Neler Yeni

Ali DEMİR Sabuni yavru (Mustafa TURAN abimin soyudur)

Khalid

Yönetici
Admin
Ad Soyad
Kadir Halit
Meslek
Mühendis
İkametgah
Samsun
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
mustafa turanın videolarınıda izledim allah için kuş uçuruyor ama mustafa turandır diye yapışmayacak kuş çıkmayacak anlamına gelmez
bambam' Alıntı:
özür dilerim yaşına bakmadım kardeş dememdede bir sakınca bence yok abi yapışıyor saymıyorum inişini sonra çek çekme bana ne ben kuşu izledim güzel dedim kuş harika ama inişini çekmeyipte bahane mazeret araman hoş değil çok bilmişte değilim bildiğim inişi önemlidir bunu sen daha iyi bilirsin bizim haddimizemi
Murat kardeşim biz uçan kuşa hasretiz sen oyun videosunda kuşun inişi niye yok diye polemik oluşturuyorsun.
Keşke videoyu izlemeden önce açıklamaları okusaydın. Ali Abi üşenmemiş kuş hakkında bir sürü yazı yazmış.
Hepimiz kuş uçuruyoruz video çektin mi bilmiyorum ama eğer tek başınaysan video çekmek zaten başlı başına bir iş.
Hele inişine yakın hem pırıltı ver hem kuşu takip et hem video çek hakikaten kolay değil...
Keşke bodoslama eleştiri yapmadan önce biraz okumayı,takdir etmeyi öğrensek...

bekir79

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bekir ÇAMUR ÇANKIRI
Meslek
DARULACEZE İBB
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
ALİ arkadaşım MAŞALLAH. kuş hırslı. yerini hazırlıyor. bu kuş senden seislik bekliyor. boş bırakma. teras ta kuş uçurmak yerde uçurmaktan çok daha zordur. yerine hakimiyetinde sefer girişlerinde atlamasında sıkıntılar yaşana biliyor. bu da yere göre terasta seisine ayrı bir tecrübe gerektiriyor. güzel başlamış ortası ve sonu iyi olur inşallah. biede merakımdan bu kuş kaç aylık ve kaçıncı telekte ALİ arkadaşım

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
20 gündür son 7 de çaktı bekir, 3.5 aylık falandır...
murat bahane bahane diyip kızdırma beni daaa ! ben buraya alttan gelip inen eke kuş videosu da attım, inişinde osunda busunda hata olan ama ADAM GİBİ fişek çıkaran kuş videosu atmayacak kadar kompleksli değilim, inişini çekemememin sebebini baştan yazdım ama sen bahane diyosun ayrıntılı yazayımda kafanda canlandır anlayamıcaksın yoksa , kuş saatini doldurunca yerine düşürmek için kuş kaldırıyorum pırıltı veriyorum o arada sırf senin gibi mükemmelliyetçi bi genç için kuşun başka yere bırakması riskini alamam kusura bakma, bikaç gündür başladı kendi kendine inişini yapmaya , ha aslına bakarsan ne düşündüğün çok sıkıntı değil bana çünkü burda bardağın hep boş tarafına bakan tek insan değilsin,varsay ki kuş geliip düz konuyor murat, sen beslemezsin böyle kuşları izleme yorum da yapma , bak işine sen kardeşim...

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
bi de ben şunu belirtmek istiyorum , ben şahsen 2 3 sene öncesine kadar terasla yer arasında uçum ve disiplin açısından fark gören biri değildim, ancak mesafeli kuşların terasa yaptığı oyun ( ki benim yerim 6 kat üstü ) ve iniş yere nazaran çok ama çok farklı , yere çok daha güzel oynayan ve dolu dolu inen kuşların terasta bocaladığını alttan indirmeye çalıştığını yerine indiremediğini balkona cama düştüğünü defalarca gördüm, o yüzden bana kimse masal anlatmasın , saatini doldurup 15 mt ve üstü oynayan ve yeri çok geniş olmamak şartıyla terasa 6 7 kata güzel taklalı indiren kuş uçurabilen varsa ben tanışmak isterim ! ben zoru başarmaya çalışıyorum hem oyun hem güzel iniş zor oluyor terasta o yüzden kanaat etmesini bilmek lazım, ha bilmiyorsak da terası yer gibi görmemek ve kolay buyurmamak lazım, şunu da karıştırdım sanmayın, yere kuşun delikanlısı oynar ! elindekine güvenen yere uçurmak ister , ben çok istiyorum ama ne şuan öyle bir yerim var ne de yere uçuran bilinçli bir arkadaşım var yakınlarımda, kuş uçurmak oynatmak zor iş muratcan , ben 20 gündür 6 da kalkıyorum 9 da büroya geliyorum, yeri geliyor işimdende evimdende fedakarlık yapıyorum, sezonda da 4 5 kuş anca oynatabiliyorum ,davula uzaktan vurma da erken kalk kuş uçur inişini de çek kardeşim...

bambam

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat ateş
Meslek
harita mühendisi
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
acı gerçekler ..

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
bammm bammmmmmmmmm bammmmmmmmmmmmmmmmmm bammmmmmmmmmmmmmm...

bambam

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat ateş
Meslek
harita mühendisi
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
sen nemek istiyorsunki yaşı küçük olan kuşçu değildir senden önce bir beyaz videosu eklenmiş git bak yaşa bakıyormu bende kuş yok ben buhara mantolu besliyorum bahçem teraslı yerim yok öyle olduda benmi uçurmadım

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
ya arkadaş seni beni sevmeyen biri mi sardı başıma ? sana kim dedi yaşı küçük olan kuşçu değildir ? sadece küçükte olsan büyükte olsan konuşmana dikkat edeceksin , kuşu beğenmeme hakkın var ama bana bahane üretme bırak mırak acı gerçekler vs demeye hakkın yok ! anlayış problemi mi var sende arkadaşım ? o beyazı uçuran da kardeşim kadar sevdiğim biri murat,şimdi de onla mı dalaştırıcan beni ? muraaat bu sana son saygılı mesajım , bidahakine özelden yazıcam sana haberin olsun , uzatma bak işine !!!

bambam

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
murat ateş
Meslek
harita mühendisi
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
sen olayları çarpıtmayı seviyorsun seni ben adamla diye dalaştırayım sen nerde oturuyosun ben nerede oturuyorum örnek verdim ben eleştiriyede hiç gelemiyorsun sen yani bana kuşuna kötü demişim edasıyla yaklaşıyorsun tamam daha saNA cavap yazman

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
Allah razı olsun...

ekran20009

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
emre kadir
Meslek
serbest
İkametgah
Ankara
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
gayet güzel bir kuş... inşallah devamınıda getirir..iniş mevzuna gelince ali abiye katılıyorum.. geçen yıl balkona uçurduğum dişi boz benekli vardı.. videosunu yayınlasam burda beğenecek 3 kişi çıkmazdı.. bahçede uçuran bir arkadaşa hediye ettim. kuşu birde bahçede izleme fırsatım oldu.. gözlerimle görmesem aradaki farka inanmazdım... eleştirmek, beğenip, beğenmemek hakkımız ancak sahibinide kırmamak lazım.. ben ali demiri site vasıtasıyla yazdıkları kadar tanırım ama kuşun mustafa turan beyden gelmesini belirtmesi bile saygıdır... bir zaman birtane kuş uçurmuş site aracılığıyla yayınlamıştı.. böyle bir kaç şey yazdım olay bana döndü... belli bir seviyeyi korumak lazım... saygılarımla...

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
emre kardeşim sağolasın, olayı açıklayayım da yanlış anlaşılmasın, sanki polemiği ikimiz yaşamışız gibi anlaşılabilir emre, olay şu, heralde 1 sene olmuştur bi simsarla iddiaya girdik burda, kuşun videosunu o akşam çektim attım, herkes benim kazandığımı söyleyince bu kudurdu, emrede beni tutanlardandı ve emreye kötü konuştu, tabi sonra ben telefonunu aldım onun tüm efradıyla alakalı kötü kouştum o da ayrı... yani dil adamı batırırda çıkaırda, adama aslan gibisin dersin övünür katır gibisin dersin kızar, halbuki ikisi de hayvandır ! o yüzden eleştri yaparken sadece kuşa yapılmalı, adama değil ! dalga geçer gibi yazılmamalı , emeğe her zaman saygı gösterilmeli, herkese göre kuş farklıdır ben o kuş için ölürüm belki ama sen yem vermezsin ya da tam tersi olabilir o yüzden seviyeyi korumak şarttır, kuş eh işte bişeler yapıyor ama keşke inişini de çekseydiniz denilir bende açıklarım, ki başta açıkladım, boş da iniyor olabilir ya ozaman beğenmedim dersin olur biter, kimsenin boğazına yapışmadık, ama art niyetli konuşmak olayı kuştan çıkarır başka boyuta getirir bun da yapmamak lazım, kuş bu 2 kanat bi kuyruk kendi başına buyruk, ben dünyanın en iyi kuşu demedim, hevesi hırsı temposu hoşuma gitti payalaşayım dedim , yoksa kuş daha çocuk , hatada yapabilir yerine de inmeyebilir vuravura dönedöne kafamada inebilir, biz bişe iddia etmedik , kimseyle de iddialaşmadık , sakin olmak atlangoçluk yapmamak lazım, zaten kuş hayatımız böyle geçiyor, biz hep uçuran paylaşan tarafız ve karşımızda hep uçurmadan hükmeden arkadaşlar var, onun zorluğundan bi haber , kuşun da bi can olduğundan bi haber arkadaşlar, yapacak bişey yok bu işin içinde bu da var , biz devam edeceğiz bu bizim hobimiz işimiz değil, biz kuşçu değiliz hobi sahibiyiz, herkese selamlar...

icessberg

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Enes Gülhan
Meslek
öğrenci
İkametgah
Sakarya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Maşallah Ali abi emeğinin karşılığını fazlasıyla alıyorsun . Ben bilirim ramazanda sabahlara kadar havanın aydınlanmasını beklediğini kuş uçurmak için. Neye hizmet ettiğinide bildikten sonra amacına ulaşıyorsun.

Kuş seri ve bol taklalı maşallah iyice oturttummu daha güzel olucak gibi. Özellikle takla sesi mestediyor .

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
kuş 3 4 gündür olması gerektiği gibi inmeye adapte oldu, yerini öğrendi , pırıltı istemeden yerine taklalı indiriyor artık, muratın da gönlü olsun, bugünki uçuşunun iniş videosu,,,

[youtube]/watch?v=KmUW3aSDgJk&feature=youtu.be[/youtube]

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
kuş 3 4 gündür olması gerektiği gibi inmeye adapte oldu, yerini öğrendi , pırıltı istemeden yerine taklalı indiriyor artık, muratın da gönlü olsun, bugünki uçuşunun iniş videosu,,,

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KmUW3aSDgJk&feature=youtu.be[/youtube]

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok

[youtube]KmUW3aSDgJk&feature[/youtube]

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok

alidemirsmm

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ali DEMİR
Meslek
MUHTELİF
İkametgah
İstanbul-II (Anadolu)
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Diğer Irklarım
Yok
kuş olması gerektiği gibi inmeye adapte oldu, yerini öğrendi , pırıltı istemeden yerine taklalı indiriyor artık, muratın da gönlü olsun, bugünki uçuşunun iniş videosu,,,

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KmUW3aSDgJk&feature=channel&list=UL[/youtube]

[email protected]

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
TÜRKER ÖDEN
Meslek
GÜVENLİK
İkametgah
Bursa
Yetiştirdiğim Irk
Diğer
Diğer Irklarım
KARABAŞ BURSA OYNAR AKKANAT AKKUYRUK
TAKLACI BRANŞIM OLMASA DA , KEYİFLE İZLEDİM. MAŞALLAH :slm:

RAMAZAN42

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
RAMAZAN GÖKKAYA
Meslek
MALİ MÜŞAVİR
İkametgah
Konya
Yetiştirdiğim Irk
Taklacı
Maşallah, inişini de çekmişsin Ali kardeşim. İnişini merak edenler, boş iner diyenler izlesinler artık.