Neler Yeni

ANKARA KUPASI KAÇ YILDIR YAPILMAKTA VE KİMLER ŞAMPİYON OLMUŞ

ERDEKLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
E..Aras
Meslek
Kuşçu
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
..........

abram74

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ibrahim akdağ
Meslek
yönetici
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
herkeze slm ankara daki yarışmayla ilgili bende çok şey duydum kendi aralarında uçurup kendilerini birinci yapıyorlarmış ankaraya kuş izlemeye giden çok arkadaşım abilerim oldu kimsede 10 metre 10 sefer yapan bir kuş izlememişler hep makaslı ankara bu işi ticarete dökmüş öyle kendine güvenen varsa iddalı kuş uçururuz kütahyada benim herkeze tavsiyem kuş izlemeden kuş almayın kütahyadan tüm güvercin sevenlere slm

ERDEKLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
E..Aras
Meslek
Kuşçu
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
..........

dersun şanverir

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
dursun şanverir
Meslek
emekli emniyet mensubu
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
abram74' Alıntı:
herkeze slm ankara daki yarışmayla ilgili bende çok şey duydum kendi aralarında uçurup kendilerini birinci yapıyorlarmış ankaraya kuş izlemeye giden çok arkadaşım abilerim oldu kimsede 10 metre 10 sefer yapan bir kuş izlememişler hep makaslı ankara bu işi ticarete dökmüş öyle kendine güvenen varsa iddalı kuş uçururuz kütahyada benim herkeze tavsiyem kuş izlemeden kuş almayın kütahyadan tüm güvercin sevenlere slm
CANIM KARDEŞİM her memleketin simsarları var ayrıca KÜTAHYADA BAZI DOSLARIM VAR 2 Sene evvel
geldiler kuş izlediler İSİMLERİ CENGİZ HALİL FATİH İLETLİ APDULLAH BİRDE ALMANYADAN GELEN KÜTAHYALI MİSAFİR
HATA KUŞ UN VİDOSUNU CEKTİLER İSTEDİLER 2 BIN DEDİM KENDİLERİ DOSTUMDUR KÜTAHYADA DA HERKES TANIR 2 SENE EVVEL BENİM KÜTAHYA TAVŞANLIYA COK ÖÖNCELERİ VEDİGİM LİMON SARILARDAN TAVŞANLIDA UÇURMUŞLAR
KUTAHYA 2 CISİ OLDU DEMEK İSTİYORUMKİ ANKARADAN KÜTAHYALI DOSTLARA COK KUŞ GİTTİ BELKİ SEN BİLMESSİN
3 SENE EVVEL 1 SARIKIR DİŞİ İZLETTİM TAVŞANLILI ARKADAŞLARA KÜTAHYALI HASAN AGA DA İZLEDİ KENDİSİ 60 YAŞINDA ONADA BİR SOR ANKARADA KUŞ VARMI YOKMU SELAMLAR dursun

ALLLAHA EMANET OL

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
herkese selamlar kuş her yerde var yeterki uçurulsun uçurmazsan hepsi tavuk uçurursan içinde iyisi her yerde cıkar ama madem il olarak isim isterseniz istanbuldaki kadar iyi bir kuş hiç bir yerde yok neden derseniz besleyici çok paralı çok peki istanbulda kalite kuş kaç kişi uçurur kalite kuş uçuran 100 kişiyi geçmez bence bu böyle aras arkadaşın dediği gibi adam kupa alsa ya kuşu makaslar onun olmayan yavruları satar yada baba yiğit biri değilse ilk fırsatta calarlar oda zaten onun olmayan yavruları yıllarca satar alanda uçurur bir avuç karga arasın değimiyle yoz. :=) kalitelli kuş her yerde ama kaliteli kuşçu aaz :=(

kuşlar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
şahin hücum
Meslek
makascı
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
arkadaşlar türkiyenin hertarafında var evet ankarada kimlerde kuş seyretmişler isim versinler kimler kesmiş bukadarda abartmayın. yokmu vardır böyle yapan amaki esas kuş seyretmemişlerdir ankarada aga lakaplı çoşkun abi dolmuşcu seyfi mamakta iki kardeş erdal ve ercan ostimde cengiz abi dahada var gelen abilerimiz nereye geldiler ben bilemedim.kupa hile oluyor demiş arkadaşım herkupada oluyordur hile bence turnuva yaş iş benim kuşum dostda uçurar anlatabildimi . SAYGILAR SEZONUNUZHAYIRLI UÇURUMLAR OLSUN.

kuşlar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
şahin hücum
Meslek
makascı
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
ankaranın kuşları kötüde neden istanbuldan taa ankaraya kuş almaya geliyorlar

tengelli

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
kenan tengelli
Meslek
işçi
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
ankaranın kuşları kötüde neden istanbuldan taa ankaraya kuş almaya geliyorlar
bu bana mı ?

gençosman^^

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
genç osman yiğit
Meslek
özel
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
abram74' Alıntı:
kütahyaya 2 sene evvel gittik sakaryalı ve istanbullu arkadaşlarla
kütahyalı arkadaş dediki burda kuşlar böyle oynar şöyle yapar diye
isim vermeden konuşmak istiyorun(kimseyi madur durumda bırakmak istemem)
bizde çıktık yola kuş olursa iyi olur, olmassa muhabbet olur diyerekten
merkezde bir yerde camiye yakın bir kahvesi vardı, selamımızı verdik girdik kahveye aldılar selamımızı
biz direk konuya girdik oynayan kuş varmı varsa izlemeye geldiğimizi söyledik
kahvedeki arkadaşlar iyi kuşumuz var ama uçan kuşumuz yok dediler kuşlar tüğdeymiş
bizde ordan ayrıldık bizim kütahyalı arkadaşımızın burda hazır kuşlar var dediği adrese vardık
tepelere doğru çıktık tepelerin yamacında kuşçu bi arkadaşın mekanına geldik bi kuş kaldırdı
10 dakka uçtu uçmadı kondu bir daha kaldırdık gene aynı adam mahcup oldu ama yapacak bişey yok
neyse orda çayımızı içtik biraz muhabbet ettik
ordan kütahyanın meşhur kuşçularındanmış yanlış hatırlamıyorsam çavuş hasan diyorlardı ismine 60yaşlarında, iri cüsseli, beyaz saçlı,eski kuşçulardanmış onunla konuştuk ayak üstü;
dediki kütahyanın meşhur uzun fişekli beyazları benim kuşlarımdan çıkmıştır ilk atalarını 20-30 sene evvel ankaradan getirdim kulaktan kulağa takkeli beyazlardı çok uzun fişekli kuşlardı
ankaradan getirdiği beyazların özlerininde kalmadığını söylemişti

gelelim yarış meselesine ankarada 30 senedir farklı kişiler tarafından farklı yarışlar düzenleniyor
kimselerin hatalarını kimselere mal etmemek lazım, akı, karayı birbirine karıştırmamak lazım,
bu işleri hakkıyla yapanlar olduğu gibi bu işlerden nemalanmak isteyenlerde olabilir.
sen birkaç kişinin yaptığı hataları bütün ankaraya mal edersen yanlış yapmış olursun
yarışmalarda art niyet besleyen insanlar sonunda layığını bulur
yarışlardanda dışlanır çevresi tarafındanda dışlanır herzaman bu böyle olmuştur
sadece yarışlara attığı çamur yanına kar kalmıştır

bu atılan çamurlar ve karalamalar olmasa hiç şüphesiz kuşçuluğun gelişimi daha çabuk ilerlerdi

ALLAHA emanet olunuz

saimusta

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
m.saim akyol
Meslek
müdür
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
abram74' Alıntı:
selamun aleyküm ibram ankarada kuş yok diyosan buyur gel on metremi oynuyo 40 metremi oynuyo gör . ha kupaya gelince araralarında birinci oluyo diyosun bu senene iki kupayıda istanbul bir kupayıda ankara aldı istanbulda uçan kuşda ankaradan saim usta kuşlarının kırığı şimdi sen bitane uçurda orda seyredecek arkadaşlarımız var seyrettir bizde sana helal olsun diyelim bu işler boş konuşmayla olmuyor saygılar

fatih peker

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
fatih peker
Meslek
esnaf
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
arkadaşlarr arkadasımızz bir soru sormus ama kımsee cvp verememışşş herkess ayrıı teldenn konusuyoo buu sıtenınn amacı nee bilği almak deilmii kımm aldıysaa söyleinn yasakmıı bu sitedee kupa alan kusların veya sahibini sölemek saygılarımla

ahmetkara

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ahmet KARA
Meslek
MATBAACI
İkametgah
Samsun
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a.

arkadaşlarımızın yazdıklarını okuyunca konu dışına çıklmış burda şehirlerin tüzükleri değilde
ankarada hangi abilerimizn hagi arkadaşalrımızın kardeşlerimizin kuşları birincilik almış.
mesala samsuna sorulsa bu soru son iki senedir aynı kişi kupayı alıyor ikincilikte 3 cülükte hemen hemen aynı kişilere ait.

ankarada ki
kişilerin kupa alanların isimleri istenmiş sanırım biz samsundaki abilerimiz gururla kupa merasimlerine gidiyoruz illaki sizinde gitmişliğiniz vardır hatta bazı sitelrde o güzel görüntüler sergileniyor.

paylaşım sitesinde paylaşmaktır güzel olan
güzel olan şeyleri paylaşmak dileğiyle

saygılarımla
ahmetkara

şusuçi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
osman yamak
Meslek
serbes
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
S.A. Ben bu konuyu iki sene önce acmıştım hiç bir yorum yapılmadı tekrar acılmış ama bi sonuç alınacağını sanmıyorum.Saygılar...

marketcı cengız

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
cengızhan eken
Meslek
parkecılık
Yetiştirdiğim Irk
Seçiniz
SLM TUM GUVERCIN BESLEYEN VE YETISTIREN EGITEN ARKADSLAR BENIM GUVERCINDE DUSUNCEM BUTUN TURKIYE GENELINDE FUTBOLDA OLDUGU GIBI LIG KURULSUN SEHIRLER ARASI GUVERCIN MUSABAKALARI YAPILSIN

ismo54

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
ismail kınalı
Meslek
kasap
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
SİZE KATILIYORUM CENGIZ BEY HODRİ MEYDAN KUŞUN EN İYİSİ SAKARYADA MEVCUTTUR

kırıkkaleli metin

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
metin yıldız
Meslek
Polis
İkametgah
Trabzon
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a arkadaşar
sanırım bu konuya kimse açıklık getirmeyecek.
sayın admin ankarda sitelerde adil kayabaşı var onu telden arayıp ögrenebilirsiniz. son yıllardaki derece alan kuşları herekze saygılar.

Hüseyin BAŞOĞLAN

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hüseyin BAŞOĞLAN
Meslek
Yazılım-Tasarım
İkametgah
Muğla
Yetiştirdiğim Irk
Dolapçı
Diğer Irklarım
Dönek
YAHOO
[email protected]
Elimde videolar var Sitelerdeki Oyun Kuşu Kupa töreninde çekildi. Onları ekleyeceğim birkaç güne. İşinize yarayabilir.

ulugbey1394

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat çağlın
Meslek
mobilya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
saygıder degerli kuşcu kardeşim sorunun cevabını ankarada ,bu işi organize eden adil kayabaşı vardır . derneğin adresinden detaylı bilgilere ulaşabilirsin ...www.anadoluguvercin.com adresinden öğrenebilirsin .

ulugbey1394

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat çağlın
Meslek
mobilya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
s.a. bazı arkadaşlar ankara da kuş olmadığını söylüyor neden bir çok ilden ankaraya kuşa geliniyor .ankara dışı diğer illerde kupa alan ,veya oranın iyi kuşlarını, araştırın bakalım nerden gelmiş, herkese bol taklalı kuşlar...

serdar0999

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
serdar yaman
Meslek
aşçı
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
marketçi cengiz kardeş doğru sölüyor yapalım böle bir lig süper olur,hem herkes birbiri ile kaynaşır hemde güzel kuşları herkes izlemiş olur...