Neler Yeni

ANKARADA BUKADAR KUŞÇU VARKEN İSTANBULDA HİÇ Mİ YOK ? :)

urfalı nihat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
nihat güngördü
Meslek
dj danışman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
URFA'da ESKİ KUŞÇULAR ARALARINDA KONUŞURKEN ŞÖYLE DEMİŞLERDİ BİR SORUM ÜZERİNE.KUŞ URFADA DOĞAR,ANKARADA UÇAR,İSTANBULDA YATAR.O ZAMANLAR BU SÖZLERİ TUAF KARŞILADIM ANLAM VEREMEDİM. SONRA O SÖZLERİ SÖYLEYEN USTAYA DEDİMKİ SEN BÖYLE BİR ŞEY SÖYLEDİN AKŞAM BEN ANLAYAMADIM NİYE BÖYLE SÖYLEDİN O DA BANA URFA'DA ZAMAN BOL YER SORUN DEĞİL İYİ KUŞLARI ÇOĞALTIĞIMIZDA BİR İKİ TAKIM BIRAKIR DİĞERLERİNİ SATARIZ ÇÜNKİ ÇOK KUŞ VAR ,ANKARA MERAKLI UÇURMAYA VERDİMİZ KUŞLAR HEP ANKARADA UÇTU,İSTANBUL'LUNUNDA PARASI VAR YERİ YOK, ZAMANI YOK O YÜZDEN KUŞLAR İSTANBULDA YATAR DEMİŞTİ .

kuscu_marik

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Muharrem Karaderili
Meslek
kamu çalısanı
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok

champion

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
hakan yıldız
Meslek
serbest
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Bende Küçükçekmecede oturuyorum yukarıdaki listeden Kaptan Bora ile Topkapılı Yavuz'un kuşlarından izledim.Nazar dayıdan da buralarda birçok kişi kuş aldı ama çoğu dirsek açtı.Nihat Albayın kuşlarınıda izledim bunların arasında belki en iyisidir.Bunların hepsi namlı adamlar.Ayrıca Basınköy de meşhur Erol Abi ve yemci hakanda iyi soylar vardı.Sefaköydede Meşhur kuşçu Ziya ve Serhanın çok iyi kuşları vardı işhanının üzerinde uçururlardı.Orada İstanbulun en iyi kuşçularının kuşları uçtu.Gültepe derneğinin arkasında Gökhan vardı gördüğüm en iyi kuş orada gördüm mavileri vardı derneğe gittiğimizde denk geliyorduk ben daha iyisini görmedim bugüne kadar,izlemedim de.Ama artık beslemiyor sanırım.

istanbullu

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
yavuz basdemir
Meslek
eleman
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
istanbulda didişme var atışma var sataşma var ne ararsan var .seyretmeye gel diyorsun kimse gelmiyor şirketleşme var bazı gruplarda .atıyorsun kuşu orda seyretmeye gelmemişler telefondan birbirilerine onun kuşunu bunun kuşunu izlettiriyorlar birbirilerine senin kuşunu seyreden yok .emege saygı yok her kes emege saygı deyip duruyor ama kimsede buna uymuyor

1903Karakartal

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Murat özkan
Meslek
Kuşçu
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Bende Küçükçekmecede oturuyorum burada bahsedilen kuşçuların çoğunuda biliyorum.Gültepe derneğinin orada besleyeni tanımıyorum ama banada denk geldi.Kuşlar gerçektende olağanüstüydü hiç öyle masada atıp tutanlar gibi değil.Adamlar bulmuş helal olsun.

gencoahmet

Yönetici
Admin
Ad Soyad
Ahmet Kayabaş
Meslek
Emekli
İkametgah
İstanbul-I (Avrupa)
Yetiştirdiğim Irk
Saya
Diğer Irklarım
Tip(Portakal Renkli) Siyah Macar Sarı Posta
Canım kardeşim İstanbul da tabiki bir sürü kuşçu var İstanbul 18- 20 milyon nufusa sahip bir baştan yani silivriden gebzeye kadar 100 -110 km mesafe tabiki kuşçularda kendi aralarında besledikleri kuşlara göre değişik yer ve ilçelerde ( 35-37 İlçe ) postacılar ,kelebekçiler( Sayacılar) dönekçiler ,bangocular,baskacılar,çakalcılar ,tipçiler,dolapçılar ,mardinçiler kendi aralarında semt mezatlarında veya Edirnekapı kuş pazarında buluşup konuşuyorlar bilgi alış verişinde bulunuyorlar davet olursa evlerine ve kümeslerine götürüyorlar ben şahsen 55-58 senedir kuş besliyorum beş veya altı kümese gitmemişimdir çünkü kümesler çoğusu ev terasında ve aile içinde geçilip giriliyor anca müsait ise ve israr olursa belki ne deddikleri anlatabilmişimdir saygılarımla.

tlgtck

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
tolga
Meslek
muhasebe
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
1990'larda her mahalle veya semtte cok iyi uçurumcular vardı..
Günümüzde var mı iyi uçurumcular?
Saatlik,
Has Mardin uçumlu; yavaş, agır çekim, alçak ve yörünge takipli uçan
sert ve güzel başlar yapan,
indirilemeyen, bastırılamayan zevk kuşları ve uçurumcuları?

Z

Zaza1905

Sefaköy ve civarında en iyi kuşlar yemci Hakanın kuşlarıdır.Tüm kuşları izlenerek,görüpte alınmıştır.Yukarıda bahsedilen Serhan ve Gökhanın kuşlarının soylarıda Hakandan gelmedir.Daha onların üzerinede kuş uçmamıştır.