalı var sen ne anlatıyosun der . bundan yola cıkarak böle bir karar verdim alim zefk yapim . tabi bu arada kendi kuşlarımla zefk yapıyodum ama böle olunca bakasım kalmadı kuşlarıma artı sadece benim degil burda sitedede yazıları olan kuş resimleri olan arkadaşımda var iki kişi kumeslere bakmaya bile gidemiyoruz canımız sıkıldı biz ne yapıyoruz adamlar ne yapıyo yani lafın kısası bari dedik gidelim alalım bişeye benzesin gidiçez bakmaya bakalım ne cıkıcak merak etim ama bu arada sen böle yazınca içine bi rahatlık gelmedi diyemiicem . en iyisi seyretmek olucak biri var diyo biri yok diyo bu merak bitmesi icin seyretmek gerekiyo . ya ucurdugumuz peşine koştugumuz bize bişeler vermeye başlıyan kuşları bile ucuramıyoruz sıkıntıdan . bu arada paylaşımın için cok teşekur ederim . insanlar bişeleri konuşmalı paylaşmalı olan şeyleri anlatmalı onluyanı hayalleri anlatırsak kimse bir yere ilerliyemez vay şöle kuş vay böle kuş diye yerde anlatırsın iki gunsonra biri seyreder rezil olursun sonra bulsanda palavracı derler kimse kuş seyretmeye bile gelmez ne bilim bakalım gidiçez sayrediçez gelicez yazıcaz en fazla iki gunumuz gider kuşlarımıza döneriz yada parayı verir kuşları alırız tabi satarlarsa :)bide paramız yeterse :) saygılar

ADALI KOSTA

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kosta tukatlı
Meslek
dekoratör
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
huklas' Alıntı:

selam arkadaşım biz burda 65 taklalı bir kkuştan bahsederken sen kalkıyosun video koyuyosun sagol varol ama koydugun video daki kuş nedir ne yapıyo bu videoda öncelikle videoyu koydugun için bir iki eleştiri yapıcam kuş ik seferinde uzun gidiyo tamam ama ne taban var ne oyuna başladıgı yer kumese yakın nede yukarda fışkırıyo kuş sonunda oyun doluyo kuş yan gidiyo bu kuşun oyunu oyun degil bende bu kuş varmı diye sorabilirsin bende yok ama zaten böle kuşları kuşlarımdan eksitmeye daha iyi oynuyan kuşlara eyiliyorum benim aradıgım kuş yerden kaldırırken fışkırarak lakıcak vura vura 1 m gelicek tabanı kesin vurucak birinde vurdu öteki gelişinde vurmadı olmucak her gelişinde vurucak .sesli ve hızlı fışkırıcak takla araları 3 m olucak 5 6 gidicek tavanı koyucak gidiçek bunuda 5 10 sefer yapıcak vura vura yada tabanı vurucak inişcek . beni,m kuşta aradıgım budur bi konuyu acmamın bir nedenide usta adam diye nitelendirdigimiz bir abi 65 taklayla nizami giden kuş seyretigini söyledi bir ustanın nizamisi budur anlatıgımı n 65 taklalısı var dendi senin şimdi bunu koydun bu kuş sence 65 taklalı nizemi giden kuşla alakası varmı yada onuda bırak benim aradıgım özeliklerle bu videodaki kuşun bi alakası varmı . saygılar emehine saglık ama benim aradıgım degil ve konuylada alakası yok saygılar.

ADALI KOSTA

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kosta tukatlı
Meslek
dekoratör
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
marketcı cengız' Alıntı:
slm kosta bey tabıkı bız burda ınsanların kısılıklerını degıl kuslarını arastırıyoruz kusunu merak edıyorsunuz degılmı kardesım ben bu kus işine yıllarımı verdım hıc mantıgına yatıyormu bır kusun 65takla ıle goke gıtmesı bence degıl kımn kusu olursa olsun elektrıkcı erdogan beyın degıl kımın kusu olursa fark etmez 10 takla ıle 25metreyı koruyarak 20---- 30 sefer kımde kus varsa ızleyelım parayla kusu terazıye koysun almassam namertım bos laflar bunlar yok 65takla ıle goke gıdıyor kardesım soylemek ıstemedım fakat ben gıttım gordum yorum yapmak ayıp olur o arkadsta bu işe gonul vermıs emek verıyor o yuzden yorum yapmıyorum bır kus bol adetle oynayabılır bence takla stılı guzel olmalı herseyden once duz oynamamalı mutlaka burgulu oynamalı duz taklalı oynayan kus burgulu oynayan kus kadar duzgun takla cıkaramaz one veya arkaya yatırır burgulu kus her zaman ıp cekmıssın gıbı gıder bence gecerlı takla stılıde boyledır bence gıdın gorun kafanızdan soru ısaretı kalksın saygılar

yorumun icin cok teşekur ederim cengiz bey senin dedigin gibi ben dedigin kuşu bulmak için basamak basamak ilerlerken ve basamak ların belkide sonlarına gelirken böle kuşlar var denildiginde kömesin kapısını acmak içimden gelmiyo 65 taklalı kuş olur olmasınada benim istedigim gibi olamas kuş benim istedigim gibi oynasın65 taklayı 5 seferde yere ölu duşmesi gerekir ki bu kuşun 21 seferi nizami seyredilmiş bu kuş tahminime göre oyun sarıyo ama gidip seyreden bir USTA bu benim kafamı karıştırıyo kuş oynarsa bendeki kuşlar fıs oynamazsa o usta dedigim adam fıs bu nasıl bir iş anlamadım kafam cok karıştı canımda cok sıkıldı gidelim hayırlısıylada bakalım başka care yok tekrar sölediklerin icin cok teşekur ederim . saygılar.

ADALI KOSTA

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kosta tukatlı
Meslek
dekoratör
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
huklas' Alıntı:

yoksa bu kuşmu bizim bahsetigimiz 65 taklalı erdogan beyin kuşu . cevaplarsanız sevinirim . saygılar

kuşçu47

Kayıtlı Kullanıcı
s.a arkadaşlar bende öyle bir duyum aldım erdogan beyi tanımam şahsiyetli biri diyorlar onun için,bence şahsiyetli olması çok guzel çunku önce insan olmak lazım ,bu kuşlar eger haftalık kuş deilse guzel demekki 65 takla atmak marifet deil 8 takla atsın ama performansını devam ettirsin bir hafta yapıp sonra bozulmasın dedigim gibi haftalık kuş deilse onu tebrik ederim

kırıkkaleli metin

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
metin yıldız
Meslek
Polis
İkametgah
Trabzon
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
arkadaşlar bir kuş 65 taklayı kaç metre fişege yayabilir?
ve bunu merak eden bir kuşçu bilmiyorum. ilginç
bence bu zefk bu hastalık gerçekten hasta etti bizleri
bu yazıları okuyan çogu insan umuyorumki bizlere gülüyodur.
ve arkadaşlar daha çogumuz kuşun kalitesini taklasayısıyla eştutuyor.
iyi bir kuş sadece fişekte çok takla atmaktan ibaret değildir. ve aksine fişekte takalya bogulan kuşları
şahsıma bizler damızlık bile yapmıyoruz. herşeyin bir standartı vardır. doğrudur kuş 65 takla atıyodur ama o yun yapmıyodur. şize şöyle bişey anlatıyım örnek olsun, gecen sezon bir yavru kızması uçuruyorum yeni sökülüyor ve hayvanlar boltaklalı kuş yaklaşık 35-40 takla atıyor hedef dögmeye yeni başladı bi arkadaşım geldi ben kuşçu zannediyordum ama kuşçu değilmiş. kuşabak 40 takla vuruyor türkiyede böylesi yok felan fişman. anladımki kuşun taklaya boguldugunu bilmiyor. benim için okuş vasat bir hayvan çünki hiç bir zaman istediğimiz performansı sergilemeyecek yani üretim hatası olarak görüyorum.
bence bu bahsi gecen kuşta buna benzer bi hayvandır. çok merak edeilecek bir tarafı olmadığını düşünüyorum
herkeze saygılar kırıkkaleli metin

msaitgok

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet Sait GÖK
Meslek
İnaşaat Müh.
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Slm Kosta Bey.
Ben de Erdoğan Bey de iyi kuş oynadığını duydum. Belki karalamak isteyen birisi belki de doğru söylüyor, bilmiyorum ama kuşun 20 gün oynadığı sonra makaslanıp satıldığını duydum. Sonrası iyi de olabilir kötü de yorum yapmak yanlış tanımıyorum çünkü kuşu..
Benim youtube da bir videom var. Linki ;
http://www.youtube.com/watch?v=Kvy_vc7tNM4
Bu kuş çok güzel başladı, her gün üzerine koydu artırdı. 20 seferini, seferlerde 60-70 metreleri, bazen 2-3 seferde olsa belki 200-300 metresini gördük. 135 lere kadar taklasını saydık(17-18 takla nizami dik, gerisi harmanlayarak ve ileri yatırarak). Asıl konu bu kuşun ne kadar oynadığı. 20 yada 30 gün arası bize çok keyif verdi. O aralar belki Türkiye ye meydan okuyabilirdik(yapmadık ama). Daha sonraları kalkıyo ilk sefere girdiğinde 17-18 takla çıkıyodu, ayaklarını bi açıyodu artık neresi denk gelirse vura vura iniyodu. Dedik kuş erken çok yüklendi hata bizde. Dinlendirdik, kanat kuyruk değiştirdi, yavruya kustu, tekrar kaldırdık. Hergün üzerine koymak şartıyla artırdı, 60-70 metreleri buldu, sonunda da geldi düzden yapıştı. Linkte alttaki yorumları okursanız çok müşteri olan da oldu. Ben kuşu gübresi için besleyen birine diğer akrabalarıyla beraber hediye ettim(annesi hariç O güzel bir kuş), bitirdim elimde.
Yani kısaca elinizdekilere sahip çıkın, gözünüzle de görseniz en az 3 defa izlemeden, ekeliğini görmeden kuşa para vermeyin. Ola ki aldınız kendi yuvanızda yavrularının da oyununu görmeden elinizden çıkarmayın. 10-15 sefer 5-8 takla, 20-40 m nizami kuş gibi oynayan kuşu bulduysanız yeterli hattaa çok iyi, altlarından belki 10 yavruda bi daha iyileride çıkabilir.. Saygılar..

ADALI KOSTA

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kosta tukatlı
Meslek
dekoratör
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kırıkkaleli metin' Alıntı:
arkadaşlar bir kuş 65 taklayı kaç metre fişege yayabilir?
ve bunu merak eden bir kuşçu bilmiyorum. ilginç
bence bu zefk bu hastalık gerçekten hasta etti bizleri
bu yazıları okuyan çogu insan umuyorumki bizlere gülüyodur.
ve arkadaşlar daha çogumuz kuşun kalitesini taklasayısıyla eştutuyor.
iyi bir kuş sadece fişekte çok takla atmaktan ibaret değildir. ve aksine fişekte takalya bogulan kuşları
şahsıma bizler damızlık bile yapmıyoruz. herşeyin bir standartı vardır. doğrudur kuş 65 takla atıyodur ama o yun yapmıyodur. şize şöyle bişey anlatıyım örnek olsun, gecen sezon bir yavru kızması uçuruyorum yeni sökülüyor ve hayvanlar boltaklalı kuş yaklaşık 35-40 takla atıyor hedef dögmeye yeni başladı bi arkadaşım geldi ben kuşçu zannediyordum ama kuşçu değilmiş. kuşabak 40 takla vuruyor türkiyede böylesi yok felan fişman. anladımki kuşun taklaya boguldugunu bilmiyor. benim için okuş vasat bir hayvan çünki hiç bir zaman istediğimiz performansı sergilemeyecek yani üretim hatası olarak görüyorum.
bence bu bahsi gecen kuşta buna benzer bi hayvandır. çok merak edeilecek bir tarafı olmadığını düşünüyorum
herkeze saygılar kırıkkaleli metin

selam arkadaşım cok dogru söyluyosun . sana kısaca bir şey anlatayım daha acık anlaman icin senin etrafında usta olarak tabir etigin ve yarışmalara katıldıgını bildigin elinde kuşların oldugunu ve bilgili bir insan oldugunu duşun . bu usta sana gitim 65 takla ile ( NİZAMİ ) OYNUYODU MUHTEŞEM BİR KUŞ DERSE sen de duşunmeye başlamazmısın ya bunu bir cocuk sölese yada bir posta kuşu besleyen yada bir şebab besleyen vesaire boşer der gecirtirsin . ama bunu böle biri söyleyince de ne duşunursun seni,nde yaşı buyuk senelerini vermiş kuş ucuran biir vardır toaf olan budur 65 takla gidiyor ama şuyu var buyu var dense sorun degil nizami gidiyo denince sorun da burdan kaynaklanıyo yukarda bir video kondu bu kuş için bi yorum yaparsan sevinirim saygılar.

ADALI KOSTA

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kosta tukatlı
Meslek
dekoratör
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
msaitgok' Alıntı:
Slm Kosta Bey.
Ben de Erdoğan Bey de iyi kuş oynadığını duydum. Belki karalamak isteyen birisi belki de doğru söylüyor, bilmiyorum ama kuşun 20 gün oynadığı sonra makaslanıp satıldığını duydum. Sonrası iyi de olabilir kötü de yorum yapmak yanlış tanımıyorum çünkü kuşu..
Benim youtube da bir videom var. Linki ;
http://www.youtube.com/watch?v=Kvy_vc7tNM4
Bu kuş çok güzel başladı, her gün üzerine koydu artırdı. 20 seferini, seferlerde 60-70 metreleri, bazen 2-3 seferde olsa belki 200-300 metresini gördük. 135 lere kadar taklasını saydık(17-18 takla nizami dik, gerisi harmanlayarak ve ileri yatırarak). Asıl konu bu kuşun ne kadar oynadığı. 20 yada 30 gün arası bize çok keyif verdi. O aralar belki Türkiye ye meydan okuyabilirdik(yapmadık ama). Daha sonraları kalkıyo ilk sefere girdiğinde 17-18 takla çıkıyodu, ayaklarını bi açıyodu artık neresi denk gelirse vura vura iniyodu. Dedik kuş erken çok yüklendi hata bizde. Dinlendirdik, kanat kuyruk değiştirdi, yavruya kustu, tekrar kaldırdık. Hergün üzerine koymak şartıyla artırdı, 60-70 metreleri buldu, sonunda da geldi düzden yapıştı. Linkte alttaki yorumları okursanız çok müşteri olan da oldu. Ben kuşu gübresi için besleyen birine diğer akrabalarıyla beraber hediye ettim(annesi hariç O güzel bir kuş), bitirdim elimde.
Yani kısaca elinizdekilere sahip çıkın, gözünüzle de görseniz en az 3 defa izlemeden, ekeliğini görmeden kuşa para vermeyin. Ola ki aldınız kendi yuvanızda yavrularının da oyununu görmeden elinizden çıkarmayın. 10-15 sefer 5-8 takla, 20-40 m nizami kuş gibi oynayan kuşu bulduysanız yeterli hattaa çok iyi, altlarından belki 10 yavruda bi daha iyileride çıkabilir.. Saygılar..
selam yorumların için cok sagol duşuncelerin benim duşuncelerim gibi ama gel gelelim böle anlatılan bir kuş kulagıma geliyo siz de olsanız ben neyle ugraşıyorum adamlar neyle ugraşıyo diye duşunur kumesinizden sogursunuz benim mevzumda bundan ibaret saygılar .

kırıkkaleli metin

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
metin yıldız
Meslek
Polis
İkametgah
Trabzon
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
videolara baktım kosta bey ben göremedim bu konuyla alakalı bir kuş videoda normal hayvanlar

kuşcu_ahmet

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
recep olsun
Meslek
mühendis
Yetiştirdiğim Irk
Dönek
s.a .. arkadaslar kım deymıs o 65 taklayla gıdıp 20 25 sefer yapan kus dalga gecmıyorsunuz degılmı... yoksa o kus edıgınız maketmı

ADALI KOSTA

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kosta tukatlı
Meslek
dekoratör
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
kırıkkaleli metin' Alıntı:
videolara baktım kosta bey ben göremedim bu konuyla alakalı bir kuş videoda normal hayvanlar

selam cok haklısın bende bişey göremedim ama bu videodaki kuşun ilk haleriymiş bu video cekildiyse kuşun ilerleyen gunlerinde video cekimleri olmaması cok kuçuk bir ihtimal bakalım belki arkadaşlar okur ve elinde videosu olan varsa bu kuşla ilgili koyar ve bizde yararlanırız saygılar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...